Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Erőemelés ötvözve testépítéssel?

Erőemelés ötvözve testépítéssel?

Figyelt kérdés

Testépítést (inkább csak kondizásnak nevezném) csináltam 5 évig, alig fejlődtem, aztán ráálltam erőemelő edzővel az erőemelésre (heti 3 csak erőemelő alap- és kiegészítő gyakorlatokból álló) edzésre 1 évig, aminek köszönhetően az évekig tartó stagnálásom erőben, testsúlyban is látványosan megugrott. Testsúlyban 4 hónap alatt 10 kg plusz, többnyire izomban.


Kicsit belefásultam a gyakorlatokba, ezért gondoltam arra, hogy a két féle edzéstípust ötvözni kellene, inkább a bodys felé hajolva most.


Kivitelezhető lenne az, hogy hétről hétre a számok továbbra is nőjjenek az alapgyakorlatokban fele vagy harmad annyi erőemeléssel?



2019. jan. 19. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, en is ezt csinaltam rengeteg ideig, ezert tudok mindegyikben versenyezni.

Igy eros is leszel, es esztetikusabban is nezel ki, mint egy csak eroemelo edzest vegzo sportolo. Persze egy hatranya van, nyilvan nem fogsz ugyanolyan utemben erosodni.

Egyebkent ha valakinek jo a testepito edzesterve, akkor az eroemelo alapgyakorlatok ugyanugy benne vannak, tehat eleve akkor a legjobb a testepito edzesed, ha ugy csinalod, ahogy fent vazoltad.

2019. jan. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azért inkább az erőemelés felől közelítem meg, mert arra nagyobb rálátásom van edzéstervezést illetően, na meg 1 év alatt fejlődtem erőemeléstől annyit, mint 4 év kondis edzéstől.

Az esztétikai változás üteme így sokban módosulhat? Én az agy-izom kapcsolatra fogtam a kondis éveim nem fejlődését, lehetséges, hogy az egy év sikeres erőemelés után már a kondis edzésnek is lesz hasonló eredménye? (Vagy most nagyon nagy baromságot mondtam, kérdeztem?)

2019. jan. 19. 16:12
 3/5 anonim ***** válasza:
12 éve edzek, heti sokszor és kb a legelső pillanattól fogva (nyilván nem magamtól, hanem a mentoraim által) úgy edzettem, hogy mixeltem a kettőt. Minden izomcsoport edzését egy erőemelő, több ízületet átívelő, erőgyakorlattal nyitok. Itt piramis, vetkőző és mindenféle huncutságot beleviszek a gyakorlatba. Ez általában két gyakorlatnyi sorozatot jelent, ám az ismétlések számát tekintve természetesen nincs annyi. Hiszen lemegyek 3-4 ismétlésig, majd ott vergődöm picit, és vissza... Ezt követően következnek a "testépítős" izolálós illetve kevésbé "erőgyakorlatok". De talán ez nem is annyira igaz, hiszen lábra az ember simán csinálhat több, több ízületet átívelő erőgyakoraltot. Viszont csak az első lesz erőemelő koncepciós, a többi marad a megszokott 3-4*-8-12 Ahogy tetszik. Bemelegíteni már úgy sem kell, hisz örül az ember ha kap levegőt és nem forr fel.
2019. jan. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Annyival még kiegészíteném, hogy valószínű azért nem fejlődtél az elején, mert tingli tangli edzéseket végeztél. Az erőemelés során az ember gyakran meghal. Illetve erősen motivált. Továbbá az elv miatt is. Egyrészt, ha valamivel x*x-et kell csinálni, de rosszul választod meg a terhelést, szép rángatás lesz. Erőemelésnél ez nincs így, mert sokszor megy amennyi megy elven működik a dolog, illetve felfelé még tutira annyival nyom, hogy bőven menne kétszer annyi is.

A testépítő edzések/edzéstervek viszont gyakran végződnek bénán. Jellemzően a nem megfelelő súly választás miatt.

2019. jan. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Egy hónapig megpróbálom heti 3 edzéssel, minden napra két alapgyakorlattal (egy nehezebb fekvenyomás könnyebb guggolás egy napra, nehezebb felhúzás könnyebb fekveny. másik napra, harmadik napra pedig nehezebb guggolás könnyebb felhúzás), melléjük pedig osztott bodys edzésterv nagyjából az alapgyakorlatok függvényében (tehát egy nehezebb fekvenyomásos napra maradnék a mell-kar bodys napnál).


Kíváncsi vagyok, hogy meddig tudom növelni majd a volument. Adok egy esélyt így az edzésnek, ha nem lesz jó, úgyis visszatérek az erőemeléshez. Köszi mindkettőtöknek! :)

2019. jan. 19. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!