Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vállsérülés ilyen lassan gyógyul?

Vállsérülés ilyen lassan gyógyul?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Még decemberben szenvedtem egy vállsérülést. Utána decemberben csak lábaztam, futottam, aztán úgy éreztem, 1 hónap alatt megjavult a vállam, és januárban kipróbáltam. Na nem kellett volna, visszaesett, újra lesérült. Ízületi probléma lesz. Voltam orvosnál is vele, de mire eljutottam az ortopédushoz, elmúlt a fájdalmam, így sok mindent nem tudott mondani, hiába vizsgálta meg. Most az a helyzet, hogy januárban teljes kényszerpihenőre fogtam magam, nulla mozgás, mert ha futok is, ott is mozog a váll. Nehezen, de kibírom valahogy, szeretném, ha tavaszra, nyárra rendbe jönne és tudnék újra edzeni, súlyokat emelni. Még sosem volt ilyen komolyabb, hosszabb kihagyásom sérülés miatt, így kezdek elkeseredni. Javul úgy érzem, de most mintha stagnálna. Nyugalmi állapotban nem fáj, emelni is tudom, úgy sem. Csak akkor érzem az ízületi fájdalmat, amikor jobban megerőltetem súlyokkal, vagy ha nagyon kifacsarom a vállam. Komolyan ilyen hosszú idő, míg rendbe jön egy ilyen vállsérülés? 1 hónapja már, hogy teljesen pihentetem, de még mindig érzem, ha olyan mozdulatokat csinálok. Ez egyszerűen idegőrlő. Minden nap azzal a reménnyel kelek, hogy el fog múlni, de mindig elkeseredek, hogy még érzem. Valakinek volt hasonló élménye?



2019. febr. 4. 08:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A váll és rotátor köpeny elég kényes. Gyógytornász felkeresését és személyre szabott gyógytornát javaslok.
2019. febr. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szombaton megyek MRI vizsgálatra. Inkább fizetek érte, de végre tudjam meg mi a probléma. Abból remélem minden kiderül, hogy van-e nagy probléma vagy sem.
2019. febr. 4. 11:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Jól is teszed! Jobbulást!
2019. febr. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sajnos eléggé megvisel fejben, hogy nincs semmilyen kondi, edzés. Annyira leeresztettem, hogy el sem tudom mondani. Szar érzés belegondolni, hogy kezdhetek mindent előröl.:)
2019. febr. 4. 16:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyreszt nem eloroé, masreszt ovatosan minimalis mozgas, ha az nem faj, meg jot is tehet. Nem szabad teljesen elvagnu a mozgástól, az sem jo. Ha visszatersz egobol kontrollald magad, az egod. Hogy serultel le? Keresd meg az internet archivumban (valamilyen machine az oldal neve) a testosteron.hu oldalt, van rajza egy cikk, amiben vannak tesztek rotator kopenyre, h hol serult, meg par cikk arra, h h vigyazz ra stb. Nekem regen sokat segitett, szoval hatha. Jobbulast.


Bocsi a hibkert, ekezet hianyert. Telo..

2019. febr. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A mozgásra én is gondoltam, sőt, csináltam is még decemberben, de sajnos nem lett jobb. Hiába kíméltem, egyszerűen minden gyakorlatban szerepet játszott a váll, még ha kicsit is. Még futásnál is, így arra jutottam, pihentetem. Persze ha idővel sem lesz jobb, akkor elkezdem újra bemozgatni, bár most megvárom az MRI vizsgálat eredményét. Legalább pontot teszek a végére és kiderül, hogy van-e valami komolyabb probléma. Köszönöm a válaszokat.
2019. febr. 4. 23:35
 7/8 anonim válasza:
Mi lett az mri vizsgalat eredmenye mi lett neked?
2019. febr. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Bocsi a késői válaszért, most vettem csak észre, hogy írtál. Azóta voltam MR-en és szakorvosnál is. Nincs szakadás, és nincs nagy gond sem, azóta sokkal jobban van a vállam. Meg fogom próbálni elkezdeni bemozgatni, csak kicsit félek, hogy vissza fog esni, de meglátjuk. Nagyon sokat javult azóta, de még mindig nem 100%-os, hihetetlen, hogy milyen lassú folyamat ez.
2019. febr. 25. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!