Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fogyás biológiája?

Fogyás biológiája?

Figyelt kérdés

Diétába szeretnék kezdeni, de egy két alap dolgot tisztáznék.

Tehát a ch-t probálom minimalizálni 100g körül magasabb fehérje 2-250g,és 40-50g fehérje.

95kg vagyok!

De nem értem,hogy hogyan fog beindulni a fogyás, ugye a glikogén kiürül a szervezetből, akkor valahonnan azt pótolni kell, de ha én eszek valamit amiben van ch akkor az azonnal azzal fog visszatölteni,és akkor megint megáll a zsírból való fedezés nem?

Vagy amit beviszek azt inkább az agy használja fel?

Nem akarok ketozisba esni,hogy a zsírt ketonoká alakítsa és úgy táplálja az agyat glükozzal.

Mi alapján fog akkor beindulni a fogyás,ezt valaki letudná írni?


2018. dec. 19. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A szervezetnek energia kell. Ezt a bevitt energián felül zsírból és izomból fedezi. A 200-250 gramm fehérje valószínűleg túl sok, a szénhidráton emelhetsz kicsit. Többet lehetne mondani, ha többet írnál magadról.
2018. dec. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hmmm engem eléggé érdekel a fogyás biológiája.

173cm magas vagyok, 95kg 28%tzs.

24éves.

2018. dec. 19. 15:03
 3/7 anonim ***** válasza:

A fehérje túl sok.


Az agyad megkapja a cukrot, azon nem kell aggódni, bár érdekes, amikor viszonylag kevés a cukor, de azért nem ketózis szintű... Nálad mondjuk a fehérje simán átalakulhat cukorrá, kicsit drága cukor, de hát ez van, túl sok a fehérje, nyilván ennyire erősen át kell alakulnia egy részének (ha a kalória is sok lenne, lehetne belőle zsír is, de így inkűább cukor lesz).


A fogyás a kalóriadeficittől indul be. Az energiát valahonnan venni kell s ha nem koplalsz, akkor nem a működésed lesz takarékosabb és rosszabb, hanem a raktározott energia kerül felhasználásra. Fehérje van bőven, úgyhogy nem az izom bomlik (az csak minimálisan), hanem a zsír. Attól függetlenül, hogy mennyi a szénhidrát, ez van, ha a fehérjebevitel és a kalóriadeficit megfelelő.


A glikogén visszatöltése dolgot nem értem, már a gondolkodásodat. Ha vissza kell tölteni, akkor még több zsírt kell kiszedni a raktárakból a szervezet energiahiányának fedezésére, hisz a glikogén az izom energiatartalékát tölti. Amíg deficitben vagy, nem áll meg a zsírbontás, nap nap után szükség van energiára a táplálkozáson túl, ami jó étkezés mellett leginkább zsírból jön.

2018. dec. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ohh érthető!

köszönöm

2018. dec. 19. 17:27
 5/7 anonim ***** válasza:
A tested folyamatosan épít és bont zsírszöveteket, ha kalória deficitben vagy, akkor többet bont, mint amennyit épít, ilyen egyszerű, de ha komolyan érdekel, akkor inkább keress valami tanulmányt.
2018. dec. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
tudsz linkelni valamit?
2018. dec. 19. 18:04
 7/7 anonim ***** válasza:
2018. dec. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!