Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit ajánlanátok vállsérülésre?

Mit ajánlanátok vállsérülésre?

Figyelt kérdés

Pár hónapja vállsérüléssel szenvedek,a bal vállam fáj nyomó gyakorlatoknál.

Valószínüleg túledzettem vagy a tolódzkodást csinálhattam rosszul.

Azt gondoltam egy kis pihentetés meg arthro guard segít majd de teljesen nem múlt el és fekvőtámaszozni is nehezen tudok.

Hasonló tapasztalat?tipp?

Remélem csak izületi gyulladás lesz,de az ilyen sok idő mire helyrejön?



2019. márc. 16. 05:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ortopéd,gyógytornász. Pontos diagnózis nélkül szerinted? Utána kapsz fizikoterápiát, gyógytornát,kineziotépet akármit. Lehet kisebb szalagszakadás,vagy porcsérülés is. Egy ultrahang sem ártana. A váll a legsérülékenyebb ízületünk,hosszadalmas a rehabilitációja és egy életre gallyra vághatod,ha nem vagy türelmes.
2019. márc. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Turelem vallnal tenyleg hasznal. Sajat tapasztalatom, hogy ugye a vallnak sokiranyu a mozgasa, igy konnyen felborul az egyensulya, ha a delta tul feszes, vagy a mell vagy a bicepsz, konnyen lerovidul a mozgastartomanya adott iranyba, es megerzi az izulet ha valamerre nem tud mozogni. En igy latom, merevsegre nyujtani kell, ha meg elkezdett fajni, akkor a pihentetes segit, amig enyhul a terheles es lejon a teher az izuletrol. en altalaban 2 napot pihentetem es az akut fajdalom elmulik. Ha meg edzes kozbe faj akkor akkor valamelyik izom gyengebb.
2019. márc. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Lehet akkor a túlzott pihentetéssel is ártok neki?

2019. márc. 16. 15:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, fél év után elmentem orvoshoz, beutalt gyógytornára, úsztam, masszőrhöz jártam, krioszaunáztam, gumiszalaggal nyújtottam, aztán egyszer csak elmúlt.
2019. márc. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!