Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit lehet és mit nem lehet...

Mit lehet és mit nem lehet enni edzés mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb 1 hónapja kezdtem el edzeni itthon (combra, fenékre, karra és hasra). 30 napos edzésterveket néztem a neten, kezdők számára.

Viszont a táplálkozással kicsit bajban vagyok, pár dolog nem tiszta. Pl mi(k) az(ok) ami(ke)t mindenképp kerülnöm kell? És miből kell ennem többet? Rengeteg dolgot olvastam már a neten, köztük itt gyakorikérdéseken is és eléggé össze vagyok zavarodva.

Egyébként 17 éves vagyok, lány, 165cm és 50kg. Szálkásítani, formásodni szeretnék.

Valamint nagyon hálás lennék, ha esetleg bevált gyakorlatokat is írnátok. Előre is köszönöm a válaszokat, trollok kíméljenek! ^^


2018. okt. 13. 15:24
 1/3 anonim válasza:
46%

Az a baj hogy konkrétan ezt senki nem tudja megmondani neked. Mindenkinek más válik be a lényeg az hogy az evésben van a 70%-a a sikerednek ha formásodás,fogyás,tömegnövelésről van szó.

Fehérjét ajánlott bevinni mindenféleképp illetve rostokat.

Ennél konkrétabb választ én sem tudok neked adni én is teszteltem a dolgokat jelenleg én fogyni szeretnék így én kevés szénhidátot eszem (teljes kiörlésűt ha eszek is és alacsony glikémiás indexűt) illetve mellé nagyon sok fehérjét és rostnak almát illetve ha úgy van akkor hüvelyes ételeket és általában napi 1 almát mellette heti 5 edzéssel. Változtam eddig sokat de nem biztos hogy neked ugyan ez bevállik, ez céltól függ szóval én úgy gondolom hogy konkrét választ nem fogsz kapni senkitől csak úgy körülbelül hogy mit kéne csinálnod de ezt neked kell kitapasztalni és IDŐ még a tested hozzááll az ételbeviteledre illetve az edzésre szóval ne légy türelmetlen és csak előre! :)

2018. okt. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

edzésterv: heti 3 napos teljes testes, alapgyakorlatokkal, pl icf5x5


étrend: ne igyál semmit csak vizet, egyél bármit, csak a makrók legyenek rendbe, keress rá: szálkásitás étred,makrotápanyagok


ennyi az egész

2018. okt. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szergej55 ***** válasza:
100%
A siker nem 70%-ban táplálkozás. Rendes edzés, rendes evés, rendes pihenés kell. Mindegyik ugyanolyan fontos.
2018. okt. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!