Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Sport, mozgás » Testépítés

A kérdés

Tömegnövelés alatt ez belefér? Ez rendben van?

Szóval én nehezen hízóbb egyén vagyok, és az lenne a kérdésem, hogy tömegnövelés alatt belefér-e három banán naponta, és 50g sajt? Illetve ha megeszem a tömegnövelő kalória mennyiségemet tiszta tápanyagból, akkor azon felül bátran ehetek édességeket, csokit stb? Gondolom hogy zsírosodok ha a naponta pluszba eszek még csokit, de mivel nehezen hízok így ez nem zavar annyira, de az izom növekedés az ugyan olyan lesz?

Keress kérdéseket hasonló témákban: diéta, edzés, edzésterv, egészség, erő, étrend, erősítés, fehérje, fekvenyomás, felhúzás

márc. 3. 14:35  Privát üzenet  

A válaszok
Belefér, rendben van.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont márc. 3. 14:41 Privát üzenet
Ha meg van az a bizonyos tápanyagmennyiség/minőség, ami kell neked a fejlődéshez akkor megtettél mindent a fejlődlésért. Amit azon felül eszel az nem feltétlen kell már neked tömegnöveléshez, de ha nehezen hízol és nem zavar a plusz kalória, amit ha nem égetsz el könnyen vezethet lassan egy kis plusz zsírosodáshoz, akkor miért ne. De tömegeléskor az a legkevesebb.

A válaszíró 46%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont márc. 3. 15:22 Privát üzenet
Ha tömegelsz, és nem zsírosodsz a PLUSZ csokiktól, akkor nem elég mennyiségre a tiszta kajád. Ezt jobb, ha most megfontolod, mert később úgy is rájössz.

A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont márc. 3. 19:16 Privát üzenet

Ha nehezen hízol, akkor simán beleférhet. Tapasztalatból mondom. Én /Krisz/ 17 éve járok edzeni, extrém nehezen hízó típus vagyok. Az ilyen emberek ha nem esznek meg 4-5-6 ezer kalóriát naponta, azonnal elkezd csökkenni a súlyuk... Nekünk még megtartani is nagyon nehéz a tömeget, nem hogy növelni. Persze akinek nem ilyen a genetikája az nem tudja, hogy milyen érzés az, hogy reggeltől estig kb. eszel, a vacsorád pl. fél kiló kenyér, 15 egész tojásból rántotta, fél liter üdítővel, meg egy táblacsoki, a súlyod meg ennek ellenére 56kg 17 évesen 186cm magassággal... Én tudom milyen, mert ekkor kezdtem edzeni.

"Semmitől se hízok, talán izomtömeget sikerül növelnem és akkor megnő a súlyom" gondoltam...

Jól gondoltam, bár zsírt szinte semmit, de izmot sikerült építenem. 90kg-os testsúllyal még 78cm volt a derekam... Amikor életemben először 100kg fölé sikerült mennem, reggel hattól este 10ig óránként ettem a rizsgolyókat /fagyis kanállal mértem ki/... Közel 10g ch/tskg cht kellett bevinnem. Ekkor kezdtem diétázni. A tömeg felfelé nagyon nehezen jött, ellenben lefelé könnyen... 8 hét alatt 102kg-ról 84re mentem le /6% körüli testzsírral/ úgy, hogy heti 50g ch-t csökkentettem az étrendemben, és 3-4 szer szobakeróztam... Persze nem tudom, hogy genetikailag te is ebbe a kategóriába tartozol e, de ha nehezen hízol, akkor kb. bármit megehetsz, nem fogja rontani az izomtömeg növelést. Persze az más kérdés, hogy egészséges e az az édesség, csoki vagyis a "bármi".

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont márc. 4. 12:11 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Egy ideje már 3-4 nappal előbb jön meg a menstruációm. Egyébként minden rendben vele, mennyiség, időtartam. Kell ezzel foglalkoznom, vagy belefér?
Wizz Air-nal a kézi poggyász meretebe beleszámít a kézi táska füle? Ha lehajtom oldalra és a szelessegbe belefér akkor rendben van?
18-22 év körüli csajok! Mi az ami nálatok még belefér ha az összkép rendben van? Mi az ami kizáró tényező?
19F és 15L túl nagy korkülönbség, vagy belefér? Szerintem rendben van, de érdekel mások véleménye is.
Kétéves kislány még nem beszél. A hallása rendben van, minden másban egészségesen fejlődik. Van ok aggodalomra, vagy még belefér a normálisba?
Ezzel a konfiggal minden rendben van (pl. : proci+alaplap? , proci kihajtja-e a videókártyát? , ram+alaplap? , gépházba minden belefér? )

Kérdések a Sport, mozgás rovatbólKérdések a Testépítés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!