Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kis segítség kellene a diétám...

Kis segítség kellene a diétám és az edzésem felállításához. Alacsony vagy magas volumen?

Figyelt kérdés

23, 189 cm, 115 kg, 30-33% testzsír. A cél a rekompozicionálás. Egy kalória kalkulátor szerint 2658 kalóriára van szükségem naponta kevés vagy semmilyen edzéssel. 2200-at akarok enni, hogy csak minimális deficitben legyek, hogy tudjak mellette edzeni hosszútávon.


Nem vagyok kezdő, elméletben ismerem a dolgokat (lustaságból viszont nem alkalmaztam őket sokáig, és a korábban lefogyott 32 kg-mat visszaszedtem). Az edzést is kb. egy évre befejeztem.


Gerinc sérülés előtti maxjaim:

Guggolás (low bar): 100 x 3

Felhúzás (szumó): 120 x 3

Floor press (nem fekvenyomás): 92.5 x 3

Fejfölé nyomás: 77.5 x 1


Tapasztalataim szerint a magas volumenes edzés nekem jobban működik, mint amit általában javasolnak (ICF, 5x5, 3x5 meg a többi hasonló dolog). A guggolást és a felhúzást nem szeretem, elegem van az erőemelő típusú edzésből, és úgy gondolom a testépítéshez a genetikám is jobb (a legjobban magas volumenes edzéssel erősödtem, pl. fejfölé nyomáson).


Kérdés:


Szerintetek keressek egy magas volumenes, értelmes testépítő programot ehhez a diétához, vagy edzek egy minimalisztikusabb programmal, ami a fő gyakorlatokon alapul (és amikből jelenleg mind a guggolást, mind a felhúzást helyettesítenem kellene valamikkel)?


Értelmes testépítő programot sajnos nem találtam még; olyat, ami progresszión alapul.



2018. szept. 29. 20:15
 1/1 anonim ***** válasza:
Is is.
2018. szept. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!