Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért zsíros a hasam?

Miért zsíros a hasam?

Figyelt kérdés

170 cm 59.3 kg 16

Már 2 hete edzek komolyabban, eddig csak úgy lazán toltam. Nem vagyok vastag, de nem csontos a hátam, van mellizmom. De a hasam az zsíros. Lapos meg minden, csak nagyon széles. Ha elkezdenénk kardiozni, akkor karból is, meg lábból is fogynék, onnan már nem kéne egyáltalán, mert nem vagyok valami vastag. Az edzéstervem az annyi hogy hetfo szeles fekvotamasz hatamon a táska +5-6 kg. Szerda tolóckodás tricepszre, előre veszem a táskát, +5-6 kg. Pentek fekvo. Vasarnap tricepsz. Mind a 2 gyakorlatból 10-12x 10 ismetles, kozotte 30-50 mp szünet. 1 heten 1x-2x szoktam lábazni. De ezzel a hassal nem tudom mit kell kezdeni.



2019. márc. 3. 08:31
 1/10 A kérdező kommentje:
Otthon edzek
2019. márc. 3. 08:32
 2/10 anonim válasza:

Kellene kardiónod, meg valami diéta vagy egészségesebb kaják. Szóval nincs mekis kaja nincs semmi nasi chips meg tábla csoki felejtős. egyél sok gyümölcsöt és zöldséget és hús. De mértékkel a kajával. HA sokájig edzel kitartóan szerintem 1,2 hónap után látszani fog az eredmény. A futás nagyon jó kardió izmosodsz is tóle kicsit és a felesleg is lemegy.


Hiába mondod hogy nem szeretnél karból fogyni meg lábból . Hogy egészséges és szép legyen muszály onnan is fogyni de izmot építhetsz helyette . De ahogy elnézem nem vagy kövér meg hájas a súlyod nem gáz pont jó normális a magsságodhoz képest.


De attól még nem ártana eljárni futni csak jót tesz ,meg figyelj a kajára aztán ennyi .

2019. márc. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Bocsi a helyesírási hibákért
2019. márc. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Valami értelmes edzésterv meg rendes étrend sem ártana. A hasaddal meg valószíűleg az a baj, hogy egyszerűen nem nagy iznos
2019. márc. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ezzel a 2 gyakorlattal az egész felsőtestem megmozgatom.

Aki kételkedik próbálja ki.

2019. márc. 3. 09:24
 6/10 anonim ***** válasza:

Én azzal is megmozgatom az egész testem hogy felkelek az ágyból, próbáld ki.


Amit te leírtál az teljesen rossz.

Nem tudsz a hasaddal mit kezdeni, de hasra a leírásodból nézve nem is edzel.


Hátra szintén 0 gyakorlag megy.


170cm vagy 60kg, nem..nem vagy izmos. Nekem a 173cm-hez és 73kg tömegemhez látszik a kockahas. Te csinálsz valamit szarul, don't you?

2019. márc. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom a has mióta tartozik a felso testhez 🤦‍♀️
2019. márc. 3. 12:31
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor mihez tartozik? A lábfejedhez??


Örülök, hogy megragadtad a lényeget.

Szeretnél segítséget kapni, vagy okosabb vagy mint én és tudod mit kell csinálnod? Utóbbi esetben minek kérdezel?

2019. márc. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, gyakorlatilag arról szól a testépítés, hogy ezeket az anomáliákat (itt-ott vastag vagy, onnan már nem kéne fogyni, de máshol még zsíros) amit írtál, le kell küzdeni. Hogy ha a karod, mellkasod, hátad számodra nem lapos, de a hasad még zsíros, akkor fogynod kell. Akkor ahogy írtad, a kar, mell, hát is fogyni fog, mind a zsír mind az izomtömeg. Azaz valójában még sem vagy olyan vastag, mint szeretnéd. Akkor leszel vastag, meg jó formában, ha a lapos hashho "tartozó" felsőtested és lábad eléri a jelenlegi méreteket. Ez lehet hogy megvan pár hónap alatt, de lehet kell hozzá naturalban 2-3 év súlyzós kompenzáció. Ettől sunyi, szemtelen sportág a testépítés.

Hasról még száradni kéne egy kicsit a jó fizikum látszatáért, a többi már oké. Ja, csak ahhoz kell még egy vagy kettő szezon tömegelés. Sajnos ez ilyen.

Hozzátenném azt is, hogy nagyon fiatal vagy. Ahogy edzel és idősödsz, úgy fog megváltozni a tested hormonháztartása, és ezáltal az egész fizikumod. 18-20 éves korodtól kezd el beindulni igazán a tesztó teremlés, 25-30 éves koroidig bőven van időd kihasználni. Inkább tömegelj, vastagíts még, majd később lediétázol annyira, hogy jó legyen az összkép.

2019. márc. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jó válaszokat írnak neked. A has az alap zsírraktára a szervezetnek, szóval kb. mindenkinek van rajta zsír. Akinek nincs, az vagy nagyon sovány, vagy kemény szigorú diétával eltüntette. Az edzésprogramod komolyabb testformáláshoz kevés. Minden izomra kellene edzened minden héten, akár 3-4-5 gyakorlatot izomcsoportonként. Az az 59.3kg, szerintem nagyon kevés, ha még ebből diétázol annyit, hogy a hasadról is lemenjen a zsír, /meg közben mindenhonnan/ akkor alig leszel 50kg... Vagy még annyi sem. Tehát ha valaki rád néz, előbb fogja azt gondolni, hogy sovány vagy, mint azt, hogy sportos izmos. Ha sportos izmos szeretnél lenni akkor inkább összetettebb, minden izomcsoportra kiterjedő edzést javasolnánk, akár edzőterembe járást, ott könnyebben megoldható mint otthon, valamint minőségi tömegnövelést, aztán pedig diétát.


Én /Krisz/ 17 éve járok edzeni, 56-58kg körüli testsúllyal kezdtem /186cm/. Életemben először akkor diétáztam mikor elértem a 102kg-os testsúlyt. Ha a zsírt lepucolod, nem marad más "csak az izom". Ezért előzi meg mindig a diétás időszakot az izomtömeg növelés! Ezt javasolnánk neked is!

2019. márc. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!