Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdokent ti mivel motivaltato...

Kezdokent ti mivel motivaltatok magatok hogy kajat kell csinalni minimalisan szamolni es melo utan edzes?

Figyelt kérdés
szellemi munkat vegzek sokat utazok(auto) teruleti kepviselokent dolgozom porgos a napom de valahogy nem tudom elhatarozni magam hogy elkezdjem nalatok hogy volt ez mit mondtatok magatoknak miert csinaljatok mennyi ido alatt all ra az ember erre a precizitasra?
2018. aug. 15. 14:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkinek muszáj jól kinéznie meg izmosnak lennie.

Ha még belekezdeni is lusta vagy, akkor mi lenne később?

2018. aug. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

igen epp ez az. Allandoan csak a kifogasokat keresem, hogy miert ne csinaljam.

Ezen TI hogy lendultetek tul?

2018. aug. 15. 14:17
 3/13 anonim ***** válasza:

Mondom, nézhetsz pár motivációs videót, tessék: https://www.youtube.com/channel/UCgkKA7xEOoBQNpC5TJxPLiw.

Ezek segítenek kedvet hozni.


De ennek mi értelme lenne? Belekezdesz, de később úgyis abba fogod hagyni, mert ez igazából nem is jön be neked. Ezt abból gondolom, hogy még belekezdeni is restellsz.

2018. aug. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
erdekelni erdekel, mivel a sport hatteret elegge szepen megtanultam kaloria, makro szamolas tehat az etrenddel nem.lenne baj csak hat a hozzaallas... nalam minden ilyen nyogvenyelosen indult
2018. aug. 15. 14:35
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha érdekel akkor meg mi tart vissza?

Nem kell várni a tökéletes pillanatra, mert nem lesz.

2018. aug. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az a baj a motivációval (illetve a külső motivációval), hogy a hatása csak ideiglenes. Van ugye külső és belső motiváció, utóbbi az, amikor neked belülről jön a késztetés, hogy te megcsinálj valamit, előbbi meg, amikor mások bölcsességeit, edzős képeit, videóit stb. kell nézned ahhoz, hogy neki indulj.

A kívülről jövő motiváció működhet egy darabig (ha van mellette belső is), meg segíthet átlendülni a holtpontokon időközben, de önmagában édeskevés.


Az volna az ideális, ha neked lenne igényed arra, hogy mozogj, hogy normálisan kajálj, hogy értelmesen töltsd a szabadidődet, hogy fegyelmezd magad. Ha neked erre nincs igényed, akkor a seggedet csapkodhatod a földhöz, az egész sport+étkezés egy nagy nyűg lesz és hamar fel fogod adni.


Egyébként a sport és a mozgás nem épp a legkellemesebb időtöltés sok évnyi punnyadás után, szóval megértem, hogy nehéz elkezdeni. Én azt javaslom, hogy ne a motivációt várd, hanem egyszerűen csak állj neki. Lehet, annyira megszereted majd, hogy kialakul benned az igény és természetes lesz munka után elmenni edzeni. Az is lehet, hogy te is feladod majd, mint a legtöbben. Egyszerűen csak kezdd el, már előrébb leszel, mint voltál.

2018. aug. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ugy hogy CSINALD. MOST. Vegyel 5 kis muanyag etelhordot, nezz ki valami minta etrendet, es keszitsd el a masnapi kajadat. Masnap pedig csak ki kell venned a hutobol, magaddal is viheted.

Ha fektetsz energiat az etel vasarlasara, tervezesere es elkeszitesere, akkor jobban fog menni, hiszen nem akatsz feleslegesen dolgozni gondolom.

Nem kell rogton makro tapanyagokat szamolnod. Az mar boven eleg kezdesnek, ha sikerul viszonylag normalisan, egeszsegesen etkezned.

Az edzes megtervezese nehezebb, szerintem meger egy latogatast egy szemelyi edzonel. Irass magadnak edzestervet. Ha koltottel ra penzt, az gondolom motival.

Edzeshez keress jo zeneket! Olyanokat amik igazan beinditanak.

2018. aug. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Most gépről vagyok, így kényelmesebben tudok írni.

Alapvetően az a probléma,hogy a meló annyira kikészít néha, hogy hazaérek és kb az agyhalál és semmi között mozgok, semmire nem vagyok kb már képes,enervált vagyok, napközben nagyon produktív vagyok,de akkor viszont nincs lehetőségem kb semmire.

Eléggé le vagyok gyengülve fájnak az ízületeim is,kissé el vagyok hízva, ezt betudom a gyors kajáknak.

Néha izomfájdalmaim is vannak a sok üléstől.

De azért holnap elmegyek megveszem a bérletet és edzek egyet teljes testet.

2018. aug. 15. 17:50
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem úgy indult be, hogy mint hobbi fogtam fel a dolgot. Sokat keresgéltem egészséges, jól kinéző "trendi" ételeket és azokat főztem kezdetben. Ha úgy állsz hozzá, hogy, "na ha hazaértem megfőzöm azt a tök jó kis receptet", az sokkal másabb, mint, hogy: "hazaérek és állhatok neki megint a csirkével szenvedni". A sportnál is hasonló volt, olyat kerestem, amit élvezek is, így lett a jóga és az úszás. Nem kötelező edzésként fogtam fel a dolgot, meg hogy "most menni kell szenvedni, hogy lefogyjak", hanem "reggel jógázok így sokkal nyugodtabb és lazábban indul a reggelem, este pedig elmegyek úszni, így a stresszt is levezetem meg jól esik nem gondol a napi melóra a vízben". Minden egyes edzés után büszke voltam magamra, jól esett a fáradtság és mindig büszke voltam rá, hogy milyen jó dolgokat eszek és, hogy ezt én csináltam, nem a rendelt, menzás vackot eszem mint a kollégák többsége (ők is irigykedtek). Így kezdtem és most már rutin. :)


Hozzáteszem, hogy se kutyám, se macskám, szóval simán belefér az időben minden, mert jobb, mint ülni egyedül a lakásban és nézni ki a fejemből.

2018. aug. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
edzettem, marhahust ettem, meg reggel zabot tojast meg egy shaket
2018. aug. 16. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!