Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Saját vitamincsomag összeállít...

Saját vitamincsomag összeállítása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék testépítés mellé egy a jelenleginél komolyabb multivitamint, elenleg egy általános napi van ami egy nem mozgó embernek szerintem elég is, de sport mellé nem annyira. Néztem is vitamin "pakkokat" az egyik legismertebb talán a Multi Pro Plus. Ezzel csak az a gondom, hogy kb 5500-6000 forint egy havi adag. Ha ki lehet hozni olcsóbban hasonlóan jót netalántán még jobbat is, akkor miért ne.


A gondom, hogy nem tudom hogyan álljak neki. Nézzem meg pár ilyen pakknak az értékeit, és akkora mennyiségű vitamint szedjek össze külön-külön? Vagy van valahol egy táblázat ahol sportolók vitaminigénye felvan tüntetve?

Például a multi pro plusban a Ca Mg egyaránt 90-90%-a az ajánlott napi bevitelnek, de vannak vitaminok amiknek 3-4-500-1000%-a bentvan.


Arra is gondoltam, hogy megtartom a jelenlegi napi multivitamint és azt egészítem ki, de annyi mindent kéne venni mellé, hogy kb nincs is szükség az alapra, mert mindenből kéne kiegészítő.


Valamint melyik márkák ajánlottak? (shop.builderen nézelődök egyébként) néztem a Protein Buzz termékeit amik elég jó áron vannak, de nem tudom mennyire megbízható márka. Scitec/biotech jó hírű, de jóval drágábbak is.


Aki már állított össze ilyen csomagot az segítene, hogy érdemes elindulni?



2018. aug. 15. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Jó a Multipro meg a Biotech Daily Pack is, csak annyi a probléma vele, amit te is írsz. Drága és ráadásul van olyan vitamin, amiből a napi szükséges adag 6-7szeresét tartalmazza. Ártani nem árt, de totálisan felesleges (hála Istennek ezekről egyre több cikket írnak, persze nem a builderen, mert ők is kereskednek vele).

Sokkal jobban jársz, ha például veszel egy Bioteches One-A-Dayt, amiből nem 1 szemet, hanem kettőt szedsz be egy nap (reggel, meg mondjuk edzés után). Ez 3 300 Ft. Veszel mellé még egy Kalcium-Magnézium-Cink tablettát, ebből is bőven elég napi kettő. Ez 2100 Ft.

És megvan 5000 Ft-ból 50 napra.

És eszel sok zöldséget. Ha akarsz veszel hozzá még halolaj kapszulát, asszem azokat is 100 db-os kiszerelésben árulják és viszonylag olcsó, de e nélkül is megvan az ember.

2018. aug. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A protein buzz-t amúgy a Biotech gyártja, ha megveszed ott is van a dobozon.

Egyszer fehérjét vettem, baromi jó áron, nem volt vele semmi gond, azon kívül, hogy az ízesítésnek használt vanília, fahéj darabok nem oldódtak fel és ott úszkáltak benne, valamint messze nem volt olyan krémes, mint mondjuk a Pure Whey, vagy a Scitec termékei.

De igazából ez is mindegy, mert a tejsavó a lényeg benne, az pedig ott van. Ha desszertnek veszed és élvezni akarod, akkor persze a minőségibbet veszed, csak akkor fizess ki +3000-et.

2018. aug. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Pont One-a-Day vitaminom van éppen.

Kálcium-Magnézium-Cink tablettát ha veszek pluszba, akkor a cink nem lesz túl sok? Mert elvileg egy kapszula one-a-day fedezi a cinkszükséglet 100%-át, és a multi pro plusba is ennyi van csak ezért nem tudom, hogy nem lenne-e sok.


Úgy akkor egyáltalán nem lenne érdemes, hogy szinte minden vitamint külön megvenni, és azt bontani le napi adagokra? Például B-komplex, C-vitamin, D-vitamin, E-vitamin, A-vitamin, Ca-Mg-Cink, és még omega3. Tehát legyen egy alap multivitamin, akár dupla adagban és úgy egy-két kiegészítő, vagy ne legyen alap multivitamin, hanem mindent külön megvenni?


Nekem nem macera ha meg kell venni mindent külön, pláne ha így olcsóbban és akár jobbat is összelehet hozni.

A One-a-Day 33 forint egy kapszula, napi kettővel az 66, valamint a biotechnek van ásványi anyag komplexe, abból napi 3 tabletta kell ami még 60 forint. Protein buzz omega 3 pedig 34 forint naponta. Tehát ez így összesen 160 forint egy napra, szemben a Multi pro plus 180-200 forintos árával. Ez már nem lenne rossz kérdés, hogy a két One-a-Day-t érdemes-e kiváltani azzal, hogy külön veszem meg a benne lévő vitaminokat.

2018. aug. 15. 23:07
 4/10 anonim ***** válasza:
Érdemes kivárni az akciókat, én legutóbb 2300Ft körül vettem a One A Day-t, úgy még inkább megérné
2018. aug. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jobban jársz szerintem, ha a gymbeam oldaláról rendelsz. Ott van pl. a scitecnek mega daily one, ami szerintem a legjobb ár/érték arányú multi. Ha sokallod a multi pro vitaminadagját, akkor ebből csak napi 1 szem kell, merthogy a multipro vitaminrésze 2 szem mega daily one.


Legjobb az lenne, ha ásványi anyagokat külön vennéd. Összességében drágábban fog kijönni, de hosszabb távra elég. Plusz, ezekben a készítményekben 95% szervetlen kötésben vannak az ásv. anyagok, amiknek elvileg elég rossz a felszívódása. Meg néhány gátolja a másik felszívódását, ha egyszerre szeded. A gymbeam oldalán van sciteces cink szerves kötésben, az is jó árú, meg saját márkás gymbeam magnézium-citrát por is kapható. Az is jó áron van.


Omega3 szintén van a gymbeamnek saját márkás olcsón. Egyedül rendes kalciumot nem tudsz onnan rendelni, de a gyógyszertárban van BioCo márkájú szerves Ca-ot tartalmazó kiegészítő, az is ár/érték arányban jó.


C-vitamint is tudsz onnan por formában rendelni.

2018. aug. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a vilagon senkinek nincs szuksege ennyi vitaminra. Ezt ugy mondom, hogy komolyan edzek es mivel no vagyok meg gyereket is szultem. Terhesseg alatt a terhes vitamint szedtem, ami ugye eleg nagy dozis mindenbol. A vérképem utana ugy nezett ki, hogy a vas érték az egekben volt, ami ugye nem hogy nem egeszseges, de meg veszelyes is a szervezetre nezve. Az A vitamint is tul lehet tolni konnyeden, szetmegy tole a maj. Most heti 1 darab (!) vitamint szedek kb 1 eve, aktiv sport es gyerekneveles mellett, es ez boven eleg! Persze mellette normalis etkezes.
2018. aug. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy icipicit talán off, de Kalcium-Magnézium ot ne egyél egyszerre, mert gátolják egymás felszívódását. De sajnos ez nagyon sok ásványi anyaggal van így. ezeknek érdemes utánna olvasni, ha ez a felbontásosdi komolyabban érdekel.
2018. aug. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 palilaci ***** válasza:

One-a-day + 2db MgB6 (jutavit 50dbos) + C vitamin cink d3 (jutavit) + 2db Jutavit halolaj (100dbos).


Ez eleg 100 napra, azaz havi max 3000-3500bol siman kijossz es benne van szinte minden ami kell

2018. aug. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kálcium Magnéziumot én is hallottam, hogy nem jó egyszerre szedni a felszívódás miatt, viszont mégis nagyon sok készítményt látok amiben a kettő együtt van meg 2:1 arányban. Például a Scitecnek van 100 darabos kiszerelésben Ca-Mg 1700 forint körül, szóval 17 forint/nap meg is lenne, de ez ugye egybe van.


Néztem a Jutavitet is, elég jó áron vannak a termékeik.


Valamint jó lenne egy táblázat, hogy kb mennyire van szüksége egy sportolónak, mert például nagyobb vitamincsomagokban vagy B-komplexekben a B-vitaminok mennyisége akár 3-4000%-a a minimálisan ajánlott mennyiségnek. Így nem tudom, hogy mondjuk a One-a-Day 2-300%-os B-vitamin mennyisége elég lehet-e.

2018. aug. 17. 00:45
 10/10 palilaci ***** válasza:
Boven eleg, ugyanis nem ezeken elsz, hanem normalis kajakon. Ez csak a szukseges plusz.
2018. aug. 17. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!