Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan csökkentsem a testzsírs...

Hogyan csökkentsem a testzsírszázalékom?

Figyelt kérdés
Kockahasat szeretnék. Ahogy érzem már kemény a hasam, de a zsírrétegtől nem látszik. 18% a testzsírszázalékom. És szeretném csökkenteni. Mindennap edzek. De a diétát nem tudom hogy csináljam. Miből egyek kevesebbet?

2019. márc. 3. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Kevesebb szenhidrat.
2019. márc. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ELőször is, mit eszel most? :D


Annyi, de annyi cikk, leírás van online, hogyan kellene diétázni, pár hozászólásból nem fogod megtanulni. De nem túlzok ha azt mondom, hogy itt GYIK-en legalább 500 kérdés taglalja ezt. Azt sem tudjuk hány éves vagy, mióta edzel, mit eszel, hány kg mellett vagy 18% tzs-n, ekto, eno, mezo a testalkatod, vagy ezek kombinációja.

Nagy vonalakban, amit ehetsz: zab, rizs, kuszkusz, durum tészta, teljes kiőrlésű kenyér (legalább 40%-os) mint szénhidrát forrás. Csirke, pulyka mell, marha (hátszín, bélszín a legjobb), vad húsok (nyúl, vaddisznó pl.), hal (főleg lazac), tojás, zsírszegény túró, zsírszegény sajtok mint fehérje forrás. Mindenféle mag (mogyoró, kesudió, mandula, lenmag), tojás mint zsírforrás. Továbbá zöld zöldségek (jégsaláta, fejes saláta, kígyó ubi, brokkoli), párolt zöldség (karfiol, sárga répa), cékla, paradicsom, különböző paprikák, spárga mint rost. Sütéshez kókusz, oliva vagy szőlőmag olaj. Gyümölcsből bármi mehet, csak diétában számolj a cukortartalmával. Emésztést elősígetendő napi 4-8 liter víz (testtömeg/alkat függő), és 1-2 doboz natúr, zsírszegény joghurt.

Amit ne: fehér lisztes termékek (pékkaja, kenyér, zsömle, kifli, kalács, stb...), felvágottak, szalámik, párizsik, kolbászok, virsli, vajkrémek, zsírok, cukros kakaók, gabonapelyhek, disznó húsok, sütemény, csoki, cukros italok, tészták, gyors kaják, pizza, hambi, hotdog, lángos, kínai kaja, stb...

Nagy vonalakban. Azt hogy miből mennyit, majd eldöntöd. Az "engeélyezett" kajától is lehet stagnálni vagy éppen zsírosodni, ha vacak a mennyiség.

2019. márc. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

#2


Jót röhögtem ezen a monológon :)

2019. márc. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
45 kg vagyok. 3 évig jártam táncolni ahol keményen edzettünk akkor volt látványos kockahasam. Mióta abbahagytam nem edzettem és feljött egy kis zsír. Most pár hete kezdtem el edzeni és diétázni hogy újra kockahasam legyen. Az alkatom mondhatni sportos. És mióta diétázok csak teljeskiörlésű kenyeret eszek. Csak néha eszek csokit kb heti 1 alkalommal. Ezt is elkéne hagynom?
2019. márc. 3. 13:29
 5/8 anonim ***** válasza:
Dehogy kell. Akár naponta is mehet.
2019. márc. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kösz hogy hülyére néztek
2019. márc. 3. 13:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert? Én mindennap eszek... Mi ebben a furcsa?
2019. márc. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#3 Orulok neki, hogy jo kedvre deritelek. :)
2019. márc. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!