Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan tudnám elérni hogy...

Hogyan tudnám elérni hogy nagyobb terhelést tudjak elbírni asztmásan?

Figyelt kérdés
Allergiás asztmás vagyok de gyakran akkor is előjön ha futok pl. Szeretnék gyógyszerek nélkül hosszabb távokat is futni vagy legalább egy jót túrázni anélkül hogy ahhoz a vacak inhalátorhoz kelljen nyúlnom.Tudnátok tanácsokat adni?

2018. okt. 22. 20:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Nos:

- olyan helyre költözöl, ahol nagyon alacsony a légszennyezettség,

- állj pl. síoktatónak :-)

- az orrodon veszel levegőt, főleg hidegben, mert akkor jobban felmelegszik, mire a tüdődbe ér és megszűrik az orrban levő szőröcskék, így kevésbé okoz rohamot,

- ami allergént csak lehet, kiiktatsz - ha pl. poratkára is allergiás vagy, azt elég jól ki lehet irtani és jobban leszel.


Ennyi. Ezen kívül szedni kell a gyógyszert, ez van. Nekem azt mondta az orvos, hogy az lenne az ideális, ha csak az állandóra felírt (gyulladáscsökkentő, inhalálós) gyógyszert szedném, és a hörgőtágító rohamoldóra (szintén inhalálós) sosem lenne szükség, vagy minél ritkábban. Ez felnőttekre vonatkozik, és én mindenféle terhelés nélkül is rosszul voltam néha, pl. hideg levegő hatására. Ha nem szedném ezt az állandó használatra felírt gyógyszert, akkor folyamatosan enyhe gyulladás állna fenn a tüdőmben, ami hosszú távon árt, és ennek a gyulladásnak a jele az, ha gyakran fulladok. Viszont ha folyamatosan szedem a gyógyszert, akkor minden ok lesz - remélem tényleg, mert sokáig szeretnék élni :-)


De gondolom ezeket a te orvosod is elmondta. Ha még nem beszéltél vele erről, akkor kérdezz rá, hogy rendben van-e az, hogy sporthoz, futáskor kell a rohamoldó, és ezért rendszeresen használod (gyerekeknél talán inkább ezt szokták, meg lehet hogy csak terhelésre fulladó felnőtteknél is). Ha igen, akkor meg nyugodj meg, ezekben a gyógyszerekben nagyon-nagyon kevés hatóanyag van, ezért minimális mellékhatása van. 30-40 éve még nem volt ilyen jó a helyzet, az egyik sógorom édesapja pl. masszívan fulladt gyerekkorában, sokat szenvedett emiatt, de akkoriban még nem voltak ilyen jó gyógyszerek (gondolom).

2018. okt. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!