Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kell elosztani a heti...

Hogyan kell elosztani a heti edzést különböző izomcsoportokra normálisan?

Figyelt kérdés

Sziasztok, úgy 3 hete elkezdtem edzeni de ahogy elkezdtem olvasgatni kezdek rájönni hogy retardált voltam.


Tudni kell, hogy kezdő vagyok, szóval az izomzatom elég csekély .


Van egy 8kilós súlyzóm. Jövőhétre megjön majd a 2x15kg.


Na de amit eddig csináltam


heti 4nap edzés 4nap pihenés. Mindig ugyan arra az izomcsoportra "edzettem"


Ez jelentett 10perc bemelegitést. majd:


háttam feküdtem az ágynak, a karomat rátettem az ágyra és emelgettem magam ez 3x10, bicepsz 4x5 8g súlyzóval. fekvőtámasz 2x10 (szabályosan, ebbe is belerokkanok még), 4kg súlyzót emelgettem oldalra nyújtott kézzel.

ezeket ugye felváltva.


Láttam mások úgy csinálják, hogy 1nap hát 2. kar 3. láb 4. mell


Lábra talán annyit szoktam edzeni hogy kijárok futni.

Igazából nem az a célom hogy ki legyek bszva, csak szimplán szeretnék magamra rakni egy kis izmot és egészségesen élni.


Valaki esetleg megtudna osztani egy kezdő edzéstervet?


2018. okt. 11. 06:55
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Ezt olvastad el szépen


[link]


2. Alkalmazd a benne leírtakat

2018. okt. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

kezdő edzéstervnek szokták ajánlani ezt a teljes testes edzést, míg nincs kellő kitartás meg izom erő

most ha 4 gyakorlatot végeznél, 4es sorozatszámmal, 6-10 ismétléssel, 1 izom csoportra, azt te hol bírnád??

előbb legyen álló képpesség és egy alap fizikum amire lehet építkezni

háznál is előbb az alapot csinálják majd arra építkeznek, nem fordítva


én is kb 2 évig csináltam teljes testes edzést, anyi volt a különbség, hogy a lábat külön dolgoztattam, mert úgy nekem sok idő lett volna meg fárasztó...

így is fejlődtem, majd mikor úgy éreztem elkezdtem próbálgatni az edzés terveket és jobban kezdtem figyelni mi az ami beválik mi az ami nem, melyik gyakorlat jobb számomra és próbálok mai napig nem egóra edzeni

2018. okt. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Figyelj az egykezesek jók lesznek,de a helyedben vennék egy 180-220 centis kétkezes rudat és mondjuk 50-60 kiló tárcsát kezdésnek. Jófogáson nagyon olcsón hozzátudsz jutni, tegnap láttam hogy 100 kiló gyári tárcsát 20 körül árultak.Na azzal kb örökre el lennel.Tudsz vele vállból nyomni,evezni,karra edzeni, guggolni stb.Aztán ha úgy érzed szereted csinálni veszel állvány meg padot.
2018. okt. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!