Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fizikai munkával mennyivel...

Fizikai munkával mennyivel lesz funkcionalisabb az izomzatom?

Figyelt kérdés
Mintha konditerembe edzenek, ami kotottebb izmokat generál.
2019. febr. 6. 09:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Fizikai munkával csinálsz magadnak egy formás, kidolgozott erős gerincsérvet.

Egy fizikai munkás

2019. febr. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Na visszajott a segedmunkas csavo? :D
2019. febr. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2


Kösz hogy itt voltal. Pá!

2019. febr. 6. 10:08
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

7 éve edzem.Volt egy olyan időszak az életemben hogy nehezebb fizikai munkát kellett végezzek (húsüzem,láda pakolás stb.)

Nem lettem funkcionálisabb.

2019. febr. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Biztos nem ettél rendesen a meló melett. Igy ne is csodalkozz rajta.
2019. febr. 6. 10:32
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Edzek és éveket dolgoztam építkezéseken, segéd és szakmunkásként is. Szépen megöli az ízületeid, ínszalagjaid, inkább leépít mint megedz.

Minden izomzat funkcionális, és nem létezik kötött izom. És eme szavak leírásával sikerült is rájönnöm, hogy szórakozol velünk.

2019. febr. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kérdező edz éveket utána dolgozz éveket pl építkezésen vagy tudom is én.

Nézd meg a különbséget :D

2019. febr. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

Voltak hetek/honapok mikor fizikai munkat vegeztem, illetve meg ma is be-be segitek a szakmunkasoknak. 9 eve edzek. Az edzes altal hozott ero elonyet erzem a munkaban/hetkoznapokban, forditva nem igaz.

Ha valami ismeros koltozik, sokszor megyek segiteni. Egy nehezebb butorba gyakran elofordul hogy egyik oldalt en egyedul, masik oldalon ket "nem kondis" ismeros all. De egy kisebb szekrenyt, fotelt, volt hogy mosogepet, egyedul is bedobok az autoba. Diszkoztam is par evig, egy 70-80 kilos 200 literes subladat nem volt problema fel-le vinni par emeletet.

Munkahelyen szinten, amig en lazan atsetalok egy uzemen ketto 25-30 kilos szerszamossal, a szakmunkas kollegak 1-1 darabbal tobbszor megallnak. Mikor a CNC maroba beszorult a tokmany, szakmunkas kollegak ketten, a csavar kulcsra huzott fel meteres zartszelvenyt hasznalva erokarnak, nem tudtak leszedni. En ket 19-es villaskulccsal lelazitottam a tokmanyt, nem mondom hogy nem kellett nekifeszulni, de nem szakadtam bele. Birkozo kollegam a 3mm falu zartszelveny allvanyba nem tudta fuggolegesen (felfele) behajtani a 8-as onfuro csavart egy akkus geppel. En egy kezzel belenyomtam a geppel 3 masodperc alatt. Volt olyan hogy froccsonto gep huto szerszamot kellett berakni az autoba, 280kg-os alu tabla. Elobb emlitett kollegaval beraktuk, o nagyon szenvedett vele, en elvoltam, nem erolkodtem.

Lehet jonni azzal hogy a kondi nem erosit, semmire se jo, a munkatol erosodsz nem a sulyzoktol, de ez nem igaz. Attol hogy evekig teglat pakolsz, zsakolsz a betonkeveronel meg tolod a 100 kilos taligat a komuvesnek, nem leszel eros. A felhuzastol, guggolastol, evezestol, nyomasoktol eros leszel. Talan azok az edzotermes kollegak romboljak ezt az imaget, akik orrba szajba toljak a vacak koxot, jol bepuffadnak de 100 kiloval nem tudnak guggolni, 150 kilot el se tudjak emelni a foldtol, nem hogy felhuzni, egy 100 kilos evezesnel meg eldol, a ferde pados egykezes nyomashoz meg kezebe kell adni a 35-40 kilos sulyzot, mert nincs hozza hata/dereka hogy felvegye maganak.

2019. febr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyon jó a kérdés!


Röviden a válaszom az, hogy sokkal.

2019. febr. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
# 8 Végre egy jól megfogalmazott válasz ami összefoglalja miért jó az igazi szabad súlyokkal való edzés.Viszont sajnos hozzá hasonló ember kevés van így.A sok nyuzuge 1-2 éve edzők vagy a "felfújt koxosok" vannak többségben így mi be vagyunk skatulyázva :/
2019. febr. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!