Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen legyen az étrendem, ha...

Milyen legyen az étrendem, ha fogyni akarok, de egyben izmosodni is?

Figyelt kérdés

A zsírból jelentős mennyiséget le szeretnék adni, mert kb. alig van izmom, de tele vagyok zsírral. Még az ujjaim is pufik. Még a fülcimpám is. Röhejesnek tűnik, de az egész testem zsíros, és nagyon zavar, mert ez hátrányt jelent az élet sok területén. De egyben elég nagy izomtömeget is fel szeretnék szedni.


1.) Hogyan fogyókúrázzak/táplálkozzak, hogy a zsírom eltűnjön, de az izmaim nőljenek? Azt hallottam, hogy ahhoz, hogy nőljenek az izmaink, nem csak fehérjét kell bevinnünk a szervezetünkbe, hanem szénhidrátot, illetve zsírt is. Nem ellentmondásos ez? Hogyan fogyjak, hogyha így kell majd táplálkoznom?

2.) Milyen kiegészítő mozgásokat végezzek ehhez? Úgy hallottam, hogy nem mindegy, hogy a fogyást elősegítő aero mozgást végezzük, vagy az izomgyarapodást elősegítő nehezebb munkát.


2018. nov. 13. 23:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem ellentmondásos. Az ellentmondásos, hogy rendesen akarsz fogyni és közben felszedni sok izmot. Nem fog menni. Kezdőként egy kis izom jöhet, de örülhetsz annak is, ha nem megy le belőle. Majd szálkásítás után tömegelsz, akkor várható, hogy jön a tömeg, de ahhoz is jól kell csinálnod a dolgokat.


Az izomnövekedéshez leginkább kalóriatöbblet kell s elég fehérje, rendes pihenés, megfelelő terhelés. A szénhidrát nem kötelező, de persze a szénhidrátra alapozás a tipikus étrend. Zsír mindig kell egy kevés, esszenciális tápanyag.


A fogyást a kalóriadeficit segíti elő, nem az aerob, de a megfelelő aktivitáshoz kevés gyúrni, valamit mozogj mellé. Nekem a kis kardió, több aerob a szimpatikus. De mozgásról majd írnak a hozzáértőbbek.

2018. nov. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Bálint6969 ***** válasza:
az nem fog menni,főleg ha drasztikusan akarsz mondjuk zsírt veszteni.De ne aggódj az izom vesztés nem annyira látványos,és egy fogyokúránál természetes velejárója a dolognak.Én azt javaslom hogy előbb fogyj le (kalória deficit+kardió rengeteg) és ha megvan akkor szép lassan elkezdheted felépíteni a kívánt izomtömeget(az úgyis sokkal több időt vesz majd igénybe)
2018. nov. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!