Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ilyen körülmények közt el...

Ilyen körülmények közt el lehet érni a célomat?

Figyelt kérdés

Van otthon 115 kg súlytárcsám. Van kétkezes rudam, egykezeseim. És a következő a célom:

idővel(pár év múlva!) szeretnék 100 kg-al max ismétlésre guggolni és fekvenyomni.

Fekvenyomásban kb. 30 ismétlés, guggolásban pedig kb. 50 ismétlés a cél.


A kérdés az, hogy a fent említett felszerelés mellett ezt el tudom érni?


Másképpen: mennyire fontos, hogy növeljem a súlyt edzésről edzésre? Elég ha csak az ismétlésszámokkal játszok, meg a (rúddal együtt) 125 kiló súllyal, amim van?


2018. nov. 21. 16:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Minek akarsz ilyen értelmetlen sok ismétlést elérni?
2018. nov. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

--gömb--


Ha ez a cél akkor egyáltalán nem fontos a súly emelése.

Egyébként az sem igaz hogy nem lehetne ezzel erősödni. Nekem 30 ismétlés felhuzásban 100 kiloval 170 kg-os maxot jelentett.

2018. nov. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1: az erőemelők miért egy ismétlést csinálnak maxokkal?


Amúgy meg vannak ilyen amatőr, "házi" versenyek, hogy ki tud 100 kilóval többet nyomni, guggolni.


A girja sportnál például 32 kilós kettlebellel 150-200 ismétlést csinálnak versenyen.


És amerikai focinál is van olyan felmérés, hogy ki mennyit tud nyomni fekve 100 kilóval.


Tömören: a célom egy ilyen "házi versenyre" való felkészülés.


Erőemelésben nem vagyok jó, mert nincs meg hozzá a genetikám. (pl. az izomrostok összetétele)

A testépítés pedig túl nagy munka lenne nekem, mert nem tudnám betartani az étkezést.


Viszont valamiféle megmérettetésnek örülnék. Ha már edzek.

2018. nov. 22. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!