Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdőnek melyik neten találhat...

Kezdőnek melyik neten található edzéstervet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Elsősorban az izmaimat szeretném megnövelni, formásabb testet építeni. Emellé étrendet is tervezek összeállítani. Csak annyi féle-fajta edzésterv meg étrend van a neten, hogy kicsit elvesztem az ideális megtalálásához vezető úton. Nem “nagyobb” darab szeretnék lenni, mert nem vagyok túl vékony, hanem inkább izmot építeni. Mióta nem sportoltam, jóformán eltűnt rólam minden, ami volt.

Ha valaki ezzel kapcsolatban tudna segíteni, nagyon hálás lennék. Építő jellegű kritikát és tanácsot is szívesen fogadok, de ha butaságot írnék, kérlek kerüljük el a fellengző, lealázó kommenteket és vitákat. Sajnos volt már ilyenre is példa.

Köszönöm szépen!

22/F



2018. júl. 10. 10:22
 1/2 anonim ***** válasza:
ICF 5X5 és tömegnövelő étrend
2018. júl. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az izomnövekedést sok minden tényező befolyásolja . Naturálban ugyan lehetséges havi 1 kg-t fölszedni ( persze ez sincs így a végtelenségig , az elején viszonylag könnyen lehet izmot felszedni ám a későbbiekben nehezebbé válik ) , ám itt mindennek klappolnia kell .


Genetika : Vagyis minél jobb genetikával rendelkezel , annál jobban tapad rád az izomzat


Étkezés : Körülbelül fejlődésed 70 %-a múlik rajta . Megkülönböztetünk tömegnövelő és szálkásító diétát . A tömegnövelésnél az a célunk hogy minél minőségibb súlygyaraposdás álljon be nálunk ( súlygyarapodás alatt izomzat fölszedését érts ) Ehhez figyelni kell a makrotápanyagokra . Tehát olyan 2g fehérje / ttkg , a ch-t ( szénhidrát ) ki kell tapasztalni , van akinek 3-4g / ttkg is elég ám akadnak személyek akiknek többre van szükségük . Zsír pedig 1g/ttkg . Ez a tömegnövelés része mellyel izomgyarapodást érhetünk el ( Érdemes figyelni a testzsír százalékot mivel 20 fölött csökken a tesztoszteron termelés ami hátráltatja a fejlődést ) . Szálkásításnál marad a 2g fehérje , ch-t addig csökkenteni míg heti 0,5-1 kg fogyás nem áll be nálad és a zsírt is felére vesszük vissza , vagyis 0,5 g ( Itt is érdemes figyelni a testzsírt mivel ha olyan 12-10 % alá esik akkor már izmot is veszítünk ) .


( a 2g fehérje / ttkg ami még optimálisan felszívódik . Ennél több már károsítja a vesét és amúgy is felhasználatlanul kiürül a szervezetből ) . Én 2 g-t szoktam ajánlani de az 1,8 g - vel sem lőhetsz mellé .Fölösleges költeni mindenféle táplálékkiegészítőkre ( kivéve ha nem tudsz annyit enni hogy a kellő mennyiségű makrotápanyagokat a szervezetedbe juttasd ) . Ám egy jobb minőségű multivitamint javasolt beszerezned .


Ch- próbálj havi 1 kg hízást elérni ( amint említettem ez az ami még minőségi tömeget hozhat , a többi az kb zsír lesz


Anabolikus kapu sincs , tehát a napi összbevitel számít , nem pedig az hogy melyik órában viszed be ( ill hogy edzés előtt - e , vagy utána ) . A lényeg hogy benn legyen aminek kell . Hogy hogyan oldod meg az a te dolgod .



Pihenés / Regeneráció : Erre érdemes nagyon odafigyelni mivel szintén sok múlik ezen . Napi 7-8 óra alvás kell ahhoz hogy az izmaid a megfelelő módon ki tudják magukat pihenni és ismét úgy funkcionáljanak ahogy kell .


Edzés : Ne órákban gondolkodj , hanem edzéstervben . Kezdőknek leginkább az ICF 5X5 terv ajánlott heti 3 alkalommal ( Bár már nem kevés terv látott napvilágot tehát van miből szemezgetni ) . Később utána nézhetsz a haladó edzésterveknek is . Naturálban a heti 3-4 edzés elégnek szokott bizonyulni . Nincs szökség túlgondolásra ( tehát minél többször edzek egy héten annál jobb ) mivel könnyen túledzés jelentkezhet .

2018. júl. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!