Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jó ez hát-bicepsz edzésnek?

Jó ez hát-bicepsz edzésnek?

Figyelt kérdés

Push-pull-leg alapján edzek heti hatszor. Kaja és alvás rendben van. (súlyozott) saját testsúllyal és súlyokkal edzek, viszont nem teremben. Vannak gyakorlatok, amiket edzésről edzésre felcserélek. Cél az, hogy izmot szedjek fel. Fél éve edzek hasonló terv alapján, csak kíváncsi lennék a tanácsokra, véleményekre.

Hátsó deltát push napon edzem.


-széles fogású húzódzkodás:12,10,8

-alsó fogású/vagy/semleges (kalapács) fogású húzódzkodás:12,10,8

-homorítás: 3x26

-evezés 1 kezessel: 3x12

-függeszkedés: 3-4xmax

-egykezes bicepsz/kalapács fogás: 3x12,10,8


Bukásik egyedül függeszkedésben megyek, időnként széles húzódzkodásnál, a többinél marad még 1 (max. 2) ismétlés.



2019. márc. 22. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem borzalmas. Elég egy gyakorlat is izomcsoportonként.
2019. márc. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy válaszoltál!

Megkérdezhetem, hogy Te hogy változtatnál a terven?

2019. márc. 22. 18:56
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én vennék egy kétkezes rudat a helyedben tárcsával. Azzal + húzódzkodással simán leedzed a hátad. Döntött törzsű evezést csinálnék normál és fordított fogással + húzódzkodás ahogy te is csinálod. Illetve egykezes fűrészelés is mehet, az is nagyon jó gyakorlat. Illetve T-evezni is tudnál egy 180-220 centis rúddal, csak egy törölközőt kell köré csavarnod és mehet :D 5-8 ismétléssel eveznék, húzódzkodás maradhat 8-10. Ezek közül a gyakorlatok közül kiválasztasz kettőt-hármat és szerintem teljesen jó. Igazából mellizmon kívül mindent letudnál edzeni egy kétkezes rúddal.
2019. márc. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Ment a zöld! 2 kezesem van otthon, csak a súly már kevés az evezéshez, ezért váltottam erre.

Szép estét!

2019. márc. 22. 19:30
 5/9 A kérdező kommentje:
Lenne még egy kérdésem. Ezzel ugye leedzem a hátat, viszont a bicepsz is részt vesz bennük azért rendesen. Elég utána egy sima egykezes súllyal bicepszezni vagy legyen még valami hozzá vagy ez a pár gyakorlat elég, amit írtál?
2019. márc. 22. 19:33
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Végén 4-5 sorozat kétkezes vagy egykezes bicepsz elég szerintem.
2019. márc. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm szépen!
2019. márc. 22. 20:05
 8/9 anonim ***** válasza:

Egykezes evezéssel óvatosan, növeli a gerincsérv kockázatát az aszimetrikus terhelés amit az alsó hátra helyez. Csinálj helyette döntött törzsű evezést, vagy T-rudast, ha van lehetőséged csigás lehúzást.

Ha már hát és pull, felhúzással hogy állsz?

2019. márc. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy válaszoltál! Rendben, akkor azt kihagyom.

Igazából felhúzást nem csinálok, már nincs is annyi súlyom, ami elég lenne rá és nem is jött be annyira a felhúzás. Máshogy edzem az alsó részt meg a gerincmerevítőt.

2019. márc. 23. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!