Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 1-es típusú cukorbeteg milyen...

1-es típusú cukorbeteg milyen szénhidrátot fogyasszon edzés után?

Figyelt kérdés

Edzés után ugye kell a fehérje és a CH.


100kg vagyok, hízékony.


Edzés utáni TURMIX mi legyen?


Pl.: Iso Whey Zero 50gramm

L-Glutamin

és ez mellé mennyi lenne az edzés utáni FOGYÓKÚRÁS szénhidrát mennyiség 100kg-os férfinak?



Van egy ilyen számítási mód:

"Vedd a testsúlyodat, és vond ki belőle a testzsírodat. Tudom, nem mindenki van ezzel tisztában, de lényegében egy becsült érték is megfelel. Pl egy 100kg-os sportoló esetében 15% testzsír mellett a sovány testtömeg 100-15=85kg lesz. Ezt a számot szorozd meg kettővel"


[link]


100-40(40%-os testzsír durva felfelé becslés szerint)x2=120

120gramm CH lenne, de az sok szerintem. Én paleos étrenden vagyok, extraként zab és tej (tudom ez így már nem is paleo igazából...)

Így 120gramm az kicsit soknak tűnik. 100-120grammot szoktam egy nap.


Az úgy rossz, h

50gr fehérje + 50gramm Ch + L-Glutamin (az is vissza tölti a glikogén raktárakat)


100-kg ról szeretnék 75kg-ra fogyni, azaz ideális nekem.

Úgy, h közben a meglévő izomzatom nem csökken.


Minden tanácsot köszi.



2018. jún. 25. 21:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Összetett Ch legyen. Mindegy mennyi, nap végén,és több napi átlagban légy enyhe kalória deficitben,és akkor fogyni fogsz. Heti fél kiló fogyasra törekedj.
2018. jún. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem, nem kell edzés után ch, nem mindenki eszik ilyenkor ch-t.

Te ismered a saját betegségedet és szervezetedet, egyél annyit, amennyi neked jó, edzéstől függetlenül. A glikogénraktárak majd visszatöltődnek, kivéve, ha nagyon kevés ch-t tartalmazna az étrended, de erről nincs szó (nem mintha az feltétlenül gond lenne). De nem kell edzés után rögtön benyomni.

2018. jún. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!