Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Streetworkout os testalkat...

Streetworkout os testalkat elérése?

Figyelt kérdés

Sziasztok, ahogy nézem az ilyen street workoutos videókat az összes egyén csak szimplán izmos és mocsok szálkás egyik se egy hegyomlás, mégis olyan erejük van hogy az brutális. Én is kicsit efelé akarok mozdulni majd, nem igazán akarok "testépítő" kinézetet, hogy ketté szakadjon alattam az ágy meg ne férjek be az ajtón hanem inkább tényleg ezt a nagyon szálkás és nagyon erős testet akarok

Mint pl ez

[link]


Miben kell másképp edzeni, hogy ne ilyen body builder hanem hasonló nagyon erős izmokat szerezzek? Jó könnyű menjek street workoutozni :D. De előtte még edzőteremben egy alap fizikumot azért magamra szedek, de utána az izmaimat így akarom formálni.



2018. júl. 8. 23:44
1 2
 1/13 anonim válasza:
Szerintem elsősorban végezz saját testsúlyos edzéseket nézz utána ezeknek.
2018. júl. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 palilaci ***** válasza:

1. Az eletben nem leszel akkora hegyomlas, mint akiket a bodybuilder magazin boritojan latsz. Oda genetika kell, cucc es rengeteg edzes.

2. Nincs ilyen, hogy ezzel az edzessel ilyen tesrepito izmod lesz a masikkal meg streetworkoutos. Terheles van. Mondok egy peldat. A sima fekvotamasznal kb a testtomeged 50-60%aval dolgozol. Ha 70kg vagy, ez 35-40kg terhelesnek felel meg. Ergo mondjuk elulsodelta-tricepsz-mellizom erositesnel ugyan ott vagy ha 35-40kgval nyomsz fekve. Az megint mas hogy fekvenyomasnal es fekvotamasznal mas segesizmok dolgoznak, de a fő hangsuly mindket gyakorlatnal a nyomas fejlesztesen van.

3. Izmot nem lehet formalni. Tudod novelni a meretet folyamatos terhelesnovelessel (progresszio) es megfelelo feherjebevitellel kaloriaplusz es pihenes (regeneracio) mellett. Tehat az izom formaja adott, max a testzsirodat tudod csokkenteni, ami ha alacsonyabb, akkor "szalkasabb" izomzatot eredmenyez.

4. Szarka Ákos fizikumahoz (izomtomegre gondolok, a tapadasok ugye mindenkinek mas) a legtobb embernek nem eleg a sajatsulya, nehezitenie kell azt sulymellennyel vagy egyeb plusz terhelesekkel a megfelelo progresszio erdekeben. De akkor mar ott van a konditermi edzes, ahol konnyebb novelni a terhelest (sulytarcsak) es tobb lehetoseg van az izmok megfelelo sokkalasara (sajattestsulynal nehezen megoldhato a comb, oldalso delta es csuklyasizom edzese).


Kezdesnek jo lesz ha letoltod a powerbuilder.hu -rol az ebookjukat, amiben minden benne van amire szukseged lehet.

Ero es mobilitas tesztek, sallangmentes alapismeretek, edzes es etrendtervezes mintakkal.

2018. júl. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Tegyük hozzá, hogy egy profi sportolóról van szó, átlag feletti genetikával + rajta kívül senki nem tudhatja biztosan, szed-e esetleg "valamit" még pluszban az edzés mellé
2018. júl. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Kicsit félre értetted második a kérdést. Arra ment ki az egész, hogy ott egy testépítő akkora bicepszel mint a fejm és hasonlóak. Most tételezzük fel, hogy az tényleges izom és erős is. Mégis nem hiszem, hogy az ilyen tipikus street workout mozdulatokra képes lenne mint pl a zászló, vagy mikor nyíl egyenes merev vízszintes testtel megtartja magát.
2018. júl. 9. 22:55
 5/13 anonim ***** válasza:
Az ereje valószínűleg megvan hozzá, a mozgáskoordináció és az ügyesség más kérdés, de az nem az erőtől függ.
2018. júl. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Azt ismételten tegyük hozzá, hogy akkora bicepszed (felkarod se) nem lesz mint a fejed naturálba.

Tehát hiába kajálsz te tökéletesen, hiába edzel konditeremben súlyzókkal, a genetikai határod miatt sosem lesz igazán "testépítő kinézeted".

Testmagasság mínusz 100, na ennyi lehetsz kilóban, viszonylag szálkásan, ha naturál vagy. (Valamennyit persze egyénenként változhat, de ezt szokták viszonyításképp mondani.) Tehát ha átlagos 175 centi magas vagy, akkor 75 kg lehetsz leszálkásítva, szteroid nélkül. Azért ez nagyon messze van a hegyomlástól és a kétajtós szekrénytől.

Illúzióid se legyenek, két hét konditermi edzéstől nem leszel ekkora. A genetikai határodat elérni évekbe telik.

2018. júl. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 palilaci ***** válasza:
Pont en ertettem meg kb a kerdesedet es adtam ra egy mindenre kiterjedo valaszt. Arrol, hogy te ezt nem birtad ertelmezni (azaz meg mindig kulon kategorianak nezed a "bodybuilder" meg a street ghetto nigga workoutos izomzatot) nem en tehetek. De ha nem hiszed akkor keress ra Jujimufura vagy Kali Musclere.
2018. júl. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Még mindig picit másabbul értitek a kérdést szerintem. Semmi illúzióm nincs hogy kétajtós szekrény leszek és hasonlóak. De a 6 os válaszadó alapján már kicsit értem. A kétajtós szekrények nyilván cuccoznak is.



Na de picit átformálom a kérdésem hogy értsétek, mégis mire akarok gondolni.


Itt egy kép

[link]


A csávó szép izmos skálkás, de ránézésre semmi brutális az edzőteremben minden második csávó így néz ki. De az életben nem csinálná meg egyik se a képen lévő gyakorlatot (jó nyilván sok edzés gyakorlással igen)


Szóval még mindig erre akarok kilyukadni, hogy aki a képen van nem egy izom állat nem egy két ajtós szekrény, de akkor hogy van ereje hogy ilyet megcsináljon? Ez továbbra is a kérdésem. Én is edzek nem vagyok egy gyenge gyerek, de poénból megpróbáltam hát össze estem és röhögtem magamon. Szóval én is ilyeneket szeretnék egy szép szálkás korrekt izmos testet és ilyen erőt hogy ilyeneket megcsináljak.

2018. júl. 10. 10:41
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem (csak) erő kell hozzá, hanem mozgáskoordináció, ügyesség stb., de ezt már leírtam korábban is.
2018. júl. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Értelemszerűen abban leszel jó, amit sokat gyakorolsz (legyen az 200 kilós fekvenyomás, maraton lefutása, gimnasztika, célbalövés, küzdősport stb.), az emberi test hihetetlenül adaptív.
2018. júl. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!