Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Elegem van az erőemelésből....

Elegem van az erőemelésből. Hogy edzek, hogy a lehető legjobban nézzek ki? (Hosszú sírós poszt)

Figyelt kérdés

Eddig évekig erőemeléssel próbálkoztam, most jó néhány sérüléssel később azt hiszem rájöttem, hogy nem nekem való dolog a teljesítmény sport.


Mielőtt még valaki a formámra meg a többire hivatkozna; elméletben pontosan tudom, hogy hogy kell. Nem ismeretlenek előttem olyan nevek, mint a magyar Powerbuilder csoport, vagy youtuberól Johny Candito, Omar Isuf meg a többi nagyobb név.


Úgy kezdtem neki ennek az egésznek, hogy nem (igazán) érdekelt, hogy nézek majd ki a végén, mert csak erős akartam lenni. Ez többé kevésbé sikerült; az átlagnál erősebb vagyok (ami azért nem nehéz), viszont elhíztam és azt hiszem mindenféle furcsa kajálással kapcsolatos zavarokat alakítottam ki.


Félreértés ne essék, a testépítés továbbra sem érdekel, legalábbis az, hogy 8-10% testzsír legyek; bőven elég nekem a 12-18%, annyi izommal amennyivel csak lehetséges.


Mióta itthon edzek, a lustaság erőt vett rajtam, és "érdekes módon" elkezdtek tetszeni a sokkal minimalisztikusabb edzéstervek; a végére már úgy "meggyőztem magam", hogy lényegében felhúzáson és fejfölé nyomáson kívül mást nem is csináltam, aztán meg végleg be is fejeztem az edzést (ez ám az igazi minimalizmus, meg az idő a regenerációra! lol).


Jelenleg több hónapja nem edzettem és felszedtem kb. 20-25 kilót (ha nem többet). A korábbi években feltöltöttem a fejem mindenféle bonyolult edzésformulával és periodizációval, és csak tök feleslegesen túlbonyolítottam mindent.


A testfelépítésemet tekintve kar domináns vagyok (tipikusan nem az erőemelő / teljesítmény sportoló alkat), viszonylag széles a vállam (átlag feletti), és keskeny a csípőm (átlag alatti). A karjaimat lényegében csak egy kicsit megpöccintem bármi súllyal, és nőnek. A vádlimmal sosem volt gond, szintén. Mondjuk azt szinte soha nem is edzettem...


A guggolásból és a felhúzásból elegem van, de azt hiszem túlságosan a propaganda áldozata lettem és teljesen esszenciálisnak tartom őket... a fekvenyomás és a fejfölé nyomást szeretem, mint mindenki. Fejfölé nyomásból 82.5 kg-ig jutottam, ez egy tesztelt 1 ismétléses max.


Kb. 30% testzsíron vagyok, kb. 120-121 kg, 188 cm, 22 éves. A vicc, hogy nem annyira tűnök dagadtnak, mert valamennyi izomzat még ennyi hónap után is maradt. Legalábbis, sokkal jobban nézek ki, mint a nálam könnyebb, de nem edző emberek.


Diétákból természetesen az égvilágon mindent kipróbáltam (sima testépítő csirke-rizses marhaság, ketogén hülyéskedés, időszakos böjt (intermittent fasting), meg a többi...).


Fontos tudni, hogy "érzelmi evő" vagyok. Ilyen-olyan okokból az a szubjektív meggyőződésem, hogy "elég szar minden", és a kajálás lényegében az egyetlen dolog, ami segít ennek az elviselésében.

Mondjuk azt egyáltalán nem mondanám, hogy nem vagyok boldog vagy hogy túl nagy problémáim lennének, természetesen azért objektív szinten tisztában vagyok magammal.



Van valakinek valami értelmes ötlete, hogy mihez kezdjek ezzel az egésszel?



2018. szept. 2. 19:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hagyd abba a siránkozást, és emeld a vasat tovább. Szálkásíts le, aztán mehet minden tovább.
2018. szept. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte kérdés és kb mindent tudsz is.Annyit lenne érdemes tudatosítanod magadban,hogy a testépítés főleg a kajálásról szól.Mert ha valaki csak ímmel ámmal edzeget,de rendszeresen viszont a kajája stimmel az el fog érni egy jó formát.Ha mindent belead az edzésbe és a kajája is jó akkor meg jön a csúcsforma.De megértelek,mert mindenhonnan az ömlik,hogy ilyen meg olyan csoda edzésterv,meg periodázicó stb,közben meg a kajálás az egyetlen kihívás az egészben,a vásárlás az elkészítés és az időre evés.Ha jobb formát akarsz,akkor viszont ezt is az edzés részének kell tekintened.
2018. szept. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Sok erőt! Cardio esetleg, és diéta?
2018. szept. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy csak annyi a válasz erre az egészre, hogy megnézek valami Zyzz videót (lol) és vissza megyek terembe edzeni... Őszintén szólva, semmi kedvem hozzá. Egyáltalán semmi kedvem vagy motivációm nincsen a mozgásra, viszont nem maradhatok dagadt.


Tudom, hogy a testépítés a kajálásról szól, legfőként. Viszont nem akarok szálkás lenni. Még a kockás has sem hoz igazán lázba, bőven elég lenne egy lapos has (15-18% tzs), és annyi izom, amennyit a csontvázam enged.


Egyébként egy kb. 200.000 forint értékben van itton felszerelésem súlyzós edzéshez. Nem olyasmik, amiket "a józsi a falu végéről összeeszkábált" aztán felrakta jófogásra. Szabvány olimpiai edző rúd, 170 kg súly (20-asok és egy pár 25-ös), guggoló állvány (200 kg-ig bírja), két szerelhető kézisúlyzó (55mm-es lyukak vannak az összes súlyomon, "kompatibilis" a rúddal) gumitárcsákkal (legkisebb 1.25 kg, jó volt linear progression-höz fejfölé nyomásnál), egy csomó ömmm... "resistance band", fogalmam sincs hogyan fordítható ez magyarra hirtelen. Az összes súlyzós edzéshez van, nem fognak elszakadni (mint azok, amiket a kínaiban lehet venni). Plusz még néhány apróság.


Jó tudni, hogy mindezt megvenni "megérte". :D

2018. szept. 2. 21:09
 5/15 anonim ***** válasza:
Remélem, újra motivált leszel, és visszajön a formád. Nemcsak napfény meg hegymenet az élet.
2018. szept. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Edzőtárs?
2018. szept. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A nagy súlyos edzés maradjon, szerintem annyi, hogy ne maxolj. Én nem erőemelő vagyok, mégsem megyek 6 fölé, mondjuk 3 alá sem. És igen, fejlődök erőben és izomban is. A kajádat rakd rendbe, pucold le magad, majd mehet egy minőségi tömegelés. Egyébként az én célom is egy masszív naturál fizikum kb 15% tzs-vel, ami még nem is dagadt, nem is túl izmos, tartható is.
2018. szept. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én tökre örülnek hogy ilyen jó genetikám lenne mint neked, széles váll, keskeny csípő. Nyomj egy jó kis szálkásítást, aztán majd jöhet megint lassan minőségi tömeg.

Illetve próbáld meg rendszerezni az életed, nagyon jó youtube csatornák vannak ezzel kapcsolatban. Így meg tudod szüntetni az érzelmi evést is például. Fel a fejjel ember!

2018. szept. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#6


Sosem voltak (magyar) barátaim. A nem-magyarok meg többnyire csak netesek. Ha egy emberrel jól kijövök, az Európa másik felében fog lakni, ez garantált.

Hogy miért nincsenek barátaim annak számos oka lehet, mély pszichoanalízisek nélkül leginkább az, hogy nem érdekelnek az emberek, ők pedig általában mindig arrogánsnak tartanak (viszont csak a magyarok, mások nem).


#7


Nekem az volt a tapasztalatom, hogy jobban válaszolok a magasabb ismétlésszámokra... egyáltalán nem vagyok erőemelőnek való, úgy tűnik. Van ötleted valami egyszerű (faék egyszerű) testépítő edzéstervre, amiben viszonylag egyszerű nyomon követni a fejlődést? És nyilvánvalóan, nincs benne guggolás, meg felhúzás, mert egyelőre ezeknek a gondolatától is hányingerem van. Na meg nem is annyira biztonságosak (már) nekem.


#8


Szerintem ezt az érzelmi evést nem lehet azon a szinten megszüntetni. Lényegében egész életemben jelen volt. Ez az egyetlen "instant örömem" (habár magáról az instant örömről is le kellene szokni), éppen ezért ez ilyen körülmények között megszüntethetetlen.


Mondhatnám, hogy mennyire depressziós vagyok, de az közhely lenne, és úgysem hozna senkit közelebb az igazsághoz (ráadásul tudom, hogy jó sorsom van, nem csak objektíven, hanem a saját véleményem szerint is -- éppen csak valahogy ez mégsem elég, hiszen éppen csak a legfontosabb dolgok hiányoznak, azok pedig nem anyagiak (nem mintha anyagilag el lennék eresztve, ne érts félre)).


Egyszer lefogytam már 32 kg-t kb. 10 hónap alatt (ekkor kezdtem), napi ~1500 kalóriával, és még éhes sem voltam. Ez akkor volt, mikor olyan oldalakat, mint a shop.builder, abszolút igazságnak fogadtam el, és fogalmam sem volt a táplálkozástudományról.


Mióta egyre jobban értem a táplálkozástudományt, azóta persze "semmi nem működik", és semmihez nem tudom tartani magam. Pedig abban a 10 hónapban csak sima ízetlen csirkén, rizsen meg zabpelyhen éltem, és nem volt rossz.

2018. szept. 3. 00:57
 10/15 anonim ***** válasza:
Más sport?
2018. szept. 3. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!