Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 16 évesen hogyan kezdjek el...

16 évesen hogyan kezdjek el edzeni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 16 éves fiatalember vagyok, vékony (65kg), gyenge (40 kilós cementes zsákot nem bírok el rendesen.. de ez semmi.. még 10 liter vizet is úgy viszek mint egy felnőtt kisújjal), Az arcom eléggé érzékeny ezért hamar "pattanásosodik" DE már elkezdtem egyszer edzeni.. 5kg-os kézi sújzóval.. De nem alakult semmi, annyi volt hogy kicsivel könnyebben elbírtam 5 liter vizet, de semmi vitamint, port nem használtam mellette, ez volt 15 évesen. Most 16,5 éves vagyok és szeretnék komolyabban elkezdeni edzeni. nem vagyok 2 éves kisgyerek! Egyedül is van elhatározásom elkezdeni!! Már csak az a kérdés hogy milyen vitamint szedjek vagy megéri e fehérjeport bekeverni tejjel/ vízzel vagy fehérjekapszulát venni? Mellette kerékpározok is!! Ezt a kérdést pedig úgy tettem volna fel hogy külön edzenék az egész testemre egy play áruházas program segítségével először saját testsújjal! A kerékpározás az hobby lenne mellette de ha abban is tudtok segíteni akkor előre is köszönöm!

2019. márc. 21. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:

65 kilósan nincs szükséged táplálékkiegészítőre, amire fókuszálnod kell az az hogy egyél és eddz rendesen. Egyetlen 5 kilós súlyzóval nem lehet edzést végezni, saját testsúllyal ideig-óráig elleszel.

Milyen eszközök állnak rendelkezésre az edzéshez? Milyen gyakorlatokból fog állni az edzésterved, milyen leosztásban?

2019. márc. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%
Nem létezik, hogy valaki 16 évesen ilyen buta. Mondom ezt szintén 16 évesen.
2019. márc. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Minimum 73-74 , de inkább 76-77 kg-re tömegelj fel. És sajáttestsúlyal kezdj el edzeni ! Ha lehet ne hagyd abba sose! De minimum 4-5 hónapig nyomjad!
2019. márc. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Edzés: nyomass heti 2-3x teljes testet alapgyakorlatokkal. NEm kell túlzásba vinni, naturalban a kevesebb a több. ÉS az izmok a nagy súlytól nőnek.

Számítsd ki, hogy alapvetően mennyi lalóriát égetsz, és legyél enyhe kalóriapluszban (100-200 kcal), aztán ezzel majd lehet játszani.

Majd állítsd be a makróidat:

Egy tömegnövelő étrendhez kell 1,5-2 gramm fehérje / zsírmentes testtömeg.

4-5 gramm szénhidrát / zsírmentes testtömeg

1 gramm zsír / zsírmentes testtömeg.

2019. márc. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!