Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ajánlotok nekem bevált,...

Ajánlotok nekem bevált, hatásos otthoni edzéstervet? (Bővebben nem)

Figyelt kérdés

Nincs sem időm sem pénzem edzőteremre, személyi edzőre és stb..

Félév alatt azaz nyárra szeretném elérni, hogy mint külsőre, mint erőnlétben észrevehető legyen a változás.

Egy súlyzókészlet, a saját súlyom és egy közelben lévő kondipark áll a rendelkezésemre.

Ilyen körülményekkel szeretnék tőletek valamilyen már kipróbált és bevált edzéstervet (étrenddel kapcsolatos tanácsokat is szívesen elfogadok).

Igazából motivációnak egyik haverral fogadtunk hogy ki jut többre a nyárig szóval légyszi segítsetek előre is köszi!

16/F



2018. dec. 30. 15:13
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, a címbe azt akartam írni, hogy bővebben lent.
2018. dec. 30. 15:15
 2/7 anonim ***** válasza:

Attól függ mekkora a súlyzókészlet . Hány kg ...


De lábra mehet kitörés vagy bolgár guggolás .


Mellre szélesfekvő amit idővel a súlyzókkal nehezítesz


Tricepsz " Lórúgás "


Bicepsz szintén variálható saját súllyal


Hát széles húzódzkodás


Has Hasprés és más gyakorlatok ....

2018. dec. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én így kezdtem a te korodban egy db 8 kilós kézisúlyzóval és iskolatáskával.

Egy hétig minden nap:

fekvőtámasz 3x10

Bicepsz egykezessel 3x10 kalapács 3x5 (másnap fordítva)

Hasprés 3x20 (szériánként jó, ha nyújtassz fél percet rá)

Guggolás iskolatáskában (testsúlyom 1/3-val) 3x10

Lábujjhegyre állás lépcsőn iskolatáskában 3x15

Utána nyújtás lábra.

Ezt lefekvés előtt 2 órával csináltam.

Az első hét után tartasz 3-4 nap szünetet, nem csinálsz semmit, csak ami a dolgod + többet eszel, mint szoktál.

Utána folytatod az edzést heti 3 vagy 4 alkalommal (jártam heti 3x karate edzésre, ha van lehetőséged, szívből ajánlom). Ha a gyakorlat könnyebb lesz (erősödsz) végezd lassabban a gyakorlatot vagy emeld a súlyt (pakolhatsz köveket a hátizsákba vagy válthatsz húzóckodásra). Majd a fél év után elgondolkozhatsz a kondin, ha tovább vinnéd.

Én 58 kilóról indultam, 4 hónap alatt 65 voltam.

Nemrég hosszú kihagyás és nagy fogyás után újra ezzel rázom vissza magam. KB 6. hónapnál járok 61--->69kg(szárazon), állóképességi sportot nem csinálok (kéne), dohányzom (nem kéne) , most multivitamint eszem és számolom a kajám.

32 éves vagyok, 183 centi.

2019. jan. 1. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, főleg a második részleteset .
2019. jan. 1. 13:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Nos akkor mégegyszer én : Hogy pontosabb tervet adhassak neked , jó lenne tudni mi van abban a készletben és hány kg a tárcsák összsúlya . Mellesleg a formához nem csupán edzés , hanem megfelelő étrend is kell .

Na de látatlanban , feltételezve hogy van legalább 10 kg-nyi súlyod

Bicepsz : Bicepszhajlítás 4x8-12 ( ill amennyit tudsz )

Mell : Széles fekvő 4x12 ( ha súllyal nehezíted akkor amennyi megy , de 15 fölé nem kell menni , lentebb leírom miért )

Hát : Széles fogású húzódzkodás 3x8 ( vagy amennyi megy )

Tricepsz : Lórúgás 4x8

Has : Hasprés 4x15 ( súllyal, meg mint írtam )

Vádli : Lábujjhegyre állás " pipiskedés " 4x12 ( akár egy lábon állva is )

Láb : Kitörés súllyal 4x12

Ha valamely gyakorlatból többre vagy képes mint 15 akkor az már izom-állóképesség növelő edzés . Tehát ne az ismétlések számait növeld hanem igyekezz nehezíteni + súlyok hozzáadásával vagy pozíció váltással ( pl fekvőnél láb az ágyra ) .

Ha tisztán saját súllyal edzenél akkor mehetne minden másnap ám amennyiben nehezíted akkor a nehezítés mértékétől függően heti 3 edzést csinálj . Elég időt hagyva az izmaidnak a regenerációra ami szintúgy elengedhetetlen ahhoz hogy optimálisan fejlődjenek .

Kaja : Na erről nem írok sokat mivel semmi adatot nem adtál meg magadról , így nem tudom hogy tömegnövelő vagy szálkástó diétára lenne -e szükséged . Nagyvonalakban mégis ide biggyesztem a lényegét .

Tömegnövelő : 2 g fehérje / ttkg , CH ( szénhidrát ) ezt ki kell tapasztalni valakinek elég 3-4 g / ttkg míg valakinek több kell . Zsír 1 g / ttkg . Igyekezz havi 1 kilót hízni , ez az a mennyiség ami még minőségi tömeget hozhat ( tehát izmot és nem zsírt pakolsz magadra )

Szálkásító : Marad a 2 g fehérje , CH úgy belőni hogy heti 0,5-1 kg fogyás álljon be ( így még egészséges ) , Zsír 0,5 g / ttkg

A net tele van étrendekkel és gyakorlatokkal . Bele nézhetsz a fegyencedzés és meztelen harcos könyvekbe is .

2019. jan. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

Eddig valóban nem voltam részletes.

testsúlyom: 66 kg

magasságom: 183 cm

A súlyzó készletem összsúlya: 20 kg

Kondiparkba tavasztól szeretnék járni, húzódzkodni sajnos csak ott lesz lehetőségem :( .

2019. jan. 2. 18:02
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]

Itt találhatóak gyakorlatok , leírással valamint videóval mellékelve . Mazsolázz belőle és minden izomra válassz ki egyet ami leginkább megtetszik . Ha érzed hogy már nem fejleszt annyira ,akkor rátérhetsz a sajátsúlyos edzésekre eme + súlyokkal nehezítve . Pl fekvőnél , húzódzkodásnál , tolódzkodásnál ... ... ... tud azért mit dobni .

2019. jan. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!