Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lábedzéshez muszáj guggolni?

Lábedzéshez muszáj guggolni?

Figyelt kérdés

Üdv!

Naturál "testépítőként" (inkább hobbista, akinek tömegnövelés a célja) muszáj guggolni ha lábnapot tart?

Az a gondom, hogy már kondizok egy ideje, de még soha nem guggoltam súllyal. Senki nem mutatta meg, hogy kell szabályosan, nincs edzőtársam se, így annyit tudok elméletben amennyit videókból és leírásokból tanultam (plusz súly nélkül magát a mozdulatot próbálgattam tükör előtt).

Most pedig elgondolkodtam, hogy vajon szükséges-e a comb megedzéséhez? Nem lehet kiváltani combfeszítő, combhajlító és lábtoló gép (abból van többféle most a hagyományos 45 fokosra gondolok) használatával? Mert számomra logikusnak tűnik, hogy a comb "eleje" és "hátulja" is dolgoztatva van, plusz a lábtoló egy nagyon hasonló mozdulat a guggoláshoz. Csak itt nem dolgoznak stabilizáló izmok (alsó hát), nem kell egyensúlyozni stb.


Ha valaki guggolás helyett ezeket végzi az is hatékony combedzés? Vagy van valami ami miatt guggolás nélkül nem tudom teljes mértékben megedzeni a lábam? (Vádlizni persze külön szoktam.)

Tömegnövelés a célom, étrend rendben van. Erőemelő sem szeretnék lenni, inkább hobbi szintű testépítő, tehát a lehető legnagyobb izomtömeg a lehető legkisebb testzsírral a célom, plusz ugye arányosság.

Érveket-ellenérveket tudnátok írni a guggolás mellett/ellen?



2018. aug. 9. 23:39
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Kis kiegészítés: biztonságosabbnak gondolom a fent leírt három gyakorlatot mint a guggolást, több sérülést hallottam már egy rosszul végződő guggolás miatt, mint a többi gyakorlattól. Plusz nincs edzőm/edzőtársam, így egy idő után nem érezném biztonságosnak, hogy egy relatív nagy súly van a hátamon, és nincs aki segítsen ha baj van.
2018. aug. 9. 23:42
 2/16 anonim válasza:
93%
Nem vagyok testépítő, de több versenyző testépítővel is edzettem már közösen. Semmit se muszáj, de a lábazásnál a guggolás alap.
2018. aug. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Kiválthatò nagyjàbòl làbtolòval

Nem igènyel amugy olyan bonyolult technikàt smith gépen könnyen meg lehet tanulni

2018. aug. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
én pl nem tudok gugolni mikor utoljára probáltam +20kgval se ment jol... de vizszintes lábtolon 140ig felmentem, de az rég volt azota valtottam calishtenics-re annak is a sajat sulyosabb oldalara és az egylabas gugolás megy :)
2018. aug. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A technika videókból, és súlynélküli próbálgatásból megvan egyébként, szóval elképzelhető, hogy egy kisebb súllyal is menne szabályosan. Mondjuk bemelegítésnek a rúddal aztán fokozatosan emelni a súlyt.

Inkább a hatékonysága és a biztonságossága kérdéses számomra. Mert többféle géppel is megelehet edzeni a teljes combizmot, a lábtoló pedig lényegében egyfajta guggolás, csak nem kell egyensúlyozni, stabilizálni.

A biztonság viszont szerintem a guggolás ellen szól. Szóval egy lábtolón ha nem megy az utolsó sorozat utolsó ismétlése, akkor könnyen abba lehet hagyni akar a gyakorlat felénél. De egy guggolásnál mit csinálok? Maximum ledobni tudom a súlyt, de ennek nemnagyon örülnének a teremben.

Ezért gondoltam arra, hogy ha más gyakorlatokkal is megtudom edzeni lényegében az egész combizmot és talán még kisebb sérülésveszéllyel is, akkor mellőzném a guggolást. Csak ugye mindenki azt mondja, hogy guggolni kötelező kivéve ha valakinek derékproblémái vannak, és aki nem guggol az kb b**i. Félre ne értsetek én nem a lábazást akarom elkerülni, mert az valóban bután néz ki ha valaki felsőteste kigyúrt és pálcika lábai vannak, ezt szeretném is elkerülni.

Én izmos lábakat szeretném és izmos felsőtestet is.

2018. aug. 10. 00:47
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
Guggolás azért jó mert megmozgatja a teljes testet, és ettől a gyakorlattol fog legjobban nőni a lábad. Csak akkor ne csináld a guggolást ha fáj vagy izületi bajaid vannak, ha nincs akkor nem mondom hogy kötelező, de nagyon tanácsos.
2018. aug. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A labtolo nagyon hasonlo a guggolashoz, csak pont azt kapcsolja ki, ami miatt olyan nehez es osszetett a guggolas.

Guggolas nelkul is lehet hatalmas labakat epiteni, de guggolassal konnyebb. Emellett mivel kevesen guggolnak, ha sikerul eljutnod nagy sulyra, sokkal nagyobb szo, mint egy fekvenyomas. Kezdd el smith-gepen, ha ott biztonsagosan megy, akkor mehet szabad sullyal. A derekra figyelj, a tobbit pedig majd erzesre ugyis magadnak kell belonod. Menj le melyre, vizszint ala, kicsi sullyal, 15-20 ismetlessel. Bele fogsz jonni, es emelheted a sulyt.

2018. aug. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
a kitörés is van oylan j gyakorlat szerintem. vagy épp az álló vagy gyalogló vádlizás. Esetleg ktlebellt is emelgethetsz lábfejjel a va mögötted pár év. sok a variáció. én nem hagyom ki , de simán pótolható
2018. aug. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam kihagyni a guggolást ;-)


[link]

2018. aug. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Végül ma megvolt az első guggolásos lábedzés, igaz csak Smith-géppel, úgy gondoltam az alapokat begyakorolni jó lesz ezzel is, később áttérek szabadsúlyra.

Ezt egyébként egy arany középútnak érzem, hisz gond esetén kb 10 centinként egy mozdulattal fixálni lehet a rúdat. Persze ilyen nem történt hisz nagy súllyal még nem edzettem. Elég jól igénybe vette a combizmom, utána kiegészítettem lábtolóval, a lépcsőn nem kellett utána sietnem:D

Nem tudnám egyértelműen kijelenteni, hogy melyik volt jobb gyakorlat, mivel előbb a guggolást csináltam így a lábtolóra már elég fáradtan érkeztem, de szerintem jól meg fog férni egymás mellett a két gyakorlat.

Köszönöm a válaszokat!

2018. aug. 10. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!