Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegeljek vagy előtte inkább...

Tömegeljek vagy előtte inkább fogyjak le kicsit? (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

24 éves 194 cm magas vagyok és 98 kg a testzsírom olyan 20% fölött van lehet szóval már túlsúlyos vagyok :(

Kezdő vagyok a kondi világában kb 5 hónapot edzettem korábban akkor nem volt rossz formám


[link]


Aztán volt egy nagyobb kihagyás és közben feljött pár kiló.


[link]


Leginkább a hasamon látszik meg a combomon bár ott mindig is több volt a zsír.


A kérdésem az hogy előbb fogyjak le egy 10-15 kilót és utána kezdjek el tömegelni vagy mehet erre a tömegelés ?



2019. márc. 24. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem értem, mi a baj. Bőven látszanak az izmaid a képen, 20%-nál nem hiszem, hogy magasabb lenne a zsír aránya a testeden. A kiindulási alapod teljesen jó, egyáltalán nincs rajtad számottevő mennyiségű plussz. Nyugodtan elkezdhetsz tömegelni.
2019. márc. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát csak két kézzel lehet markolni a hájamat és hozzá vagyok szokva hogy az én hasamon ennél azért kevesbb zsír szokott lenni.
2019. márc. 24. 12:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Tuti nem vagy 20% felett, ez olyan 16-18% max.

A céljaidtól függ, de határozottan az lenne a jobb, ha lassan leszálkásítasz 12% köré (amíg nem látszódnak a kockák kb) és onnan indítod az izomépítést. Ha erre rátömegelsz, erős leszel de kövér.

2019. márc. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mehet a tomegeles
2019. márc. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Őszintén én szálkásítanék, bár ez egyéni. Én utálok viszonylag magas tzsig elmenni, egyrészt mert úgy érzem magam, mint egy darab szar, másrészt mert annyival hosszabb lesz a szálkásítás.
2019. márc. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Megjártam én is ezt az utat, és a legjobb amit tehetsz hogy leszálkásítassz és utána elkezdesz egy lassú de minőségi tömegnövelést.
2019. márc. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat úgy döntöttem akkor ledobok pár kilót remélem nagyon nem megyek össze tőle
2019. márc. 24. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!