Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért mondják örökké hogy nem...

Miért mondják örökké hogy nem jó a görbe hát?

Figyelt kérdés

Komolyan, már kezd idegesíteni ez a hülyeség... értem, hogy a lényege az, hogy ne CSAK derékból húzd pl felhúzásnál, mert rossz vége lehet, de ha pont alsó hátat akarsz edzeni, viszonylag kis súllyal, akkor olyan mind1 hogy görbe a hátad vagy nem, a lényeg pont, hogy derékból húzd, nem?


Én olyan merev vagyok hogy képtelen vagyok behajolni egyenes háttal, valahogy pedig muszáj megedzeni az alsó hátam, hiperhajlítás vagy merelvlábas felhúzás egykutya.


Aki megsérült már vagy hosszabb ideig csinálta így "nem szabályosan" az mit mond erre? Sosem éreztem a gerincem, mindig csak a derekam, ami igazából a cél is.



2019. febr. 15. 23:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
:D Nem érezted még? Oké, akkor ne hallgass a sok hülyére, csak ne csodálkozz ha pár év múlva lesz "valami" a gerinceddel
2019. febr. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

[link]


Mert a hiperhajlításnál nincs görnyedt hát mi? Okoska

2019. febr. 15. 23:27
 3/13 A kérdező kommentje:
mellesleg te is olyan idióta vagy aki csak a tömeg után tud menni és szajkózni amit a többi mond, ha lenne cseppyni tudásod is akkor nem ilyen paraszt módon vihorászóan írod le a hülyeséged, hanem mondjuk meg is indoklod, tudományosan. Az ilyen barmokkal nem nagyon foglalkozok, de köszi hogy benéztél
2019. febr. 15. 23:28
 4/13 anonim ***** válasza:
Normális kivitelezés esetében egyenes háttal kell végezni.
2019. febr. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"olyan merev vagyok hogy képtelen vagyok behajolni egyenes háttal"


Ha jártál volna személyi edzőhöz, akkor azzal kezdted volna az edzést, hogy fél évig mobilizálod a derekat. Ha nem tudsz guggolni, akkor nem szabálytalanul kell. Meg kell tanulni.


Görbe hát meg egyenlő a gerincsérvvel.

2019. febr. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk mert a rossz terheléssel a saját gerinced teszed tönkre? Tán van akinek ez jó?
2019. febr. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nyugodtan nyomjad görbe háttal. Ismerek egy szuper ortopéd dokit, privátban megadhatom az elérhetőségét.
2019. febr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha nincs meg a gerinc és csípőmobilitásod a felhúzáshoz, ne végezz felhúzást. Nyújtás, mobilitásfejlesztés, foam roller és kiegészítőgyakorlatok amíg nem megy rendesen.
2019. febr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A gerinc ugy épül fel, hogy az erobehatasok egyenletesen terheljék a csigolyákat, ha ezt valahol megtöröd a rossz tartással, akkor a hát bizonyos része sokkal nagyobb terhelést kap (nem az izmok) próbáld meg egyenes háttal, kérj segítséget, hogy korrigálja valaki a tartásod, valószínűleg jobban is fog menni az edzés és hosszútávon sem megy tönkre a hátad.
2019. febr. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha nem egyenes háttal csinálod akkoe egy előnytelen,megnyúlt helyzetbe hozod a gerinced és a gerincmerevítőt így sérülékeny és nem bírja a nagy terhelés lesérül vagy a gerinc vagy a gerincmeretítő izom.Ez ugyanolyan mintha enyhén hajlított karral akarnál felhúzni ott a bicepsz kap túl nagy terhelést egy gyenge kinyújtott tartásban így elszakad.Hiperhajlításnál ha teljesen lemész ott nem muszáj hogy egyenes legyen a hátad nincs rajta terhelés de mikor mész fel ott is egyenes háttal kell főleg ha súllyal csinálod.De kivánok neked hosszas görbeháttal végzes felhúzásokat. "Mr én vagyok a joisten 100kg felhuzásnál már görbülhet a hát"
2019. febr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!