Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire egészséges a kókuszzsír?

Mennyire egészséges a kókuszzsír?

Figyelt kérdés
Most nagyon megy a hájp, miszerint ez a legjobb alternatíva sütéshez főzéshez. Máshol azt mondják, többet árt, mint használ és állítólag kb. olyan, mint a pálma.
2019. jan. 13. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Ez nem hájp, hanem logikus gondolkodás. Azért használják, mert jól bírja a sütést és nem ég el könnyen, nem bomlik, emiatt többször is használható. Amúgy hasonló telített zsír, mint az állati zsírok (hasonló, nem ugyanolyan).

Én nem használom, mert általában finomított, amit a boltokban lehet kapni, azokat meg nem kedvelem. Extra szűz olívával is nyugodtan meg lehet sütni a kaját, ha nem úgy sütsz, hogy maxra tolod a legnagyobb rózsát, hanem kis lángon, kevergetve. Ha viszont az olívát elégeted, az elég káros eredményre vezed, ezért mondják a kókúszzsírt, mert az ilyen szempontból idiótabiztos.

2019. jan. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
kokuszzsir egészségtelen,bebizonyitották,,évekig hájpolták,de tudosk irták ,hogy hajadra ,börödre kenheted,de belsöleg tilos bevinni,enni tehát nem szabad.aki meg nem hiszi,az magára vessen
2019. jan. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

A kókuszzsír jó 90%-ban telített zsírsavakat tartalmaz, ellenben a vaj és olívaolaj 60%-ával, vagy az állati zsír 40%-ával. Növeli az LDL koleszterinszintet, az érelmeszesedés és szív-és érrendszeri zavarok kockázatát.

Meg említeném, hogy a termelése miatt rohamos mennyiségben irtják az őserdőket, mérhetetlen ökológiai károkat okozva. Épelméjű ember ehhez nem járul hozzá.

2019. jan. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó al egyetértek. Jó zsír. Jó zsír.. De nah.. Inkább Olivaolaj meg disznozsir (utóbbi egy idős ismerősömnek sem okozott gondot, és többet fogyasztottak belőle mint amennyit én szoktam) amúgy meg nem mondanád rólam h fogyasztok ilyesmit..
2019. jan. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A telített ellenére bennem fogyást indított el, amikor rendszeresen használni kezdtem sütéshez.
2023. jún. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!