Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem fogyok szerintetek?

Miért nem fogyok szerintetek?

Figyelt kérdés

Üdv!

A tanácsotokat szeretném kérni.

Mit gondoltok miért nem fogyok? Tudtommal a fogyáshoz kalória deficit kell, ami nekem bőven megvan. 176 cm és 77 kg vagyok, kb 20-25% testzsírral. 85kg-ról indultam és 77nél megakadtam. Szinte alig eszem. Itt most az ételek minőségébe ne menjünk bele mert tudom hogy szar, de a kalória deficit megvan, elvileg.

1. étkezés: 30g gabonapehely kb 1dl tejjel

2. 30g 90% lidl pulykamell sonka 3 db abonet "fürészpor"

3. 150 g sült csirkemell ( ált minimális étolaj (max 1 evőkanál) + 30-40g bulgur vagy köles / vagy rízs

4. 1 adag iso whey zero fehérje

5. 250g sovány tehéntúró mixelve 1db kis dobozos light joghurtal

6. kb 10-20 g mandula vagy mogyoró vagy tökmag


ehhez még hozzáadódik napi 1 kávé amibe belecsempészek egy db kockacukrot meg egy kiskanál tejport.

Üllő munkát végzek napi 8 órában. Heti 3x végzek súlyzós edzést ami kb 1 órát vesz igénybe, illetve heti 1x-2x (változó) ráülök a szobabiciklire tekerni egy órát ami a masina szerint 450-500 kcal. Voltam orvosnál, pajzsmiriggyel nincs gond, anyagcserém is jól működik ( napi 3x székelés ). Teljesen tanácstalan vagyok. Nyilván tisztában vagyok vele hogy nem teljesen patent a kajám, reggelit lehetne cserélni, mehetne zöldség, gyümölcs stb. Kicsit kellemetlen hogy a 46 kilós asszonypajtás többet eszik mint én, és mégsem fogyok. Van bármilyen tippetek? Be iktathatok még több kardiót, de ahhoz hogy ne legyek zsírdisznó legalább 60-65 kg-ra lekéne fogynom, és most ennyi kcal mellett nem fogyok, hogyan érem el a 65öt? :D



2019. márc. 18. 17:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Kalóriabázis szerint ez kb 1200 kalória.
2019. márc. 18. 18:33
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Túl kevés. A szervezeted átkapcsolt tartalékoló üzemmódba.
2019. márc. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez mit jelent pontosan? Számomra az lenne a logikus hogy minél kevesebb kalória annál több fogyás.
2019. márc. 18. 19:40
 4/7 A kérdező kommentje:
illetve korábban amikor tömegeltem akkor annyiban módosult az étrendem hogy a napi shakemhez raktam 100g zabpelyhet darával, és attól meg bezsírosodtam... némi félreszámolás előfordulhat, de akkor sem akkora mértékben hogy ilyen értékek jöjjenek ki fogyásŰ/hízás szempontjából. Sajnos azt sem tudom hogy hova forduljak segítségért? Volt tesztó vizsgálaton, ott rendes értéket kaptam, voltam vérvételen ott is minden normális értéket mutatott. Teljesen tanácstalan vagyok, és ebbe betegedek bele
2019. márc. 18. 19:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Tömegeléskor ugyan ez volt az étrended +100g zabpehellyel? Lehetetlen, ilyen súlyos pajzsmirigy alul működés nem létezik.
2019. márc. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez tényleg kevés kalória egy felnőtt férfinek, főleg ha rendesen edzel mellette.

Vidd fel 2000-re, fogyassz több zöldséget, gyümölcsöt és alacsony glikémiás indexű szénhidrátokat, és érdemes lenne multivitamint, zsírsavat szedned mert ebből az étrendből teljesen hiányzik. A reggeliddel amúgy nincs baj, ha szereted a tojásrántottát az is mehetne mellé.

Súlyzós edzés miből áll? Összetett barbell és calisthenics gyakorlatok mennek, mik a számaid bennük? Jegyzed a fejlődést, vezetsz edzéstervet? Kardiót végzel, SS vagy HIIT?

2019. márc. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, 3 éve voltam laborvizsgálaton akkor még normális volt a pajzsmirigy érték. Ma elmentem kértem beutalót vérvételre... majd áprilisban kiderül.


Létezik hogy 1200 kcal mellett nem fogyok, de ha felviszem 2000-re akkor megindul a fogyás? Én szerintem ennyitől ismét híznék. Gyümölcsöket nem eszem mert nem bírja a gyomrom a gyümölcscukrot. Vitaminok amiket szedek: myproteintől: alphamen, d3, c-vitamin, omega3. Heti 3 súlyzós edzés ( fekvenyomás, gugolás, fűrészelés, húzódzkodás, vállból nyomás, oldalemelés) nem tudom hogy van-e jelentősége fogyás szempontjából a számoknak. Kardio az szobabiciklin tekerés 1 óra heti 1x-2x intenzitásnál talán a gép által írt kcalt tudom írni ami változó ( 450-500)

2019. márc. 19. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!