Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szeretnék lefogyni pár kilót,...

Szeretnék lefogyni pár kilót, de a szüleim nem engedik! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

163cm vagyok és 56kg.

Nem érzem jól magam a bőrömben,strandra se nagyon szeretek járni az úszógumik miatt..

A problémám az hogy a szüleim nem támogatják azt,hogy lefogyjak.

Azt mondják hogy nem vagyok kövér.

Már próbáltam többször is ezt a szálkásító dolgot,de mindig kudarcba fulladt a dolog.

Most szeretnék elkezdeni komolyan lefogyni,hogy eltűnjenek az úszógumik.Mindenhol azt látom hogy a futás nagyon sokat segít.De félek nekivágni,mert a szüleim mit szólnának.Mert egyedül nem nagyon szoktam császkálni,csak a barátaimmal.


Tisztában vagyok vele,hogy az étkezés a fontosabb.

Ma pl. rostonsült csirkét ettem rizzsel és egy nektarint.

Szükségem lenne egy szálkásító étrendre is.


Aki tudna segíteni ezügyben,annak nagyon hálás lennék..Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. júl. 21. 20:55
 1/10 anonim válasza:

Hogy érted hogy a szüleid nem engedik?

Ez a te tested és a te lelked, neked kéne eldöntened hogy szeretnéd-e vagy se.

Lehet hogy azért nem akarják, mert szerintük nem vagy "dagadt" és nem akarják hogy túlzásokba ess, és a végén még anorexiás lennél vagy ilyesmi.

Inkább úszni menj el. Az sokat segit.

Egyébként kb. nekem is ezek a méreteim, én is fogyni szeretnék, szóval irhatsz priviben ha gondolod.

Hanyag

2018. júl. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azzal csesztetnek hogy a fogyás a lányok szokása és hogy b*zis
2018. júl. 21. 21:06
 3/10 anonim válasza:

1.válaszoló vagyok, csak vmiért elküldte xd

szóval hanyagold a panirozott ételeket, viszont ne hagyj ki egy étkezést se, ne éheztesd magad, úgy csak nehezebb lesz.

Heti 1 kilónál ne próbál többet leadni, egészségtelen és árt a szervezetednek.

Igyál sokat, mozogj sokat, menj el sétálni stb..

fehér kenyér helyett egyél teljes kiőrlésűt, próbálj meg kevesebb szénhidrátot bevinni, és több fehérjét, valamint rostot.

Nekem a Yazio nevű app nagyon sokat segit, csak ajánlani tudom.

Sok sikert

2018. júl. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

ohh hogy fiú vagy...

mi az hogy banán :DD

nem attól banán valaki hogy lányosan viselkedik

ne érdekeljen mások véleménye, az egészséges életmód nem banán, egyébként tényleg figyelj az étkezésedre, mert elképesztő mennyi minden okozhat rákot

nem engedi leirni azt hogy aki a saját neméhez vonzódik más szóval úgyhogy banánt irok helyette xd

2018. júl. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm😄Minden motivációm megvan,de a szüleim..Azt tudni kell hogy ők nem annyira soványok hogy úgy fogalmazzak.
2018. júl. 21. 21:13
 6/10 anonim válasza:
tényleg bzis, ne akarj fogyni. a vékony palik sokkal ocsmányabbak mint a kicsit dagibbak. ha jobban akarsz kinézni akkor eddz. az ellen nem lehet kifogásuk, annál férfiasabb nincs is. bár nem tudom hány éves vagy hogy egyáltalán megtilthatnak neked akármit is..
2018. júl. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mozognod, sportolnod kellene. Nemcsak a futás, de a kerékpározás, sőt a napi rendszeres 1 ó talajtorna is megfelelő.
2018. júl. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Skatebird ***** válasza:

Ismerem a mindenható szülő problémát.. legjobb lenne találni egy szövetségest, akinek elismerik a véleményét. Pl. ha jófej a sulidoki, megkérheted, hogy írjon egy papírt, hogy enyhe túlsúly miatt, az izületek védelmében, megelőző jelleggel rendszeres testmozgás javasolt. Így el kell engedniük egy általad választott sportcsapathoz. Ha bedobják a sokba kerül kártyát, a sulidoki javaslatára a háziorvos írhat fel úszást, akkor jegyet sem kell venni az usziba, csak 10 alkalmanként meglátogatni a dokit.

A diétát pedig nem kell túlzásba vinni, akkor észre sem veszik és ha túlkoplalsz, akkor amúgy is sokkolod a szervezeted és elkezd raktározni. A lényeg, hogy egyensúlyt és fokozatosságot betartva kevesebb kalóriát vigyél be, mint amennyit elhasználsz. Ez lehet ugyanannyi kajához több mozgással, vagy ugyanannyi mozgáshoz kevesebb kajával.

Szurkolok! És azért ne légy csonti:) inkább erős! Jó sportolást!

2018. júl. 22. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

mar az is megdolt hogy a heti -1kg nal tobb fogyas karos(nyilvan nem eheztetesnel) a szervezet ugy is annyit fog fogyni amennyi neki ok. amugy is az elso reszben ha csokkented a ch-t akkor a viz fog tavozni, a zsir 50%-a viz, az izomban is van egy jelentos mennyisegu viz, es utana megy a fogyas.

fogyashoz leginkabb a aerob allopotot kell elerni mert ilyenkor leginkabb zsirbol torteno energia fedezes fog tortenni, tehat tereheles alatt nem szabad oxigen deficitibe kerulni.

2018. júl. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szerintem kezdj el sportolni valamilyen egyesületnél/társasággal, és akkor a szüleid se a fogyási szándékot fogják látni, hanem azt, hogy találtál egy új hobbit, új barátokat. De fontos, hogy tényleg olyan sportot válassz, amit szeretsz.

Már heti 2-3 edzéstől is viszonylag hamar lefogyhatsz, ha nem eszel közben össze-vissza, de rajtad úgy látom, hogy erre oda tudsz figyelni. Egyébként szerintem sokkal vonzóbb egy olyan srác, aki az úszástól/kajaktól/judótól/bármi más sporttól izmos külsejű, és nem az éhezéstől látszik ki az az izma, ami a karja felemeléséhez vagy az ágyból felüléshez szükséges.;) A több izom miatt amúgyis magasabb lesz az alapanyagcseréd, azaz alapból több energia kell majd a tested fenntartásához, így többet ehetsz.

De ha az étrendeden is mindenképp módosítani szeretnél, akkor egyél sok fehérjét (pl. hús), zöldséget, igyál elég vizet, szénhidrátból a lassan felszívódókat válaszd (pl.: teljes kiőrlésű gabonák, barna rizs, zabpehely), és inkább napi 4-5-ször egyél, de kevesebbet. Az éhezés semmiképp sem megoldás, mert akkor egyrészt az izmod is leépül, másrészt ha újra rendes mennyiséget eszel, azt a szervezeted mind el fogja raktározni, felkészülve egy újabb éhezésre.

(Még egy tipp: ha judózni vagy egyéb küzdősportolni kezdesz, akkor viszonylag hamar eljuthatsz olyan szintre, hogy kisebb-nagyobb versenyekre járhass, és akkor az súlycsoportok miatt edzői utasításra kell majd ennyi és ennyi kg-nak lenned... kicsit embertelen, de nem lehetnél egy grammal se több a kelleténél, az tuti.)

Sok sikert!:)

Ui.: 163 cm és 56 kg szerintem sem vészes, de ha te nem vagy vele elégedett, vágj bele bátran (és okosan) a változtatásba! A sport és az egészséges étkezés ellen senkinek sem lehet kifogása...

2018. júl. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!