Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A táplálékkiegészítők nagy...

A táplálékkiegészítők nagy része marketing?

Figyelt kérdés
Protein, vitaminok valóban jó de a többi 300 féle ilyen-olyan kiegészítőnek valóban van hatása, vagy csak jó marketing?

2019. febr. 21. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kreatin, tejsavófehérje, glükozamin, koffein jó, hatásuk bizonyított tudományosan és empirikusan, nekem is beváltak. Vitaminok egyénfüggőek, de jót tesznek.

A glutamin nem jut be a véráramba így abszolút semmi hatással nincs az izomnövekedésre, de az emésztőrendszer egészségének jót tesz. A bcaa hatóanyaga a leucin ami nagyban felelős a fehérjeszintézis hatékonyságáért, de napi 2 grammnál többet nem tud a szervezet beépíteni, és ezt a 2 grammot pedig 20-25 gramm állati fehérje tartalmazza, szóval ha eszel húst vagy tejterméket, fölösleges. A természetes tesztoszteronfokozók a libidót fogják feltolni, az fehérjeszintézisre számottevő hatással nem bírnak. A HMB metabolit a katabolizmust, azaz az izomlebontást gátolja meg, izomnövekedéshez így papíron se járul hozzá, szálkásításhoz papíron igen. Tömegnövelő por gyakorlatilag tejsavófehérje megtolva cukorral, zsírsavakkal és dextrózzal, inkább turmixolj banánt, zabpelyhet, joghurtot és málnát vagy ribizlit a fehérjeshakedbe, hatékonyabb, egészségesebb és olcsóbb megoldás.

2019. febr. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A fehérje marketing. Amennyiben eszel elég fehérjét rendes kajákból az is elég. A zsírégetők is marketingek. A kreatinok egy jó része is marketing. A koffeinkapszulának én nem éreztem a hatását magamon, talán a pörgetőkre is rámondom, hogy marketing. A vitaminok tényleg hasznosak.
2019. febr. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"A fehérje marketing. Amennyiben eszel elég fehérjét rendes kajákból az is elég."

Bizonyos szint felett nem lehet kajával bevinni elég fehérjét. Napi 4000 kalóriához és 220gr fehérjéhez kell a koncentrátumpor, és sokan ott tartunk.

"A zsírégetők is marketingek."

A zsírégetők jellemzően anyagcseregyorsítók, így bizonyos hatásuk van a fogyásra, de inkább marketing.

"A kreatinok egy jó része is marketing."

A kreatin messze a legjobban kivizsgált, legjobban kikutatott táplálékkiegészítő, a hatása több ízben bizonyított. A piaci kreatinok 99%-a monohidrát, ami a leguniverzálisabb és leghatékonyabb verziója.

"A koffeinkapszulának én nem éreztem a hatását magamon"

A koffeinnek van egy olyan tulajdonsága, hogy a szervezet az állandó bevitelhez hozzászokik és onnantól többet kell bevinni hogy érződjön a hatása. Ezért érdemes fázisokra bontani a koffein szedését, vagy csak simán igyál kávét.

2019. febr. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Parasztvakítás mint oly sok minden a mai globalista konzumidióta világban.
2019. febr. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"A koffeinnek van egy olyan tulajdonsága, hogy a szervezet az állandó bevitelhez hozzászokik és onnantól többet kell bevinni hogy érződjön a hatása. Ezért érdemes fázisokra bontani a koffein szedését, vagy csak simán igyál kávét."


Csakhogy én nem vagyok kávéfogyasztó és a koffein kapszulát is először próbáltam ki napi 2 szemmel.

2019. febr. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!