Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miert mondják, hogy a sajat...

Miert mondják, hogy a sajat testsulyos es a súlyzós edzes jol kiegeszitik egymást?

Figyelt kérdés
Ez alatt mit kell érteni?
2018. dec. 17. 10:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Pontosan azt amit gondolsz.
2018. dec. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom miért mondják, mert hülyeség. A saját testsúlyos edzés rontja a súlyzós edzés utáni regenerációt. Persze a súlyozott tolódzkodás és húzódzkodás nem ide tartozik.
2018. dec. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%

Itt azt kell értenu, hogy nem csak a súlyzós edzést csinálod, hanem néha saját testsúlyost. Hogy ne ugyan arra a mozdulat sorra álljál be és mozgasd meg másképp is. Meg hogy a saját tested súlyát is elbírd, ne csak a súlyokat.

Volt olyan "ismerősöm" közel 2 mázsát kinyomott, de 2 fekvő nem ment.

2018. dec. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 palilaci ***** válasza:
utso kamuzik. Ha normalisan edzel sulyokkal, birni fogod a sajatsulyt is. Az izom nem azt "nezi", hogy te fekvenyomsz vagy fekvotamaszt csinalsz, hanem hogy mekkora terheles eri a celizmokat. Sosem tudtam egykezes fekvotamaszozni, akkor sem, amikor celzottan a fegyencedzest csinaltam 63kgsan. Multkor megprobaltam, hat egesz konnyeden ment csak 20 kiloval nehezebben. Van nehany sajatsulyos gyakorlat amit erdemes beiktatni az edzestervbe (huzodzkodas, tolodzkodas, guggolas, statikus tartasok ezek mind-mind olyan osszetett gyakorlatok, amik nagyon jol fejlesztik az erot es kivalo alapkent szolgalhatnak) ha izomepites a cel, es akar plusz sullyal is neheziteni.
2018. dec. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Tehat párosítva "funkcionalisabb" izomzatot lehet építeni? Amugy en is ismerek olyat aki 2 eve gyur aztan 100kiloval evez de keptelen 2 normalis huzodzkodast megcsinálni.
2018. dec. 17. 12:38
 6/13 A kérdező kommentje:
Miutan kifaradok huzodzkodasban erdemes feltett labakkal invertalt evezest is csinalni? Egyebkent fekvozni nem szoktam,inkabb tolodzkodas elore dolve, nagyobb terhelest ad mellre. Csak egy sportosabb alkat a cél ,semmi komoly.
2018. dec. 17. 12:41
 7/13 anonim ***** válasza:
Hármas jó nagy hülyeséget mond. Egy izom csak összehúzódni és elernyedni tud. Nem tudod máshogy megedzeni a gyakorlatok variálásával, és hozzászokni sem tud egy adott gyakorlathoz.
2018. dec. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
44%

#3 vagyok

És nagyon nem kamu amit írtam. A srác egy kb 150kilós gyerek, abból a fajtàból aki szerint "tisztán nem lehet edzeni". 180 valahány kiló volt a rekordja. De fekvő támasz és egyéb gyakorlatok egyáltalán nem mentek neki. Kondiba nagyon jól szerepelt, de saját test súlyához keppest gyenge volt.


Az izmokat nem lehet máshogy megmozgatni?? Gondolom minden izom csoportra 1 gyakorlatot ismételgetsz csak. Nem váltogatod karozásnál sem az egykezes, kétkezes és a francia rudat. Az álva bicepsz egy kezessel, kalapács és a scot pados bicepsz mit és hogyan mozgat??

Ha szerinted csak megfeszülni és elernyedni tud mivel magyarázod, hogy mindegyik kicsit másképp mozgat meg egy kissebb izmot??

Ha az ilyen alapokkal nem vagy tisztába, nem értem mért osztod az eszet. Ha te arra esküszöl, hogy 1 gyakorlat elég mindenre csináld.

2018. dec. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem kell egyből kamunak gondolni a hármast, tényleg bőven vannak ilyenek, akik kondiban simán szériáznak 100kgos súlyokkal is, aztán fekvőnél meg hívni kell az utolsó kenetre a papot.
2018. dec. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 palilaci ***** válasza:
Ez az alap te zsak krumpli, hogy az izom elernyedni es osszehuzodni tud. Az meg teljesen mindegy, hogy te francia ruddal vagy egykezesekkel edzed a bicepszedet, mert ugyanaz tortenik mindket gyakorlatnal. Hiaba magyarazod bele a hulyesegedet, hogy ilyen szogbol meg olyan iranybol sokkolod az adott izmot, ez egy baromsag. Vegyuk a tricepszet. A feladata az alkar hatrafele valo feszitese a felkartol. Pont. Eleg egyszeru a funkcioja. Lehet edzeni nyomasokkal, de azoknal besegit a mell es a vall, igy nagyobb sulyt mozgatsz es a terheles is nagyobb mint az egyszeru nyujtasoknal, ahol a tricepszet izolaltabban edzed. Mint mond a gyuros broscience? 3 feje van, minimum 3 fele gyakorlat kell ra. De minek? Egy vallnal, ahol egyertelmu, hogy minden feje mas-mas funkciot lat el okes dolog ez, de egy olyan buta izomnal mint a tricepsz, mi a szarnak? Attol, hogy bemeseled magadnak, hogyha forditott fogassal tolsz le csigan, attol a belso fejnek az egyharmadat izolalod jobban, az meg nem ugy van.
2018. dec. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!