Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ronnie Coleman miért tette...

Ronnie Coleman miért tette tönkre magát?

Figyelt kérdés

Ronnie Colemant mint sportolót elismerem, és amit olvastam, láttam róla nem tűnik rossz embernek sem. Egyvalamit viszont nem értek. Miért edzett őrült nagy súlyokkal, és tette magát tönkre velük?

Szerintem annyi szteroiddal, növivel, inzulinnal és persze kajával, kíméletesebb edzésmódszerrel is elérhetett volna egy ilyen fizikumot.

Ott van például Lee Haney akit azért hozok fel, mert szintén nyolcszoros Mr. Olympia, és az volt az elve, hogy minél biztonságosabban edzen, így tudtommal nem is nagyon sérült le soha. Persze nem volt akkora mint Coleman, de nem vagyok benne biztos, hogy ez csak az edzés miatt van.

De meglehet nézni a régi nagyokat, Dorian Yates sem rokkant bele ebbe, pedig hatszor nyerte meg a Mr. O-t és ő sem volt kicsi.

Mindenki nagy kedvence Arnold itt van 70 év fölött és nem sok baja van. Igen úgy tudom volt egy májátültetése valószínűleg a szteroidok miatt és szívműtétje is. Na de új májjal és műtött szívvel együtt lehet élni, sőt most is forgat, edz és elég aktív. Nyilván egy 70 éves emberhez képest.

Jay Cutler is talán időben visszavonult, és nála sem igazán hallani sérülésekről.


Összességében azt nem értem, hogy ha kíméletesebb edzédmódszerekkel is lehet nagynak lenni, sőt többször megnyerni a Mr. Olympiát, akkor mégis miért tette magát tönkre? 1000 kilós lábtolások, meg 300 fölötti guggolás. Most meg csavarok és protézisek tömkelege van a lábában, csípőjében, hátában, és napi szinten vannak fájdalmai.

Hallottam a nyilatkozatát miszerint semmit nem bánt meg, és az egykori guggolásba 2 helyett 4-et nyomna bele, és ez tiszteletre méltó, de nem lenne jobb neki is ha a mai napig viszonylag aktív lehetne, egészséges, és egy normális életet élhetne?



2018. aug. 17. 00:12
 1/7 Szergej55 ***** válasza:
100%
Mert nem a te agyaddal gondolkodott, ezért is lett annyira ismert, mindenben extremitásra törekedett, extrém méret, iszonyatos súlyok, és 8 Mr O. cím. Lehet, hogy őrült volt, de én ezt sokkal többre becsülöm, mint azt, amikor valaki csak a gyógyszeradagot növeli hétről hétre és alig használ bizonyos gyakorlatokban nálam nagyobb súlyokat, hiába 140 kilós ő maga.
2018. aug. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem az én agyammal gondolkodott, és nem is leszek nyolcszoros Mr. Olympia.

De nem is belőlem kellett volna kiindulnia. Csak a józan ész határain belül edzeni. Ezen a szinten meg nehogy már probléma legyen ha valaki emel a gyógyszeradagján. Ha már szed teszem azt 8-10 féle szert nem kis dózisban, akkor már nem mindegy, hogy 800 vagy 1000 mg megy egy adott dologból? Dehogynem.

Persze nem támogatom, hogy valaki a munkát kerülje meg a szteroiddal, de nyilván ezen a szinten a munkát nem lehet megkerülni.

De nézhetünk magyar példát is, Németh István aki első magyarként jutott ki a Mr. O-ra, nem használt brutálisan nagy mennyiségű szteroidot, nem edzett ész nélkül, de mégis ott volt (még ha nem is a legnagyobbak közt). A mai napig tart egy jó formát pedig már rég nem versenyez, és néha naturál néha meg nyom egy minimális szteroidot.

Ha neki nagyobb anyagi támogatása lett volna, és főként komolyabb ambíciója, akkor a nagyok között is ott lehetett volna. Mindezt úgy, hogy az edzése nem az "ordibálok és többszázkilót mozgatok meg" elven működött/működik.


Na de hogy visszatérjünk a nagyokhoz. Arnold sem azért volt kisebb mint Ronnie, mert rosszabbul edzett. Hanem, mert a szteroidok még kevésbé voltak hatásosak, növi és inzulin pedig nem is nagyon volt.

Ha Arnold a korában olyan szereket használhatott volna mint Ronnie, akkor a saját edzésmódszereivel is hatalmas lett volna.


Lényeg a lényeg, lehetett és lehet is úgy Mr. Olympiat nyerni, akar többször is, úgy hogy az ember nem rokkan le 50 éves korára. Vannak erre elő példák akiknek ez sikerült.

2018. aug. 17. 00:31
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem arrol szol, hogy mas is nyert Mr.Ot nagy sulyok nelkul, hanem senki mas nem tudott 1 tonnaval labtolozni szeriaban es tarsai aki nyert. Ronnie tobbnyire a nagy sulyos guggolasok, labtolasok, felhuzasok miatt van ott, ahol. Arnold koraban nem volt fontos a lab, nezd meg milyen csirke labai voltak a felsotestehez kepest, ezert nem is edzettek ra akkora sulyokkal (meg nem is tudtak).

A 800 helyett 1000mg nem nagy ugras, csak azon a szinten 3-4-5000mgos nagysagokban megy a jatek. Ott viszont 3800 helyett 4000 nem jelent sokat, a 4500 viszont mar igen.

Ha a mai napig egeszseges lenne nem tett volna ekkora hirnevre szert. Nem a 8x Mr.O gyozelme miatt van ekkora hirneve (Lee nevet a legtobben nem is ismerik), hanem a yeah buddy, time to bleed, light weight, it was thuuupa heavy edzesei miatt. Kathi Bela kultusz is az edzesei miatt van, nem a testepito karrierje miatt. Phil hiaba nyerne 10 Mr.O-t meg sem kozelitene a hineve Ronnieet, mert punci edzesei vannak.

2018. aug. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 BlodDrunk ***** válasza:

Azért Dorian Yates hasonlítani Ronnie-hoz elég hülyeség,versenysúlyban közel 20kg különbség volt kettőjük között és majdnem egyforma magasak 2cm a különbség.

Arnoldot meg pláne hülyeség,más idők-más elvárások-más célok.


Ronnie egy tömegszörny volt,és hatalmas súlyok is biztos hozzájárultak ahoz amit elért,kétlem hogy a közeljövőben bárki is túlszárnyalja.

2018. aug. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az összes Mr. Olimpia közül Ronnie-t tisztelem és kedvelem a legjobban. Neki tényleg ez a sport volt az élete minden áron. Őszintén, ha minden nap szenvednék a fájdalmaktól akkor is szivesen lennék a helyébe. Úgy volt 8-szoros Mr. Olympia hogy iszonyú erős is volt. Ha nem testépítőnek hanem erősembernek megy és feltömegel 180-190kg-ra könnyen lehet hogy világrekordokat döntött volna guggolásban és felhúzásban. Hozzá képest indokolatlan Phil Heath 7 címe. A 15-20 évvel ezelőtti Ronnie-hoz képest elbújhat Heath.
2018. aug. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Dorian nem feltétlenül jó példa a komoly szakadásaival.
2018. aug. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Megérte?
2018. aug. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!