Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelés alatt ez belefér?...

Tömegnövelés alatt ez belefér? Ez rendben van?

Figyelt kérdés
Szóval én nehezen hízóbb egyén vagyok, és az lenne a kérdésem, hogy tömegnövelés alatt belefér-e három banán naponta, és 50g sajt? Illetve ha megeszem a tömegnövelő kalória mennyiségemet tiszta tápanyagból, akkor azon felül bátran ehetek édességeket, csokit stb? Gondolom hogy zsírosodok ha a naponta pluszba eszek még csokit, de mivel nehezen hízok így ez nem zavar annyira, de az izom növekedés az ugyan olyan lesz?

2019. márc. 3. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Belefér, rendben van.
2019. márc. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha meg van az a bizonyos tápanyagmennyiség/minőség, ami kell neked a fejlődéshez akkor megtettél mindent a fejlődlésért. Amit azon felül eszel az nem feltétlen kell már neked tömegnöveléshez, de ha nehezen hízol és nem zavar a plusz kalória, amit ha nem égetsz el könnyen vezethet lassan egy kis plusz zsírosodáshoz, akkor miért ne. De tömegeléskor az a legkevesebb.
2019. márc. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
Ha tömegelsz, és nem zsírosodsz a PLUSZ csokiktól, akkor nem elég mennyiségre a tiszta kajád. Ezt jobb, ha most megfontolod, mert később úgy is rájössz.
2019. márc. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nehezen hízol, akkor simán beleférhet. Tapasztalatból mondom. Én /Krisz/ 17 éve járok edzeni, extrém nehezen hízó típus vagyok. Az ilyen emberek ha nem esznek meg 4-5-6 ezer kalóriát naponta, azonnal elkezd csökkenni a súlyuk... Nekünk még megtartani is nagyon nehéz a tömeget, nem hogy növelni. Persze akinek nem ilyen a genetikája az nem tudja, hogy milyen érzés az, hogy reggeltől estig kb. eszel, a vacsorád pl. fél kiló kenyér, 15 egész tojásból rántotta, fél liter üdítővel, meg egy táblacsoki, a súlyod meg ennek ellenére 56kg 17 évesen 186cm magassággal... Én tudom milyen, mert ekkor kezdtem edzeni.


"Semmitől se hízok, talán izomtömeget sikerül növelnem és akkor megnő a súlyom" gondoltam...


Jól gondoltam, bár zsírt szinte semmit, de izmot sikerült építenem. 90kg-os testsúllyal még 78cm volt a derekam... Amikor életemben először 100kg fölé sikerült mennem, reggel hattól este 10ig óránként ettem a rizsgolyókat /fagyis kanállal mértem ki/... Közel 10g ch/tskg cht kellett bevinnem. Ekkor kezdtem diétázni. A tömeg felfelé nagyon nehezen jött, ellenben lefelé könnyen... 8 hét alatt 102kg-ról 84re mentem le /6% körüli testzsírral/ úgy, hogy heti 50g ch-t csökkentettem az étrendemben, és 3-4 szer szobakeróztam... Persze nem tudom, hogy genetikailag te is ebbe a kategóriába tartozol e, de ha nehezen hízol, akkor kb. bármit megehetsz, nem fogja rontani az izomtömeg növelést. Persze az más kérdés, hogy egészséges e az az édesség, csoki vagyis a "bármi".

2019. márc. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!