Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen gyakran kell edzenem...

Pszicho88 kérdése:

Milyen gyakran kell edzenem minden egyes izomcsoportot, hogy maximális legyen az izomnövekedés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Érdekelne, ami a videóban van.

TUdtok ehhez valami edzéstervet?

Köszönöm.


How Often Should You Train Each Muscle To Maximize Growth?

https://www.youtube.com/watch?v=UHNDOCHE6So&feature=share



2018. nov. 5. 01:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha naturálban nyomod, akkor a heti 1 felejtős, az azoknak való, akik versenyszinten nyomják, szteroiddal.

Heti 2, de inkább 3. Persze nem mindegy, hogy melyik izomcsoportról beszélünk, bicepsz, tricepsz, váll két nap alatt regenerálódik, a komplexebbeknek (mell, hát, láb) kell három nap pihi. Azt nem irtad, hogy milyen szinten vagy, de ha kezdő szinten, akkor nem is kell osztogatni, inkább legyen teljes testes edzés. Ha haladó szinten, akkor javaslok valami 3 vagy 4 napos osztott edzéstervet. Például innen választhatsz kedvedre valót:


[link]


Most majd persze le fognak hurrogni, akik a teljes testes edzésre esküsznek haladó szinten is, de én az osztott hive vagyok, nekem az jött be. Persze én heti ötször-hatszor edzek. Akinek kevesebb ideje van edzeni, mondjuk csak heti kettő vagy három, akkor jobb lehet a teljes testes.

2018. nov. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. 3 éve edzek hobib szinten.

Az utóbbi 2 hónapban heti 4 napot edzek, előtte 2-3 napot edzettem.

Mostanában egyébként a bicepszem ég be sokszor és túl van erőltetve.

Picit örültem volna, ha megnézi valaki az angol nyelvű videót, amit linkeltem és kifejti róla a véleményt.

2018. nov. 5. 23:20
 3/4 anonim ***** válasza:

A bicepsz majdnem minden gyakorlatnál kap egy kis másodlagos terhelést, vállnál, mellnél, hátnál egyaránt. Ha úgy érzed, hogy a bicepsz ég nagyon folyamatosan, és az a szűk keresztmetszet, akkor tartsál gyakrabban pihenőnapot. Túledzésnek nincs értelme, azzal csak az rombolod az izomzatot. DE AMúgy ez kicsit érdekes számomra, mert a bicepsznek általában, normál esetben 48 óra regenerálódás bőven elég, (nekem személy szerint 24 is

bőven elég szokott lenni, akármennyire bedurrantom előtte), dehát ez genetika függő, nem mindenki egyforma. Ebben az esetben viszont szánj rá heti egy napot egy komplex teljes karedzésre, mert az nagyon le lehet maradva. Akár intenzitásnövelő technikákkal (pl 21-ezés, vetkőzés, tricepsz-bicepsz szuperszettben, persze nem ész nélkül , csak módjával) , hogy erősödjön az a fránya bicepsz, nehogy már az fogja vissza a többi izomcsoportod edzését. A videót majd megnézem, ha lesz több időm, és írok róla véleményt :)

2018. nov. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy nincs lemaradva a bicepsz sem.

Régebben kirepedt a karom és a bicepsznél elvékonyodott a bőr, bár ennek jópár éve már.

A probléma, hogy sokszor egymás utáni napokon is edzek és nem tud pihenni a bicepsz annyit, amennyit kéne neki.

Sokszor bekapcsolódik mellékizomként.


Szavadon foglak a videóval.

2018. nov. 7. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!