Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy néz ki egy vegán szálkásí...

Hogy néz ki egy vegán szálkásító étrend?

Figyelt kérdés
A legjobb növényi fehérjeforrásokban sok a szénhidrát, (hüvelyesek, gabonák) vagy a zsír, (olajos magvak) esetleg mind a kettő. Csak kiegészítőkre nem lehet hagyatkozni. Hogy lehet úgy megszorítani a kalóriákat, hogy közben a fehérje ne csökkenjen jelentősen?

2019. jan. 27. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Tofu
2019. jan. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Na ja... tofu, szejtán, tempeh, esetleg a sárgaborsó.
2019. jan. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Oké, a szójaszármazékok és a szejtán még ott vannak, erről megfeledkeztem. Viszont ez minden, csak nem egészséges.
2019. jan. 27. 14:51
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért nem egészséges a szója?


1kg hús előállításához 10-12kg szójatakarmányt eszik meg az állat. Génmódosítottat.

1l tejhez 3-4kg-t.

1kg sajthoz 15-40kgt, attól függ milyen keménységű sajt.


Az emberi fogyasztásra termelt szója egy nagyon egészséges, ásványi anyagokban gazdag hüvelyes, nem különbözik semmiben a többi babfélétől. Az állati, vegyszeres, gmo szója egy más kérdés, amit bevisz az ember az állati termékekkel.


Vagy arra gondolsz hogy nem egészséges csak ezeket enni? Nem,azt tényleg nem. De az emberi testnek eleve nem egészséges több fehérjét fogyasztania mint szénhidrátot, ezért nem is nagyon van számunkra természetesen elérhető élelmiszer nagyon, ami ezt a felosztást tartalmazza (biológiailag nem vagyunk képesek nyers húshoz jutni úgyhogy ezt ki kell hagyni a természetesen elérhető képletből).


Sok fehérjét a hüvelyesekkel, gabonákkal, olajos magvakkal tudsz bevinni, ahogy fent írtad. Nincs ez alól kibújó ha vegán vagy. Ha sportolsz, akkor szükséged is lesz a bennük található szénhidrátra, ami energiát ad a testednek. Hol itt a probléma?

2019. jan. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jo a tofu,nincs vele problema, en eloszeretettel fogyasztom(nem vagyok vega)
2019. jan. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Magas szenhidrat, kozepes feherje es alacsony zsir(nem tobb mint 10%). En teljes kiorlesu gabonakra mint bulgur, de foleg arpara es zabra tamaszkodtam, melle egy kis lencse, bab. Sok zoldseg, gyumolcs is volt de mar nem olyan sok es neha avokado vagy olajos magvak.


Na meg persze kaloriadeficitben voltam es emellett is nyomtam a sulyzos edzest.


En igy nagyon szepen szalkasitottam. :)

2019. jan. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Rizsfehérje esetleg megoldás lehet. Bődületesen rossz az íze, de mivel én szóját, hüvelyeseket, tejtermékeket sem ehetek húst meg nagyon ritkán (eü okokból) így nekem ez az egy járható út a kellő fehérje biztosításához.
2019. febr. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!