Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy kéne táplálkoznom?

Hogy kéne táplálkoznom?

Figyelt kérdés

Jövő hónaptól szeretnék elkezdeni street workoutozni, de nem tudom hogy kéne hozzá táplalkoznom is, hogy fejlődjek.

18/F 188centi és 83 kilo vagyok ha ez számít.



2019. márc. 20. 17:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Tömegelni sw-ben kicsit más, mint simán súlyzós edzésnél, hiszen ha a kelleténél több zsír jönne fel, akkor jóval nehezebb lenne minden. Én például vigyázok, hogy ne egyek sokkal többet, mint a napi szükségletem, így jön is fel izom, mellé minimális zsír, ami nem hátráltat. A sw alapjáraton nem az izomtömegre van, hanem főként különböző testsúllyal végzett ,,akrobatikus mutatványokra". Ezzel is tudsz felszedni izmot, viszont ez mellé kell egy edzésterv is (saját testsúlyos), amit ugyanúgy építesz fel, mint egy súlyzós edzéstervet (például tolódzkodás 3x12, egykezes fekvő 4x10...stb). Viszont én használok mellé súlyokat is. Elhiheted, hogy hasznos és a lemaradt részeken sokat tudsz erősíteni. Egy idő után csinálhatod plussz súllyal, súlyövvel az alapokat (húzódzkodás, tolódzkodás, fekvőtámasz...stb) és a lábakat ne hagyd el. Mive sok mozdulathoz lendület kell, ezért egy erős láb sokat segíthet. Egylábas guggolások, majd később kétkezes rúddal is mehet.


Ha most sok zsír van rajtad, akkor először szálkásíts le, mert szenvedés lesz elkezdni máshogy. Egy étrend viszont semmiben nem különbözik azétól, mint aki súlyokkal edz.


Valamint ha nagyon kezdő vagy még, akkor ajánlom a Fegyencedzés c. könyvet. Olvastam, nem ez alapján edzettem soha, viszont vannak benne hasznos infók, főleg kezdőknek.

Ha elolvasod, akkor azért legyél kritikus, mert nem kell mindent elhinni (pl. a súlyzós edzés leszólása, meg, hogy mindenki gyenge, aki konditerembe jár és csak a kox megy...stb.).


Valamint az edzéseket én szétszedném úgy, hogy az elején (az első fél évben) semmi skill' (jó, l-sit, kézállá mehet), csak az alapok, azaz: fekvőtámasz különböző fajtái, húzódzkodás és tolódzkodás különböző fajtái, guggolások, homorítás, híd, lábemelések, hasprés...stb.

Súlyt az 1. évben nem adnék hozzá a gyakorlatokhoz, csak szabad súlyt pl. oldalemelésekhez. Húzódzkodást csak akkor végezz szerintem plussz súllyal, ha meg 3x12 szépen, szabályosan.


És ami nagyon fontos: fokozatosan. Ne akarj egyből kézállásból nyomni, meg front levert csinálni, mert nem fog menni és le fogsz sérülni. Ameddig nincs erő, addig ezekkel nem is kell foglalkozni.


Ha megy az angol, akkor youtubeon nézegesd: Calisthenicsmovement, Austin Dunham, Thenix, FitnessFAQ, TrainingPal...stb.


Remélem mindent leírtam és kb. érthető volt a fogalmazásom. Ha van kérdésed írj!


Hajrá!

2019. márc. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja igen, kihagytam: A legtöbb embert, akit ismerek (valamint én is) push-pull-leg(-skill) alapján csinálják. Mivel ugye itt nem tudod szétszedni a mell-tricepszet nagyon, nincs izolálás, ezért csak toló és húzó izmokat tudod külön edzeni.

Tricepszre pedig nézz utána a tigris(?) fekvőtámasznak. Ez az a gyakorlat, ami leginkább hasonlít egy izolációs gyakorlatra és a tricepszet szét tudod gyepálni. De ezt se csinált egyből, csak pár hónap után (egyrészt szétmenne a könyököd, másrészt ha kezdő vagy, akkor nem is menne).

Vállra pedig használj egykezes súlyokat+pike fekvő, később pedig a kézállásban végzett fekvő.

2019. márc. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2019. márc. 20. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!