Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nem edzettem egy ideje, és...

Nem edzettem egy ideje, és nem is tudok még pár hónapig, teljesen kivagyok. Veletek volt már ilyen?

Figyelt kérdés

2 éve edzettem lassan, nagyon szép formám lett, mondhatni, hogy közeledett az álom nyári formám, az edzést is nagyon megszerettem, csakhogy közbejött a költözés, ami elvitte az összes pénzem, azaz már 2 hónapja nem csináltam semmit, teljesen leépült mindenem. Még 2 hónapig nem is fogok, amíg egyenesbe nem jön minden, egyszerűen rosszul vagyok, az egész izomzat, amit magamra szedtem lement mind, de még híztam is nagyon sokat. Konkrétan bőgni tudnék. Egyesek ha olvassák, jönnek a beszólások majd, mert nyilván nem tudják milyen ez. De aki rendszeresen mozog, annak ez gyenge pont.

Itthon is próbáltam “pótolgatni” a termi edzést, de nem tudtam..

Nincs meg itthon a kellő motiváció, vagy nem is tudom.. itthon nagyon nem jó..

Veletek volt már ilyen?

Annyira rossz, hogy azt elmondani nem tudom :(((



2019. febr. 2. 00:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Előfordul. Nem a sportból élsz, ez csak egy hobbi. Még annak is előfordul, hogy jönnek az életben olyan helyzetek, ami mellett nem tud edzeni hónapokig vagy évekig, aki erre tette fel az életét. Az élet nem áll meg, a világ nem dől össze. Meg kell tanulni értékelni mást is az életben, másból is önbizalmat nyerni, más fajta sikernek is legalább úgy örülni. Minél fiatalabb az ember, annál nehezebb ezt "feldolgozni" vagy elfogadni. Tudom, nagyon szar érzés, mikor úgy gondoltam mindenem az edzés és munka miatt kimaradt egy hét, minden bajom volt. Most munka miatt kimaradt 3 hónap, az elmúlt 1 évben híztam 15 kilót, de nem érdekel. Gyorsan visszajön, 3-4 hónap diéta és megvan a forma. Nem kell belefektetni megint az éveket.

Örülj neki hogy lezavartad a költözést, gyorsan szedd össze magad anyagilag meg mindenhogy, és csináld tovább. Mikor elkezded, jobban fog menni az edzés mint a legelején.

2019. febr. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Volt már hasonló, tudom mit érzel.

Amúgy ez nem a te hibád, hanem az evolúcióé. Az emberi testnek nagyon nehéz az izmot fenntartani. Sok kcal, sok fehérje kell nap mint nap. Ha pár hét edzés kimarad, pár hétig rosszul kajálsz, már le is megy az izmod, hisz luxus fenntartanina szervezetnek.

Egy kicsi azért marad rajtad, szóval hidd el, hogy több izmod van most, mint 3 éve, hiába maradt ki ennyi minden.


Ja és hidd el, hogy gyorsan visszajön. 3 hónap múlva rendes kajával visszajön a régi formád, tényleg nem kell újabb 2 év hozzá.

2019. febr. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Remélem majd tényleg hamarabb visszajön.. 2-3 hónap alatt ez lehetséges? :/

Hagytam már ki 1x-2x, de azok napok vagy hetek voltak.

Örülök az együttérzésnek :)

És amúgy igaz, hogy a fogyás és az izmosodás nem megy egyszerre?

Gondolkoztam, hogy affig amíg nem tudok menni, fogyózok aztán utána bele csapok a lecsóba :)

2019. febr. 4. 01:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!