Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tippeket kérnék egy bizonyos...

Tippeket kérnék egy bizonyos testrész edzésében és a diétamban?

Figyelt kérdés

Hozzászólásban linkelek fotót...

A lényeg, hogy 4 évet edzettem (súlyzós) és elég jó forma volt, kerek fenék, tónusos hát kár és váll izmok. Sokat izzadtam érte. Aztán terveztük a babát, veszélyeztet terhes lettem tehát fekvés ugye..

El nem híztam, de plottyedt lettem. 2 kg maradt rajtam.persze semmi izom szinte.. Császárral szültem így a kisfiam 6honapos kora óta kezdhettem újra edzeni fokozatosan. Tudom h ne várjak sokat ilyen kevés idő alatt, mert most 10honapos.

De olyan testreszre híztam terhesen, ahova soha. Nemtudom hogy nevezzem meg, ezért csatolok képet.

Ha fogyok pár kilót, vajon eltűnik onnan az a zsír? Annyira nem zavarna, de sok sztem. Képen annyira nem fog látszani, inkább ülésnel és torokulesben látszik nagyon.. A fenekem kissé lapos, de kerek. Azon rajta vagyok, szelesedett a csipom így a fenekem bánta.


A másik gondom, hogy szeretnék fogyni meg 3-4kgot. De teljesen megállt a dolog.. 3x súlyzós edzes+1x kardio (ennyire jut időm baba mellett)

Mégsem fogyok 2 hónapja egy dekat sem.. 1366 a kalória igényem, kB 1000kaloriara csökkentettem. Ez néha 950..jobban csökkentse vagy több kardio? Sosem volt ilyen gondom. Nemtudom mi okozza h nem tudok lejjebb menni.


Bocsánat ha kész-kusza voltam. Remelem a lényeg érthető.

Tisztán étkezem, fő szempont a sok fehérje! Napi 30gramm zsírt viszek be, 120gramm szenhidrat és 100gramm fehérjét

47,6kg vagyok és 150cm

23 éves.

Koszonom!!


2019. jan. 14. 21:30
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
2019. jan. 14. 21:33
 2/30 A kérdező kommentje:
A bekarikazott testrész lenne az a bizonyos..
2019. jan. 14. 21:34
 3/30 anonim ***** válasza:

Szia.

Pajzsmirigyed rendben? nézetted? TSH, ft3, ft4. inzulin rezisztenciád nincs? azt is vérből nézik, terheléses vércukor vizsgálat. az okoz lassú anyagcserét és lassú fogyást. az 1366kcal a nyugalmi vagy a kalkulált napi igényed? párom 56kg, 160cm és neki a nyugalmi 1300 csak azért. Semmi kép ne menj ilyen alacsony kalóriára, 1300at tartsd, valószínű türelmetlen vagy és kapkodsz és nagyon levitted a kcal bevitelt, túl nagy a deficit ezért a szervezet átkapcsolt tartalékoló üzemmódba, (túlélésre vagyunk kitalálva nem pedig 10%-os testzsírra ugyanis) ilyenkor lassítja az anyagcserét hogy fenntartsa a test normál működését, ezért van az hogy hiába eszel kevesebbet mégsem fogsz. Ha tudsz menj nézesd meg a pajzsmirigy értékeidet és az IR-t is. szülés után mindkettő el szokott mászni. Egyél zöldséget és kis gyümölcsöt is minden étkezés mellé, kell a rost bevitel. a szénhidrátot pedig reggel hagyd ki, ebédre menjen 50g edzés előtt, meg még 50 edzés után, este. Edzésed milyen? a súlyzós? olyan p@na legyezős vagy odateszed magad? mert ha nem lépsz ki a komfortzónából akkor ne várj eredményt! edzések végén ha tudsz iktass be 10 perc magas intenzitású intervall kardiót. akár ugrókötéllel akár futópadon. 20mp sprint, 1 perc séta stb. ezt 10 percig váltakozva. amikor meg sima kardio napod van legyen 50-60 perc tempós séta, kocogás, pulzusod olyan 130-140 max. vegyél pulzusmérő órát, anélkül nem lehet rendesen aerob edzést csinálni. 6 ezer decathlonban. ja a kép amit küldtél az a muffin top :D a derekadnál az a kis párna körben, ha tok lapos hasat szeretnél akkor oda nem lesz elég 3-4kg, a combodon is van, fenekeden is van, a tested nem tud egy helyről zsírt égetni, szóval ha azt onnan le akarod olasztani akkor gondolkodj 5kg ban vagy felette, de a tükör úgyis beszédesebb :) amúgy szerintem szexi vagy :D

2019. jan. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

De ha leadok 5kgot akkor már csak 42 kg leszek a 150centimhez, nem túl kevés az? Úgy meg amr semmi sem lesz rajtam...ugy az már elég ronda! Nem elől deszka, hátul léc szeretnék lenni.

Nagyon nagyon jól tudom h nincs helyi zsir égetés, De vannak CÉLZOTT edzések.. Ahogy van tricepsz, bicepsz, hát, váll edzés is ugye... :)

Mindenem rendben van, szülés után volt kivizsgálás más probléma miatt a TSH azt hiszem kereken 2,0

Tobbit fejből Nemtudom. IR-es sem vagyok!

Egyszer 3 hónapja kérdeztem itt akkor is mondták h 6kgot fogyjak.a csontos lányokat szeretik itt vagy nemtudom, torzít a kép? .. De csak nem... Szóval nagyon fura h ennyi fogyast ajánlanak nekem páran.

:(

Köszönöm szépen

2019. jan. 18. 16:41
 5/30 A kérdező kommentje:

Az etkezesem tökéletes,ez biztos régota tartom, ellenőrzéssel! max annyi h többet kéne ennem, de egy olyan mozgékony baba mellett mint az enyém örülök ha pisilni kijarok meg megiszok napi 3liter vizet.

Súlyzós edzés, nagyon beleadok mindent, általában annyira h max 30percig bírok edzeni, néha már remegő a dolog. Érdekes de főleg láb és hát-váll napokon. Pedig a többin is mindent beledobok.

HIIT edzésen is gondolkodtam már, az utolsó pár kg leadása érdekében..

Heti 1x jut időm kardiozni 20perc bicikli 15perc ugrálókotel

2019. jan. 18. 16:44
 6/30 A kérdező kommentje:

Has: alig 10honapja szultem,az orvosom át kérdeztem hogy ami a hasamon van az lehetséges e hogy bőr?

Sajnos egy része bőr, ami nagyon lassan húzódik vissza és lehet h már jobban nem is fog.. Persze van zsír is!!! Ezt tudom. De ami a koldokom körül van pl az bőr :/ de megéri.. Mert itt a kisfiam és úgy gondolom, hogy mint Anya jól nézek ki.. Úgy mint nő, már kevésbé.

2019. jan. 18. 16:47
 7/30 anonim ***** válasza:

Figyi, szerintem nokent is csinos vagy nem csak anyakent, ne gorcsolj erre ra mert az sem segit.

Azert irtam az 5kgt mert ami a hasadon van az kv 2-3 kg de csak onnan fogyni nem fogsz. De engedd is el ezt a suly dolgot. Hasznald arra a merleget h ellenorizd vele a heti fogyast ne pedig egy kituzott cel legyen a kg, hasznald a tukrot visszajelzesnek, ha mar elegedett vagy abbbahagyod, kilotol fuggetlenul. A TSH meg valobn hataerteken belul van mert 0.5-5 a normal ertek, te fel uton vagy de az ajanlas amugy hogy 1 alatt legyen kicsivel, erre goygszert neked nem fog felirni senki mert az orvos ilyen. De orvosi kontroll nelkul ne is probalj gyogyzszert szedni. Szenhidtat hintaztatast probaltal mar? Egyik nap 50 aztan 100 majd 150g ch. AZtan kezdes elolrol. A magasabb ch napokat edzesre tedd. Ez is porgeti az anyagcseret es egyel meg legalabb 1300 kcalt. A nem eves nem segti, tobb mozgas! 30 perc sulyzozas keves, ha abban elfradsz remegosre akkor vagy magas az ismetlesszam vagy tul rovidek a pihenok. Csinalj alapgyakorlatokat, ne izolalj fenekre meg ne csinalj combkozelitot stb. Guggolas, felhuzas, merevlabas, dontott torzsu evezes, vallrol nyomas allva. Bicepsz ruddal allvan, tricesz letolas csigan, setalo kitores sulyzokkal. Ezeket varilad. Egy izomcsoporta ha egyszer edzed egy heten akkor legyen meg a 10 szeria osszesen a kulonbozo gyakorlatokbol. Ismetlesszam pedig boven eleg 6-8 mindenbol. A kardio is keves, 20-30 perc alatt a glikogen raktark urulnek csak ki, ezutan kezd a szervezet zsirbol energiat nyerni, de te mar ekkor pont befejezed. Ha tobb nem fer bele akkor kardiozz reggel ehgyomorra 30 percet kozepes intenzitassal 130as pulzussal, ilyenkor az intervallt keruld.

2019. jan. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Figyu, mikor en fogyoztam azt hittem 5kg eleg lesz es kicsit mar tonusosabb lesz a hasam, a vegen 10kg-t fogytam es meg mindig nem volt igazan kockas hasam, a vegen mar nem is mertem magam csak a tukrot neztem meg tapogattam a hasamon a zsirt h mennyi van meg:D

A pajzsmirigyed mukodeset tudod kicsit serkenteni ha szedsz cinket es szelént, szerves kotesut vegyel, bioco marka pl. Meg van galaj tea, az is jo pzs mukodes optimalizalasra, de nalad a keveske mozgas lesz a luDas szerintem.

2019. jan. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Kardio elott hasznalhatsz test kekercselést is. Bekened magad valami zsiregeto kremmel, fahej vagy paprika kivonat van benne, majd korbe tekered a derekadAt azzal a foliaval 2-3x es uyg kardiozol, ugrokotelzni ne fogsz tudni de a gyors tempos seta is eleg egy 130S pulzushoz. Kicsit talan segit, en is csinaltam. Kicsii piros leszel utana meg eg a borod fel oraid de kibirhato.
2019. jan. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Mielott azt hinned h csak okoskodom, ez en vagyok:

[link]

Es nem koxolok.

2019. jan. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!