Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tudom, hogy mostanában sok...

Tudom, hogy mostanában sok itt az ilyen jellegű kérdés, de tudnátok segíteni kiszámítani, hogy a makrotápanyagokból, miből mennyit kellene bevinnem?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, 183 cm magas és 137 kg(tudom) és tudom, hogy az alap az 2g fehérje és 1,5-2g ch lenne, de mivel nem vagyok egy átlagos súlyú ember nem tudom miből mennyit kellene fogyasztanom. Heti 3 súlyzós edzést tervezek kezdetben utána heti 4-et és heti 6-7 aerob edzést. És még azt szeretném kérdezni hogy megéri-e L-karnitint szedni? Válaszaitokat előre is köszönöm.

2019. jan. 1. 15:14
 1/5 A kérdező kommentje:
És természetesen fogyni szeretnék.
2019. jan. 1. 15:15
 2/5 anonim ***** válasza:
De hisezn leírtad. Azt kell enned minden egyes nap. Jók a makrók. Nem bonyolult. Ch-t kezdd 2*tskg aztán csökkented, de 1g alá ne menj mert az izom nem hálálja meg. Fehérjebevitel az mehet sovány húsokból,tojás,hal,túró,fehérjepor. Szénhidrát pedig csak összetett menjen, ilyen pl: rizs,zabpehely,tk tészta,tk kenyér. Zsírbevitelre is figyelj, azt nagyon nem kell túl matekozni,de ha jó a fehérje és ch (minőségi) akkor a zsír is oké. És fontos a grammra pontosan kimért étkezés, súlyzós edzés és aerob. L karnitin pedig csak is akkor, ha az étrended már jó.
2019. jan. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Heti 3 súlyzós edzést tervezek kezdetben utána heti 4-et és heti 6-7 aerob edzést"

Szinte biztos,hogy lesérülsz.

Most komolyan több évnyi tunyulást akarsz bepótolni pár hónap alatt?

Minek az a 6-7 aerob edzés?Elég bőven egy is,még az is sok fogyásnál.

Szerintem bőven elég 3 súlyzós edzést és több nem is kell.

A pihenőnapokon extra 15-25 perc gyaloglás bőven elég lesz aerob edzésnek.

2019. jan. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, elég lesz 3-4.
2019. jan. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2019. jan. 1. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!