Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Merjek tovább edzeni?

Merjek tovább edzeni?

Figyelt kérdés
Szóval nem rég óta edzek , megtanultam hogyan kell és jártam is felügyelettel edzeni hogy ne csináljak rosszul semmit . De a vállam és a térdem is ropog néhány gyakorlatnal . Igyekszem úgy csinálni hogy ne ropogjon , de meg ha helyesen is végzem akkor is ropog . Én most tomegelni szeretnek de így nem merem folytatni . Kérlek segítsetek
2018. júl. 28. 09:33
 1/6 nemaRendőrség ***** válasza:
Menj el masszőrhöz meg ropogtasd ki a nyakad. Hihetetlen, de a ropogtatás megoldja a vállkattogást. Sajnos hazánkban nem nagyon van chiropractor, de az lenne az igazi
2018. júl. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Izuletvedo ezen tud segiteni. Pl Arthro Guard nagyon jo.
2018. júl. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%
Néhány alkalom manuálterápia csodákat tesz. Nem olcsó, de igen szakképzettek, messze jobb megoldás a masszázsnál vagy a ropogtatásnál. A ropogtatás olyan kvázi mint egy fájdalomcsillapító. Ideig óráig hasznos, mert a tünetet kezeli, de a valós probléma érintetlen marad. Az efféle tünetek, amiket leírtál izomrendszeri egyensúlytalanságból erednek. Túl gyenge, megrövidült vagy túlnyúlt izmok együttes diszharmóniája okozza. Az ízületvédő is vicc. Pénzkidobás.
2018. júl. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az izületvédő nem vicc, segíthet, nagyon is sokat. Persze az is lehet, hogy nem hat, mert már orvosi kezelésre van szükség. Ettől függetlenül érdemes megpróbálni.


Arthro Guard vagy Scitec-től az Arthro Kinetic.


Jó cuccok.

2018. júl. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%

Néha a "helyes" gyakorlatvégzés neked nem jelent helyeset.

Nekem tipikusan keskeny derék, széles váll alkatom van.


Nem tudok szűken fekvenyomni, sem szűken mellről nyomni rúddal, mert ropogok.


Mellette X lábam van, így amikor nehéz a súly és nem tudok odafigyelni a tartásomra, akkor úgy nézek ki, mint egy béna.


A barátnőm tipikus széles csípő keskeny váll alkatú lány. 150/46 kiló, itt már látszik a csípőcsont.

Ő nem tud szűken guggolni, mert összeér a belsőcombja és nem tud "padlóig" leguggolni még súly nélkül sem. A sarka telibe a padlón van, de a testúlya jelentős része a combján és a medencéjénél van, emiatt egyszerűen hátraül vagy egészségtelenül előredől, hogy ne boruljon el.


Persze minden okos, 120 kilós "személyi edző" megszólja, hogy rosszul guggol...aztán amikor anatómia órát tartok és elmagyarázom, hogy az ő combcsontjai egész más szögben állnak (s ezért erős és vastag a combja, ami a használt súlyon is látszik), akkor elsétálnak.


Ha valami ropog, akkor nem biztos, hogy a helytelen gyakorlatvégzés az oka. Lehet, hogy nem a te testalkatodhoz való.

Magas, vékony embereknek például nem ajánlott a felhúzás, sem a rúddal guggolás. Egyszerűen gyilkos a gerincükre.


Remélem segítettem. Ha valami ropog, hagyd ki vagy végezd másként.

2018. júl. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszi szépen mindekinek !
2018. júl. 29. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!