Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kövér vagyok, diétázzak vagy...

Kövér vagyok, diétázzak vagy eddzek?

Figyelt kérdés

Próbáltam már diétázni és edzeni egyszerre, de egy hétnél tovább nem bírtam.

Kb. 30 pluszom van.

Most arra gondoltam, hogy nem diétázok, de edzeni kezdek hogy így legyen energiám és majd 1-2 hónap múlva kezdek diétába.

Addig megszokom az edzést és talán nem lesz olyan megerőltető.


Mi a véleményed?

Ha nem változtatok a kajámon, de súlyzós edzést csinálok akkor mi fog történni?

Izmokat vagy zsírt fogok felszedni?



2018. nov. 27. 05:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

eddz, egyértelmű, izmot szerezz, mert így a több izom több kaját tud étkezések után eltárolni glikogénként, és ami eddig zsírban rakódott le, az fokozatosan zsír helyett glikogén lesz, és a több izomsejt ráadásul több energiát igényel, tehát ha nem emeled a kalóriabevitelt, akkor is idővel lefogysz.



Súlyzós edzés, folyamatosan terhelve, tehát a súlyt emeld kéthetente.

2018. nov. 27. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Attól függ, honnan indulsz. Létezik olyan, hogy egy nagyon edzetlen ember egyszerre izmosodik és fogy.


Nyugodtan kezdd el így, de emellett azt javaslom, hogy írd össze, mit eszel. Mindent szabad, csak legyen felírva. Ez jó összehasonlítási alap lesz, ha később jobb étrendet akarsz. Könnyű abba a hibába esni, hogy egy lépésben teljesen átalakítod az étrended, és három nap alatt feladod az egészet, mert úgy érzed, ez tarthatatlan. Pedig egy félig jó étrenddel is le lehet fogyni, és azt talán tartani tudtad volna.

2018. nov. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kutya a mértékletesség mögött van elásva. Nem hű bele Balázs módjára kell belevágni sem a diétába sem az edzésbe, mert pont ez lesz a vége. Amikor a kezdeti irtónagy motiváció találkozik a realitással és megadja magát.

Alapvetően fogyni diétával kell. Igaz, hogy ha edzel lesz erőd. De fogyni nem fogsz. A testképed alakulhat, az anyagcseréd változhat, de a mérleg nem fog kevesebbet mutatni, sőt... Simán lehet hogy felraksz magadra még több kilót. Ami bár már sokkal nagyobb mértékben tartalmaz izmot is, mégis az egészségedre illetve az összképre negatívan fog hatni.

Szóval amit javaslok. Kezdj el edzeni, legyen meg a heti 3-4 rendszeres mozgás (kb 1 óra/alkalom). Emellett pedig fokozatosan figyelj a bevitelre. Először hagyd el a cukros üdítőket, alkoholt, majd a napközbeni nasikat, legyen az bármi, illetve a kaják utáni desszertet. Illetve állj be ott is egy rendszerre. Napi 3-4 kaja, ahogy tetszik vagy ahogy kijön a napi teendőid szerint.

Pucold le a sok sz*rt amit beviszel. Ne a mennyiségen változtass, hanem a minőségen. Sokkal kézenfekvőbb és hatásosabb is. A gyorskajákat szorítsd vissza. Ezt követően próblj meg kevesebb szénhidrátot bevinni. Nem nehéz, csak olyan kajákat kell választani, ami nem eteti magát.. és főként húsból áll. Ezzel, kb le is megy rólad 20 kiló egy fél év alatt.

2018. nov. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
csinálj súlyzós edzést. súlyzós edzés elött után 15 perc kardió 60 % terhelés mellett. finomittott szénhidrátokat üdittúket teljessen hagyd el.nm tom mennyi a korod magasságodhoz viszonyittva hány kg vagy de 2 liter vizet megkellene inni minimum naponta. egyél csípős kajákat segitt a sírbontásban de nem egyfolytában csak napi 1 szer kb ahogy érzed. egyé annyit amennyi jólesik de ne tömjed magad.
2018. nov. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen eddz, az alap.

Én diétát is alkalmaznék, étrend értelemben, de ha egyelőre nem megy a kalóriadeficit, akkor szokd meg az edzést és az új étrendet s később csökkentsd az ételmennyiséget.

Az edzés új étrenddel épp elég kihívást tud jelenteni (sokaknál csak az új étrend is).


Hogy mi történik a tested összetételével, nem lehet tudni. A kalóriaegyenlegeden sok múlik. Ha az edzés miatt deficitbe kerülsz, fogysz, jó étrenden szinte csak zsírból. Stagnálhatsz is, kalóriatöbbletben viszont valami jön, izom, zsír vagy mindkettő (ha jó az étrend és az edzés, akkor jön izom, minimális zsírt sem tudsz elkerülni, de ha túl sok a kalória vagy pocsékul edzel, rosszul pihensz vagy valami mást elrontasz, akkor zsírosodsz).

2018. nov. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kihagytam, hogy kalóriaegyensúlyban is jöhet némi izom kezdőként.
2018. nov. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!