Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izomépítéshez melyik étrend...

Izomépítéshez melyik étrend jobb, magas CH és kevés zsír, vagy fordítva?

Figyelt kérdés

185cm magas és 65kg vagyok.

Fehérjét azért nem írtam, mert az alap. Legalább 100 gramm naponta. Célom, hogy nyárra 70-75kg legyek és max 15% legyen a testzsír.



2019. jan. 30. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az egészséges CH a jobb verzió. Pl rizs, tk kenyér, zab, bulgur stb. Vagyis ha ezekre megy a mérleg mutatója.


Egy gond van ezzel, nehéz megfelelő mennyiséget bevinni ezekből. Legalábbis nekem.


Hasonló paraméterekkel rendelkezem. 185 cm 70kg.


55 kilóról kezdtem úgy, hogy normál CH-ból max napi 3g testúlyonként megy le, az is úgy, hogy egy testsúlykilógramnyi egy minőségi tömegnövelőből, másik testúlykilógramnyi pedig házi tömegnövelőből (zabliszt).


Így én 15 kilót egészséges zsírral tömegeltem fel... Mogyoróvaj egy kiváló megoldás. Egészséges, csurig van kalóriával. Én ezt tonnaszámra pusztítom. Plusz ami alá tudok rakok kókuszzsírt.


Van, amikor szilárd étkezéssel 2x30g CH bírok bevinni egésznap :D Többi folyékonyan megy le. Lehet nehezen hihető el, de ennyi megy le, ami nem megy, azt nem kell erőltetni, valami alternatíva kell.


De mondom, inkább egészséges CH javaslok, ha tudsz enni, plusz zsír is mehet telítetlen.


Ha nem megy, kis étkű vagy mint én, akkor fordítva. Zsírból könnyebben beviszed a kalóriákat, ez tuti !!

2019. jan. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Én is így terveztem,hogy összetett szénhidrátokat fogok bevinni. A növényi zsíroktól eléggé kipattog az arcom, de majd az állati zsírokat fogyasztom, csak mértékkel.
2019. jan. 30. 22:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Amugy írtad a nyári szezont :D


Hát szerintem nagyon ne éld bele magad. Anno bennem is pezsgett a tettvágy, de sajnos ez egy olyan sport, ahol lassan lehet haladni. Ezt azért írom, hogy ne csalódj.


70 kiló reális lehet, de ne számíts nagy látványosságra. Én is ennyi vagyok ehhez a magassághoz, és teljesen átlag, nem feszengenék a strandon. 75 sem egy nagy eresztés. Sajnos a magasak ilyen szempontból hátrányban vannak.


80kg szerintem az ideális ehhez a magassághoz, de ahhoz úgy bő 1 év kellene szálkásan. Márha az a cél, hogy a strandon megnézzenek.


Max úgy érhetnél el idei nyárra hatalmas áttörést, ha szinte minden idődet erre szánnád. Mondjuk úgy Augusztusig. De nem hiszem, hogy ennyit megér.


Tökéletesen megtervezett edzésterv, étrend kicentizve, tápkiegek belőve, rengeteg pihenés.


De ugye tudjuk, az emberek zöme tanul, dolgozik és örülünk, ha tudjuk valamennyire tartani az étrendet... :(

2019. jan. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!