Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek mik a legjobb...

Szerintetek mik a legjobb gyakorlatok vállra?

Figyelt kérdés
Az elülső vállam nagyon könnyen fejlődik mindentől, viszont az oldalsó és hátsa elég nehezen. Mik a leghatékonyabbak ezekre szerintetek és milyen gyakorisággal kéne csinálni?

2018. okt. 4. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Az oldalsó válla a legtöbb kondisnak gyenge pont. A hátulsó rész még csak-csak jön a döntött törzsű gyakorlatoktól, amiket hátra, vagy épp konkrétan vállra végeznek. Viszont az oldalsó részt, még izoláció nélkül is nehéz rendesen megedzeni. Végezhetsz oldalemeléseket. Ha szerencséd van, nem fog az örökké valóságig tartani mire ráérzel, hogy mikor is megy oda, ahova kell. (A technika ismerete, illetve a gyakorlat pontos vizuális ismerete korántsem garancia.) Viszont pont emiatt érdemes vállból nyomást is végezni az oldalemelések mellé. Ha nem homorítasz nagyon alá és ha a pad háttámlája megközelítőleg derékszögű menni fog az oldalsó részre is az elülső mellett. Érdemes melledzés után végezni ezt, hogy a melled illetve ezáltal az elülső vállad fáradtsága hozzásegítsen a középső delta hevesebb igénybevételéhez. Amire még érdemes figyelni, hogy a súlyzókat a fül vonala környékén engedd le. A tarkóhoz engedett rudas megoldások kicsavarják hátrafelé a vállízületet, amivel gyilkolják az ízületi szalagokat, illetve a rotátorköpeny inait. Ugyanígy, az mellhez engedett rúd is problémás, hisz ott az elülső váll terhére elvész a terhelés java a oldalsó fejről.
2018. okt. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hatso vàllra nekem ez jött be legjobban

[link]


Oldalsò része nekem is problémàs oldalemeléseket szoktam csak szabad súllyal és csigàn egyarànt,oldalso delta gép hiànyàban

2018. okt. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szergej55 ***** válasza:
Nyomás mellről, nyak mögül még esetleg. Amíg ezekben a gyakorlatokban nem tudsz érdemi súlyt mozgatni, addig szerintem értelmetlen az energiát izolációs gyakorlatokban elvesztegetni. Ja, és a kilencvenes évek testépítőzsargona túloz: nyugodtan nyomjatok, csak legyen hozzá megfelelő mobilitásotok és hajlékonyságotok, ami az erre való odafigyelés eredménye. Ha nem olyanok vagytok állva, mint a teknősbéka (ami egyébként nem ritka konditermi tünet), akkor semmi bajotok nem lesz tőle nyakból sem.
2018. okt. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!