Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 16 éves lányként a kondiban?

16 éves lányként a kondiban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már több hónapja sőt, igazából már lassan egy éve, mióta lefutottam a félmaratont érlelődött bennem az a vágy, hogy nekiálljak rendszeresen edzeni.

16 évesen nagyon fiatalnak tartom magam és félek, hogy furcsállnák, hogy ott vagyok. Azért, hogy esetleg a testalkatom miatt megnéznek, az nem érdekel. Tisztában vagyok vele, hogy mindenki volt kezdő, sőt akik ott edzenek 80%uk nem tökéletes. Meg a testemmel nincs is személyes bajom, 56 kg vagyok, ránézésre teljesen normálisnak mondanám.

Kicsit attól is tartok, hogy nem megfelelően használom a gépeket. Olvasgattam edzéstervekről is, de mindenhol teljesen mást írnak. Ahány oldal annyi módszer, mindegyik lehülyézi a másikat és nem tudom, hogy melyiknek higgyek. A táplálkozással kapcsolatban ugyanez a helyzet. :/

Személyi edzőre sajnos nincs pénzem, így is a bérlet elég húzós. Vannak olcsóbbak is a városban (Kaposvár), de ez a legszínvonalasabb és itt van a legnagyobb géppark. (személyes vélemény).

Szóval akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, tanácsa vagy esetleg csak véleménye, azt szívesen várom.



2019. jan. 19. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Nem tudom, mi a célod, de egy funkcionális csoportos edzéssel jobban járnál. Ott kis csoportban, edző felügyelete mellett edzhetsz, és nem kell gépek között téblábolnod, amik úgyse jók semmire.
2019. jan. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A célom igazából a formába jövés, stresszlevezetés.Nincs konkrét, hogy akkor minusz 5 kiló meg ilyenek.

A csoportos edzéseken én is gondolkodtam, de sajnos túl későn vannak, nekem az nem megoldható.

2019. jan. 19. 20:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Csoportos funkcionális edzést ajánlom, az elsőhöz hasonlóan. Akár saját testsúlyos, akár eszközös változatban. Nelem a CrossFit is bejön, ajánlom neked is. Ha félmaratont már futottál, az alapod megvan komolyabb terheléshez is. A funkcionális edzés a mozgáskoordinációt jobban fejleszti, mint a gépek.

Ha már jársz valahova, a csoportos edzés mellett el tudod lesni a gépek használatát is a tapasztaltabbaktól, sőt lesz egy edző, akitől tudsz kérdzni (ha olyan a hely, ahol mindkettő van).

2019. jan. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Sziaa én is 16/l vagyok és most szeretnék menni rendszeresen fitness arenaba... Nem csoportos órákra, csak simam ugyanazzal a cellal mint te

En attol félek, hogy valamelyik gépet pl nem jól használom es hulyenek néznek

2019. febr. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pár tipp a gépek használatához:

- Valóban, manapság néhány gép annyira összetett, hogy lassan szakképzettség kell a használatához... De: A gépek oldalán szokott lenni egy rajzos, képes útmutató a használatról, beállításról, meg arról is, hogy melyik izmokra hat. Ha nem ott érzed, akkor rosszul csinálsz valamit.

- Figyelj meg gyakorlottabbakat, akik láthatóan magabiztosan használják az adott gépet. Kérdezni hasznos és sokan szívesen segítenek.

- Ha úgy látod, hogy hozzáértő teremedző van a teremben, kérdezz tőle, ő azért van ott. Azért írom, hogy ha hozzáértő, mert egy testépítés-fitness instruktori OKJ tanfolyam elvégzése nem sokat jelent. Ha már edzői vagy testnevelő tanári végzettsége van valakinek, az komolyabb.

2019. febr. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!