Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy csináljam a kreatin kúrát?

Hogy csináljam a kreatin kúrát?

Figyelt kérdés

Idén eldöntöttem, hogy nagyon komoly formát fogok összerakni a strandszezonra és minden nap más nőt fogok hazavinni.


Na most. Első lépés, odacsapok egy kemény kreatin kurával. A cuccot már beszereztem Alkaly-X, termesztésen a Scitec Nutritiontől.


Kérdés, annyi minden olvasni. Feltöltés, nem feltöltés, állandóan, kúra szerűen szedni.

Nektek mi vált be igazán?



2019. jan. 7. 18:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Én nem mondom egyiket se, mindkettőt próbáltam, leírom a tapasztalatomat, dönts el te.


1. Feltöltés: A megszokott módszer szerint a testsúlyodat elosztod 3-mal, és ennyi gramm kreatint szedsz be egy nap, természetesen elosztva és bőséges folyadékkal. Ez azt jelenti, hogy egy nap minimum(!) 3,5-4 liter vizet meg kell inni. Utána mindig egyél. A napi adagből egy mindig edzés előtt menjen, egy pedig utána. Ne szedj mellé szőlőcukrot, esetleg edzés után.

Mi fog történni?

A kreatinnak két (számomra) fontos hatása van:

- Növeli az erőszintedet, amit úgy fogsz érzékelni, hogy több ismétlésszám megy ugyanazzal a súllyal, vagy nagyobb súlyra válthatsz. Tovább is bírod az edzést.

Ha kúraszerűen szeded, akkor 3-4 nap után, ez az erőnövekedés komolynak fog tűnni. Nyilván mindenkinél változó lehet és sok egyebet is be kell kalkulálni, de ha normálisan csinálod, akkor akár 10% is lehet. Ez persze főleg kezdőknél. Ha belegondolsz -> több ismétlés/nagyobb súly = nagyobb stimuláció az izmoknak = nagyobb növekedés.

Amint a "feltöltést" abbahagyod, szintén 3-4 nap múlva tapasztalhatsz egy kis visszaesést.

- Sejttérfogat növelés, ami köztudomásúan döntően víz. De ezt ne úgy vedd, hogy "vizesít", mert pl. a só, amit a kajákra használsz jobban megköti a vizet. Ennek végső soron pozitív hozadéka van, mert segíti az izomnövelést. Viszont az első hét után látványos lesz " növésed", úgy fogsz kinézni, mint aki elzsírosodott. Viszont a feltöltés végével ez is lassan csökkenni fog.


2. Feltöltés nélkül: Edzés előtt 5 gr, edzés után 5 gr. Én így csináltam. Ez kb. annyi, hogy kicsit növeli az erőszintedet, (kb. olyan mértékben, mint az 1. esetben a feltöltés utáni állapotban) és segíti a regenerációt.


Ha viszont strandformát akarsz, akkor most kezdd el ezt a dolgot, és március végére hagyd is abba.

2019. jan. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bocs, az első pontnál kihagytam, hogy a feltöltés kb. 10-14 nap.
2019. jan. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!