Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem fejlődök?

Miért nem fejlődök?

Figyelt kérdés

Körülbelül 2,5 éve járok konditerembe, ebből 1,5 éve 4-5x edzek egy héten, mégis úgy érzem hogy gyenge vagyok és alig látszik rajtam hogy edzek. Bár azért viszonylag sokat fejlődtem ahhoz képest amilyen 2,5 éve voltam, hiszen akkor semmit nem sportoltam, 200 métert se bírtam volna futni egyhuzamban vagy felemelni egy nagyobb súlyt... Azért ettől már sokkal erősebb vagyok és az állóképességem is javult, de mintha megállt volna a fejlődésem valahol és még mindig kezdő-haladó szint között ingáznék. Ennyi év edzés után például még mindig nem tudok normálisan megcsinálni egy húzódzkodást segítség nélkül (nagyon max egy megy). Tudom hogy türelmesnek kell lenni ezekkel a dolgokkal, de gyakran rossz érzés fog el emiatt, főleg amikor látom ismerőseimen, akik néhány hónapja kezdtek el edzeni, hogy mennyit fejlődtek és talán jobb erőszinten is vannak mint én...

Egyébként főleg az erőfejlesztés és izmosodás a célom, kardiózni csak ritkán szoktam, heti 4x megyek terembe edzeni és mostanában kondiparkba is járok olyan heti 1x. Az edzéseim elég kemények szerintem, mindig lefárasztanak. A kajára is sok figyelmet fordítok, szerintem elég sokat is eszek, döntőrészt egészségesen, figyelek az elegendő fehérje és szénhidrát bevitelre is. Személyedzőre sajnos nincs pénzem, tehát ez nem opció. Mindezek ellenére mégis úgy érzem, hogy gyenge vagyok és nem úgy fejlődök ahogy kellene. Mit csinálhatok rosszul?


21/N



2018. júl. 23. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Progresszív az edzésed? Növeled a súlyokat? Vagy ugyanannyival csinálod hónapok óta?

Ha nő lennék főleg hátra meg vállra edzenék meg gugolnék

2018. júl. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 BlodDrunk ***** válasza:

Ahoz,hogy izmosodj,erősödj kcal+ kell,szóval hízni kell,persze lehetőleg izomban,de jönni fog zsír is csak mértéke nem mind1,ezért kell jól belőni a kaját.


Ha méred magad és nem mozdul felfele a mérleg,illetve a rúdon a súlyok se akarnak növekedni,akkor keveset eszel,rossz makrok, esetleg kevés pihenés.


Vagy valami totál rossz edzésterv.


Leírhatnád a kezdeti/mostani testsúlyod magasággal,illetve egy edzéstervet hogy mit követsz,kaját amit eszel ch,zsír,fehérje grammban és a 3alapgyakorlatot hogy honnan kezdted súlyban és hol tartasz.


Ebből talán lehet már valamit mondani

2018. júl. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 Sajnos már jó ideje nem tudom növelni a súlyokat, esetleg csak ritkán. Ebből is látszik hogy nem igazán tudok fejlődni.

#2 Írtam privát üzenetet

2018. júl. 25. 15:10
 4/5 anonim válasza:
Valószínűleg a gyakorlatokkal a szorgalmaddal nincs gond. Szerintem keveset eszel kb testsúly kilónként 1,6-2 gramm fehérjét lenne érdemes fogyasztanod és minimum szénhidrátból a fehérjének a 2x-ét gramban. Zsírból meg kb a fehérje mennyiség 40-45 százalékát szintén gramban. Nekem is ez volt, keveset ettem.
2019. jún. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ja és ezt így folyamatosan kellene enni ennyit, tehát minden nap.
2019. jún. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!