Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » L-Carnitine + fogyókúra jóban...

L-Carnitine + fogyókúra jóban vannak egymással?

Figyelt kérdés
123 kg vagyok, 130-ról indultam. Elég nagy célokat tűztem ki magam elé. 85 körülre szeretnék lemenni és edzőteremben kikupálni magam. Diétázok és egyik barátom tanácsára már most elkezdenék konditerembe is lejárni + kardiot is beiktatni. Ezek mellett az L-carnitine és némi fehére jó választás? Mert az a bizonyos barát ezt tanácsolja, viszont az igazat megvallva én annyira nem értek ehhez. Tanácsok? Ötletek?

2018. szept. 12. 12:43
 1/2 palilaci ***** válasza:
L karnitin felesleges kiegeszito, semmilyen kimutathato zsiregetest segito hatasa nincs. Egyszeru aminosav, egy szelet csirkemellben vag y barmilyen mas feherjeforrasban ugyanugy benne van mint a kapszulaban. Feherje kiegeszitot akkor eri meg venni, ha nincs meg a zsirmentes testtomegre szamolt napi 1.5-2g*testsulykg gramm feherjebevitel.
2018. szept. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Egyszeru aminosav, egy szelet csirkemellben vag y barmilyen mas feherjeforrasban ugyanugy benne van mint a kapszulaban. "


100 g csirkemellben 3,5 mg L-Karnitin van, vagyis majdnem egy mázsa csirkemell filét kellene befalnod ahhoz, hogy a konditeremben kapható 1 literes (3000 mg-os) L-Karnitines italok L-karnitin tartalmát fedezd :D

Vörös húsokban inkább van, főleg marhában, de azért abból is be kéne vágnod legalább 3 kilót :)


Abban egyetértek, hogy nem nélkülözhetetlen kiegészitő, ha feleslegesnek nem is nevezném. Viszont igenis van zsírégető hatása, önmagában természetesen teljesen hatástalan, csak rásegít pár százalékot az aerob mozgás által elégett zsír mennyiségére (ellentétben a termogenikus zsírégetőkkel, amik mozgás nélkül is égetik a zsírt)

Ezen kívül, javítja az állóképességet és késlelteti a fáradtságérzet kialakulását, ezért is nagyon jó intenzív kardió/aerob edzések előtt/közben a fogyasztása.

Antikatabolikus hatású is, vagyis segít az izmok megóvásában a leépüléstől a szálkásító időszak alatt.

2018. szept. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!