Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lefogytam, hogyan tovább?

Lefogytam, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Egészséges étkezéssel (a súlyomhoz volt igazítva minden, ttkg/2g fehérje, ttkg/2,5g szénhidrát és ttkg/0,5g zsír) adtam le a feleslegemet, és sporttal. Még mindig zsírosnak érzem magam, pedig 3 kg van vissza az álomsúlyomig, viszont nem az számít, hogy mit mutat a mérleg, hanem az, amit látok a tükörben.

Az edzésem eddig saját testsúlyos edzés és kardió volt. Heti 3-5 óraszámban, fél óra erősítés, fél óra futás. A súlyzós edzésekre novembertől van lehetőségem.

Min változtassak, ha egy nőies, fitt (kerek fenék, vékony derék, lapos has) alak a célom?

Többet kellene ennem, esetleg edzenem?

16/L, 166-7 cm, 58kg



2018. okt. 20. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az edzéseid zsírégető jellegét told el jobban erősítés irányba. Idén már ne tegyél semmi újat a kigondoltakon kívül, év végére biztos fog mutatkozni eredmény már a súlyzós edzésből kifolyólag.
2018. okt. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Csirkemellet, pulykamellet, (olykor combot, felsőcombot bőr nélkül) tojást, túrót, sovány sajtokat, fehérjeszeleteket (cukortól mentes, vagy 1-2 grammot tartalmazó termékek), fehérjeport fogyasztok. A szénhidrátbevitelemet barna, fehér rizsből, nagyrészt zabből, ritkábban teljes kiőrlésű kenyérből fedezem (illetve fogyasztok zöldségeket, gyümölcsöket is).Vitaminokat is szoktam szedni.

A napi zsírbevitelem ezekből adódóan tevődik össze. Kókuszzsírral sütöm a húst, ezen kívül szoktam enni étcsokit. (Ez egy, az aznapi étkezésemtől függően 2 kockát jelent, reggel a zabkásám toppingjaként. A wawel cukormentes csokiját, és 70 százalékos étcsokoládét eszem.)

Előre dobozolok.

Rengeteg vizet iszom. Az életmódváltásom első négy hónapjában egyszer sem volt csaló étkezésem (nem hiányoltam egyáltalán, mert úgy éreztem, hogy az állapot tartható, hiszen egy hosszú távon kivitelezhető életmód volt a célom, ezért sem vontam meg magamtól a gyümölcsöket, másrészt ezért váltottam át a c.m./étcsokoládéra), csak ezeket az ételeket ettem. Azóta eltelt 2 hónap, és volt 3 csalóétkezésem (ezek szülinapok voltak. Nem történt zabálás, mindegyik alkalmával egy szelet tortáról volt szó... tehát a félreevéstől nem kell félnem.)

Tanácstalan vagyok. Rengeteget olvastam megbízható forrásokon (Sárga kapszula, Peak, Biotech oldala), másrészt pedig sok hétköznapi (tartható, kiegyensúlyozott diétát/életmódot követő sikeres) ember instagram oldalát követem, ezáltal inspirálódok, motiválódok. Tervezem kipróbálni a Szafi liszteket, ezzel is változatosabban étkezni.

Szeretnék mindent úgy csinálni, hogy a testemnek is megfeleljen, de haladjak is a célom felé.

Folytassam tovább ugyan ezekkel a makrókkal? Emeljek, csökkentsek valamit?


A válaszokért előre is nagy köszönet!

2018. okt. 20. 17:46
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira félsz a hízástól, akkor egyél 3-4 falattal kevesebb köretet, a bőrt meg egyed meg inkább. Jó az ízületeidnek, körmödnek, hajadnak, inaidnak, szemednek. Egy darabig szerintem ne változtass, hiszen írtad, hogy fejlődsz (fogysz). Majd ha elkezdted a súlyzós edzést, akkor tapasztald ki, hogy a súlytartáshoz mennyi kalóriára van szükséged, aztán ehhez képest ugyan ezekkel az arányokkal, amit most tartasz, vigyél be 200-400 kalóriával többet és figyeld magad.
2018. okt. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!