Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Sajnos nem vagyok valami...

Sajnos nem vagyok valami vastag gyerek, de szeretnék pár kilót magamra hozni szerintetek ezt mivel érhetném el?

Figyelt kérdés
Magamról 175cm vagyok 19éves , és 58kg Ez a súly szerintem nem normális szeretném ha egy kicsit növekedne a súlyom. Tudom sokat kell enni stb de nekem ez annyira nem használ néztem fehérje porokat vagy testtömeg növelőt,de nem tudom mennyire éri meg esetleg van e valamilyen hátulütője. A válaszokat előre is köszönöm.

2018. aug. 2. 08:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok ,az lemaradt :/
2018. aug. 2. 08:42
 2/7 anonim ***** válasza:

Üdv kérdező !


Engedelmeddel megosztanám veled gondolatmenetemet . Ha célod a minőségi súlygyarapodás akkor érdemes tömegnövelő étrendet követned amit párosítasz egy kezdőknek szóló súlyzós vagy akár sajàt súlyos testedzéssel attól függően mire van lehetőséged . Ugyan a net is mutathat remek megoldásokat , de sok étrend amelyet a világhálón találsz tartalmaz kiegészítőket is pl délután fehérje shake ... Nem mondom hogy elvetendő ötlet , bár nem is támogatnám addig míg szilárd ételből is be tudod juttatni a megfelelő mennyiségű makro tápanyagokat. A kiegészítők akkor ajánlatosak ha nem bírsz megenni egységnyi mennyiséget egy adott ételből pl 200 g csirkét 150 g rízst ( csak sarkított példa ). Viszont ha az étkezés nem okoz gondot akkor preferáld a rendes kaját.


Tömegeléshez javllot a következő makro mennyiségek szervezetbe vitele : fehérje 2g/ttkg , szénhidrát az amit ki kell tapasztalni . Van kinek elég csupàn 4g de vannak kiknek többre lesz szükségük ( 5,6 pl ) , zsír 1g/ ttkg . Anabolikus kapu nincs tehát mindegy mikor eszed meg amit kell , a lényeg hogy benn legyen .


Férfiaknál az elején akár havi egy kg izom is felcsúszhat a kezdetekben , persze edzéssel párosítva .

2018. aug. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hasonló alkatú vagyok / voltam, mint Te. Igaz, 10 cm-mel magasabb, de csak pár kilóval nehezebb a korodban. tömegnövelő edzésbe kezdtem. Fehérjeporokat, táplálékkiegészítőt sose szedtem. Elegendő fehérje tejtermékek és csirkehús formájában. Kb 2 év alatt felmentem 82-84 kg-ra és azt tartom azóta is, úgy, hogy most sem vagyok vastag (<10% testzsír). Több sportot kipróbáltam, hogy változatos legyen. Nekem a CrossFit is nagyon bejött.
2018. aug. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Egyenlőre itthon próbálgatok "edzeni" önsúlyból. Mobilra letölthető 1 alkalmazás Home Workout néven egyenlőre ezt használom. Ételből megpróbálok egyre többet bevinni, azonban lehet szükségem lenne arra a kis fehérjére ,hátha valamit segítene az is. Edzőterembe meg nem nagyon járnék főleg ilyen testalkattal :D manapság az emberek kinevetek a másikat ha már nem úgy néz ki ahogy kellene (gondolom edzőterembe is ugyan ez lenne) , és erre lelkileg nem lennék felkészülve. Elsősorban itthon jó lenne 65-70kg-ra felhozni magam legalábbis nekem az már nagy előre lépés lenne. :) még egyszer köszönöm a választ. (Vannak még emberek itt is akik megpróbálnak segíteni másoknak) Köszönöm
2018. aug. 2. 09:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Az otthoni edzés szerintem hamar kevés lesz. Ne feledd, nem elég megenni a fehérjét, annak be is kell épülnie, azaz az izmokat "anabolikus állapotba" kell hozni, ez pedig csak relatíve nagy súlyokkal lehetséges az első 1-2 hónap után.

NE aggódj, h vékony vagy, hozzánk is járnak vékonyak, kövérek, mindenféle ember, nem foglalkozunk a másikkal.

Nézd át az alapgyakorlatokat, nézz róluk videót és menj konditerembe. Második edzésnél már nem lesz fura a dolog


Az előző is jól összefoglalta, egyetértek. Talán annyit fűznék hozzá, hogy nekem pl. elég az 1-1,5 g/ttkg fehérje.

2018. aug. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak kinevetni. A koverek irigyek lesznek rad, az izmosak meg pont lesz.rjak, hogy milyen vekony vagy. Sot, ha latjak, hogy normalisan edzel, akkor partnernek is tekintenek, esetleg segitenek. Inkabb azokat szoktak kinevetni, akik vekonyak, de magukat nagyon izmosnak latjak es pozolgatnak a tukorben stb :)

En pl ha lemegyek edzeni az ottani barati koromon, es esetleg par fullos csajon kivul szinte eszre sem veszem a tobbi embert, pedig ide is jar rengeteg 16-7 eves srac.

2018. aug. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást, és a korrekt válaszokat.
2018. aug. 2. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!