Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 16 éves vagyok, jó ez az...

16 éves vagyok, jó ez az edzésterv amit összeállítottam?

Figyelt kérdés

60kg vagyok (vékony magas), ezzel szamoltam ki az ajanlott Kreatin és fehérje mennyiséget. Szóval:

Reggelire sokat ennék, pl melegszendics+tojás+zöldségek+55g fehérje

Ebédre: pizza szelet vagy sajtburger a suliban, Aztan otthon csirkemell, krumpli vagy rizs, zöldségek.

Azután elmennék edzeni, majd vacsi elott 10perccel 50g feherje+20g kreatin, majd vacsira csirkemell vagy valami lightosabb kaja.


Az edzésterv:

Hetfo: mell bicepsz alkar tricepsz, has

Kedd: vall, hat, has

Szerda: lab,has

Csutortok: mell bicepsz alkar tricepsz has

Pentek: vall, hat, has

Szombat: kis fekvotamaszok felületek otthon

Vasarnap: kis sulyzozasok otthon


Ezenkívül minden nap sajat testsulyos vadli gyakorlat (5 perc)



2019. jan. 6. 02:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%

Ne haragudj de teljesen rossz az egèsz...

16 evesen nem edzunk ennyit!!!

Eleg lesz heti 2-3 alkalom.

Mell hat vall az egyik nap

Kar lab has a masik nap

Taplalek kiegeszito NEM KELL sot tilos ebben ankorban kezdoknek meg plane!!!

Gyors kajat felejtsd el!

2019. jan. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ez tökéletes edzésterv.
2019. jan. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Hát a koxot ki fogja bevenni fiatalember?! :D

Persze jó lesz. Ha ragaszkodsz a fehérjéhez, akkor a szilárd kaja után idd meg. Kényelmesebb úgy.

2019. jan. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen kell a koksz is. De ez egy jó terv szóval nem kell durva szereket tolni mellé.


Napi 5 szívecskés dana mehet.

2019. jan. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2019. jan. 6. 09:49
 6/17 anonim ***** válasza:
59%
Szívesen. Bármi további kérdésed lenne, fordulj hozzám bizalommal!
2019. jan. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A hasadon is olyan izmok vannak mint a karodon (nem igazán, de így egyszerűbb elmondani)... azaz ha folyton edzed akkor nem fognak megfelelő gyorsasággal növekedni, sőt ha túlzásba viszed még le is épülhetnek.


Sőt, rengetegen nem is igazán edzenek hasra. Ott stabilizátor izmok vannak, azaz pl.: egy deadliftel is edzel rájuk. Persze nem hülyeség has gyakorlatokat csinálni, de elég hetente 1x.


A napi 5 perc sajáttestsúlyos vádlira meg... Semmit sem ér és ugyan az a probléma mint a hassal, amit már leírtam.


A felbontás nem a legjobb...


pl.:

-mell+bicepsz

-vall + tricepsz

-lab

-hát


Jobban működne.


A heti 7 edzés meg aztán tényleg semmire sem jó, főleg ha nőni akarsz. Van az a pont, amikor túl sok kalóriát égetsz el és túl kevés időt hagysz a testednek a gyógyulásra, így stagnálni fogsz...


Heti 4nél többet ne.


A diéta amit leírtál meg olyan rossz, hogy bele sem megyek :D


Beszélj egy dietetikussal és személyiedzővel. Ha nem teszed valószínűleg éveken át hülyeségekre alapuló edzéstervet és étrendet fogsz követni, minimálisan fogsz fejlődni.


Plusz ... gondolom a számodra szükséges gyakorlatok nagy részét sem tudod helyesen végrehajtani, megfelelő formával. Így egy idő után úgy is csak lesérülnél.


A bemelegítés, nyújtásokat nem is említve.


Én is voltam fiatal, most is az vagyok 21 évesen, de már részlegesen elszakadt a bipecszem, mert túl nagy súlyokkal, bemelegítés nélkül edzettem és persze nem konzultáltam megfelelő szakemberekkel mielőtt elkezdtem volna edzeni.


Azóta mindent megpróbálok a lehető legjobban csinálni. Nem random "bro" blogokra koncentrálva, hanem tényleges szakemberekre hallgatni és soha többé nem fogok bemelegítés nélkül rossz formával edzeni.


Ez nem játék. A konditerem egy veszélyes hely.

2019. jan. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

7# Vagyok.


Még annyi, hogy 10 youtube videó megnézése, hogyan kell egy deadliftet csinálni nem számít szakemberrel való konzultációnak :) Fogasz fel egy személyiedzőt.


Ha képes vagy éveken át az időd nagy részét rászánni valamire, amivel saját egészségedet is veszélyesztedet ha rosszul csinálod, az a pár ezer forint nem sok akármilyen helyzetben vagy is...


Főleg hogy már különféle táplálékkiegészítőket akarsz venni, amire még évekig nem lesz szükséged :). Azt a pénzt szánd rá egy személyiedzőre.

2019. jan. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Latod kerdezo ezert butasag itt feltenni a kerdest. Elso es itt az elottem szolo korrekt es jo valaszt adott. A tobbi aki szerint jo az edzesterved semmit sem èrt hozza. Sem az edzeshez sem az ètkezèshez. Plane nem egy 16 evesnel....

Az meg hogy feherjet szeretnel szedni mèg hagyjàn de hogy kreatint is???? Tudom mi az en is szedtem de nem 16 eves kezdokent!!!!

2019. jan. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

7-8

Forrás, tanulmány vagy valami amivel alá tudod támasztani amiről beszélsz vagy csak írogatod a "bölcsességet"?

2019. jan. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!