Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Személyi edzőként érdekelne...

Személyi edzőként érdekelne egy ilyen lehetőség?

Figyelt kérdés
Micro-influencer vagyok az Instagramon (5,7K követőtáborral) és olyan személyi edzőt keresek Budapesten, akivel a közös órákat posztokban, storykban dokumentálnám pár alkalomért cserébe vagy hosszútávon a fejlődésemet is.

2018. aug. 16. 09:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy 23 éves lány vagyok és elsősorban női személyi edzőt keresek.
2018. aug. 16. 09:05
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
először körbe röhögnélek,5700 követő egy ilyen foglalkozási körhöz irtó kevés, majd pedig elutasítanálak
2018. aug. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
5.7k tényleg elég kevés, ha csak nem egy női modell vagy, akinek a teste lenne a referencia, ebből/abból él/élne
2018. aug. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hiába emeled ki a kérdést, ez akkor se egy életképes ötlet.

5700 követője minden olyan lánynak van aki kicsit jobban néz ki, és néha rak ki képet khm kevesebb ruhában.

30-40-50 ezer követővel már hamarabb mondanám jó ötletnek.

Bár nekem ez az egész olyan nevetségesnek tűnik. Elvárod egy valószínűleg képzett edzőtől, hogy foglalkozzon veled 1-1.5 órát, és te ezért cserébe kiraknál a közös edzésről 1 képet.

Persze ha egy magas szintű, ismert sportoló lennél, mint mondjuk Kiss Virág vagy férfiak közül Kathi Béla, akkor lenne rendesen reklámértéke egy posztodnak, de akkor nem lenne szükséged ingyen személyi edzésre (vagy általában személyi edzésre).


Szoktam látni én is, hogy valaki az edzőjével rak ki képet, de inkább ő kéri meg az edzőt, hogy rakhasson ki közös képet. Alatta pedig leírja, hogy köszöni az edzést, esetleg megjegyzi, hogy “legjobb edző a ...-ban, gyertek hozzá ha sportolni akartok”. De ezt nem pénzért teszik, nem ingyen edzésért, hanem jófejségből.

Ez nem szimpatikus nekem ebben az influencerségben, hogy egy idő után ezek az emberek elvárják, hogy nekik minden ingyen legyen, aztán majd raknak ki egy képet az instára. És ez még százezres, milliós követő számnál még elképzelhető lenne, de mostanában egyre többen jelennek meg párezer követővel, hogy ők influencerek, és most kérnek egy ingyen akármit.

2018. aug. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem híres edzőkre gondoltam, hanem akiknek mondjuk maximum pár száz követőjük van vagy frissen végzett személyi edzők és szeretnének gyakorolni és/vagy szeretnék népszerűsíteni magukat. És azért mertem a kérdést kiírni majdnem 6000-res követőszámmal, mert ennyi követővel már meg szokták keresni az embert termék-szolgáltatás promóciós ajánlattal, ahogyan jómagam is kaptam már ilyen ajánlatokat. Ezenkívül pedig nem csak a követők száma számít, hanem az is, hogy milyen összetételű a követőtábor, mekkora potenciális célcsoport van benne, illetve hogy mennyire aktívak ezek a felhasználók, mennyire adnak az influencer szavára. Láttam sok olyan influencert, akiknek több 10 ezer követőjük volt, de nagyon heterogén követőtáborral rendelkeztek, tele külföldiekkel, illetve a nagy követőszámhoz képest ugyanannyi like vagy komment érkezett a képeikre, mint egy 5000-res követőszámúéra...


Egyébként ha nincs itt olyan személy, akit érdekelne az ajánlatom, akkor se dől össze bennem a világ, legalább kaptam valami visszajelzést az elképzelésemet illetőleg.

2018. aug. 21. 18:39
 6/11 anonim ***** válasza:

Személyi edzéshez nincs szükség mégcsak instagramra se. Ahova járok terem, ott dolgozik hivatalosan 4-5 edző, aki a legjobb közülük mégcsak nincs is fent instán.

Továbbá egy személyi edzőnek véleményem szerint nincs szüksége nagyon nagy ügyfélkörre.

Számoljunk 2000 forinttal óránként, és akkor még olcsón vállal. Egy nap megcsinál 6 edzést az belefér 8 órába. Tehát heti 42 edzést kell megcsinálnia. Aki komolyan veszi eljár kb 3-szor egy héten. Na így a 42 edzést 14 emberrel teljesíteni lehet. Persze vannak sűrűbb napok amikor többen járnak edzeni, és gyengébbek is amikor kevesen, de ez kiegyenlítődik.

Napi 6 órával, havi 168 edzés megoldható, ami 2000 forinttal számolva 336.000 forint.

És akkor arról nem is beszéltünk, hogy egyszerre 2-3 embert is simán lehet edzeni (többet már nem igazán). És napi 6-nál lehet többet csinálni, mert van aki korán jön van aki egész későn, így akar a hétvége szabad is lehet.

Egy szónak is száz a vége, szerintem egy frissen végzett személyi edzőnek sincs szüksége arra, hogy valaki ellenszolgáltatásért cserébe reklámozza őt instagramon. Másrészt mint ahogy említettem ezt sokan megteszik ingyen, jófejségből is.

Mindenkinek van 2-3 haverja/barátja legalább. Velük edz egyet, ők kiírják minél több helyre, hogy az XY milyen király edző, aztán kész.

Ezért mondom, hogy szerintem az ötleted nem életképes.

2018. aug. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Influencer? Csak én nem hallottam még erről?
2018. aug. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mostanában nagyon divatos lett úgynevezett influencernek lenni. Eredetileg “véleményvezért” jelent a szó, valójában olyan emberek akik rendelkeznek egy nagyobb követőtáborral általában instagramon vagy youtube-on, és terméket vagy pénzt kapnak a gyártótól ha reklámozzák a termékeiket.

Biztos van aki ebből megtud élni, de szerintem nevetséges dolog. Mármint kapok x ezer forintot ha azt hazudom a követőimnek, hogy én csak a ... termékeit fogyasztom és azért vagyok szép/okos/egészséges/energikus stb. Nyilván ezt szépen tálalva. A másik amikor kap ingyen terméket amit aztán reklámoznia kell. Tipikusan ilyen volt az egyik UV-fényes fogfehérítő, ami úgy nézett ki mint egy cumi, először híresebb emberekkel, celebekkel reklámozták, aztán egy idő után már minden jöttment kapott egyet, hogy posztoljon róla.


Nekem ezzel az a problémám, hogy amíg a Tv-ben leadnak egy reklámot arról nyilvánvalóan tudod, hogy egy eljátszott szerep valamennyi igazságtartalommal. Itt pedig az emberek simán azt hazudják, hogy ezt használják, és bizony ennek ilyen hatásai vannak, közben csak két fotó erejéig volt a kezében a termék.


Aztán jön a kérdező, aki meg se várja, hogy konkrét ajánlatot kapjon egy személyi edzőtől, hanem már ő maga keres valakit ezzel, csakhogy ne kelljen neki fizetni a munkájáért. Illetve szerinte az a fizetség, hogy posztol pár edzős képet instára, és akkor majd a 6000 követőből biztosan megrohamozzák az adott edzőt.

2018. aug. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Köszi:) 5ös voltam (asszem)

Hát inkább legyen egy rendes állásod kérdező, mert ezt nem fogod hosszútávon csinálni, aztán bajban leszel

2018. aug. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Biztos nagy bajban leszek, ha egyetem és munka mellett ezzel is foglalkozom 🙂

Senki se mondta, hogy ebből akar megélni, ismerek olyan lányt, akinek 70 ezres a követőszáma és ő is dolgozik mellette. Én azért csinálom, meg valószínűleg ő is, mert szeretjük ezt csinálni, új embereket megismerni és termékeket kipróbálni, ezeket megismertetni a követőinkkel, fotózásokra járni stb.

Egyébként azért lett egyre felkapottabb az influencerkedés, mert sokkal hatékonyabban működik sok esetben, mintha más módon próbálna reklámozni magát a vállalkozás. És én nem mondanám teljesen "hazugságnak", hisz maga az influencer választja meg, hogy kivel akar együttműködni, melyik céggel tud azonosulni. Illetve szoktak olyan dolgokról is posztolni, amiért nem kapnak juttatást.

Azonban nekik is időbe telik a brandépítés és a tartalomkészítés egy vállalkozás részére, és ez az, amit honorálnak a cégek az ingyen termékkel, szolgáltatással vagy fizetéssel. Ezek a cégek önerőből sokkal több pénz is idő alatt tudnák népszerűsíteni magukat, ezért keresnek meg minket.

2018. aug. 22. 09:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!